Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Ponad 700 młodych sportowców rywalizowało na miejskim stadionie
Czytaj całość
Już po raz 14 Starostwo Powiatowe przy współpracy z Urzędem Gminy i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi przeprowadziło Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowe. Udział wzięły szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne powiatu tucholskiego. Ogółem w uczestniczyło w imprezie ponad 700 uczniów.

Zobacz również: Młodzi sportowcy przeszli ulicami Tucholi

Piękna pogoda sprzyjała zawodom a przy bardzo dobrej organizacji wszystkie konkurencje przebiegały szybko i sprawnie. To wszystko przeniosło się na wspaniałą atmosferę na...
Zapraszamy do Raciąża na „Rajd rowerowy z Burmistrzem”
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi, Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż i Szkoła Podstawowa w Raciążu zapraszają wszystkich mieszkańców na „Rajd rowerowy z Burmistrzem”, który odbędzie się 15 czerwca (sobota) o godz. 10.00. Zbiórka uczestników na boisku szkolnym w Raciążu.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie wyłącznie pod opieką rodzica/opiekuna prawnego bądź za jego pisemną zgodą złożoną podczas rejestracji uczestników.(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Time Travel - Dave Douglas Quintet
Czytaj całość
Rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych współczesnej muzyce jazzowej. Ich autor - Roch Siciński na co dzień współpracuje z RadioJAZZ.FM i miesięcznikiem JazzPRESS. Artykuły, wywiady oraz recenzje będą ukazywały się na naszej stronie w piątkowe popołudnia.

Nowy kwintet Dave Douglasa powołany w zeszłym roku by zarejestrować materiał na album 'Be Still' okazał się nie być tworem jednorazowego użytku, a to cieszy! Na rynku fonograficznym pojawił się krążek zatytułowany Time Travel, jego premiera miała miejsce 9 kwietnia...
Recenzja filmowa: Iron Man 3
Czytaj całość
Zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu Sci-Fi „Iron Man 3”, produkcji chińsko – amerykańskiej. Premiera światowa tego filmu odbyła się 18 kwietnia 2013, premiera polska 9 maja 2013 roku. A już w następnym tygodniu recenzja filmu „Wielki Gatsby”.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django

Minęły czasy, kiedy bohaterowie komiksu pojawiali się znikąd, walili na ...
Otwarcie "Wioski kwiatowej" w Żalnie
Czytaj całość
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno zaprasza na otwarcie "Wioski kwiatowej", które odbędzie się 15 czerwca 2013r. o godzinie 15:00 w Żalnie.

W trakcie programu artystycznego słodki poczęstunek, kwiatowe atrakcje kulinarne i plenerowe.I Parada Kwiatowa w Żalnie (16.07.2011) (fot. Krzysztof Wesołowski / www.aktywnawies.pl)

Program uroczystości:

15:00 Msza św.
16:00 Parada kwiatowa z Kościoła na Plac zabaw.
16:30 Otwarcie Wioski Kwiatowej.
16:4...
Młodzi sportowcy przeszli ulicami Tucholi
Czytaj całość
Ponad 700 uczestników rozpoczęło dziś (7.06) rywalizacje w XIV Powiatowych Igrzyskach Sportowo - Rekreacyjnych. O godzinie 9:00 spod budynku starostwa młodzi sportowcy przemaszerowali ulicami Tucholi (Pocztowa, Świecka, Sportowa, Al. LOP, Warszawska) na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie do godziny 13:00 potrwają zawody sportowe.

Uczniowie rywalizują w kilkunastu konkurencjach m.in. na stadionie OSiR-u, boisku Orlik przy ulicy Pocztowej czy też na kręgielni. W Igrzyskach biorą udział przedstawiciele gmin: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice,...
Kursy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy
Czytaj całość
Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tucholi organizuje kursy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, zgodnie z wymogami opisanymi w ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym i na podstawie zatwierdzonego przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego, ramowego programu kursu.

Szkolenie prowadzą doświadczeni lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni z długoletnim doświadczeniem w zakresie medycyny ratunkowej, z odpowiednim przygotowaniem dydaktycznym. PODN zapewnia najwyższe standardy w zakresie środków kształcenia i organizacji zajęć.
...
Senat przyjął wydłużone urlopy dla rodziców
Czytaj całość
Od 17 czerwca rodzicom wszystkich dzieci, urodzonych po 31 grudnia 2012 r., będzie przysługiwać nowy, wydłużony wymiar urlopów. Będzie się na niego składać: 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, sześć tygodni urlopu dodatkowego i 26 tygodni urlopu rodzicielskiego.

Najważniejsza ze zmian to wprowadzenie nowego urlopu – 26. tygodniowego urlopu rodzicielskiego – bez względu na liczbę dzieci urodzonych przy jednym porodzie. Takie zróżnicowanie pozostaje jednak w przypadku urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Będz...
Ustawa "sześciolatkowa" przyjęta przez Komitet Rady Ministrów
Czytaj całość
W czwartek (6 czerwca) Komitet Rady Ministrów przyjął i skierował pod obrady Rady Ministrów, projekt ustawy o systemie oświaty zawierający pakiet rozwiązań dotyczących obniżenia wieku spełniania obowiązku szkolnego.

Zgodnie z zapowiedzią, datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków pozostaje 1 września 2014 r.

Jednocześnie proponuje się aby:
a) od września 2014 roku klasy 1-wsze liczyły do 25 uczniów. Taki przepis ma obowiązywać od września 2014 roku i docelowo będzie dotyczył klas 1-3 (we w...
Eliminacje Mistrzostw Europy na Tucholskim Stadionie
Czytaj całość
4 czerwca Burmistrz Tucholi, Tadeusz Kowalski wraz z Dyr. OSiR Januszem Zawadzinskim  gościli na rozmowach w Urzędzie Miasta, przedstawicieli Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej: Wiceprezesa Michała Dołożenko, Członka Zarządu Januariusza Stodolnego, Członka Rady Trenerów Jerzego Sojkę.

Na tym bez wątpienia, historycznym spotkaniu podjęto decyzję o przyznaniu Tucholi organizację dwóch meczów piłkarskich, rozgrywanych w październiku Eliminacji do Mistrzostw Europy U – 19. Wraz z POLSKĄ grupę eliminacyjną tworz...
Wybierz stronę: |<  <<  <  620  621  622  623  624  625  626  627  628  629  630    >  >>  >|