Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają panie do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Mammobus pojawi się 18 maja br. w godzinach od 11.00 - 17.00 oraz w dniach od 20 do 22 maja br. w godzinach od 8.30 - 13.30 na parkingu za Urzędem Miejskim w Tucholi przy placu Zamkowym 1.

Badaniami mammograficznymi będą objęte kobiety w wieku od 50. do 69. roku życia, które nie miały wykonywanych takich badań w ciągu ostatnich 2 lat.

Badaniami cy...
Policjanci znaleźli poszukiwanego 17-latka
Czytaj całość
Kilkunastu tucholskich policjantów szukało 17-letniego mieszkańca Cekcyna. Jego zaginięcie po północy zgłosiła zaniepokojona matka. Funkcjonariusze znaleźli chłopaka we wtorek na terenie Tucholi. 17-latek wrócił już pod opiekę rodziców.

Krótko po północy z dyżurnym tucholskich policjantów skontaktowała się mieszkanka Cekcyna. Kobieta zgłosiła zaginięcie swojego 17-letniego syna. Z jej relacji wynikało, że chłopak wieczorem wyszedł z domu i do chwili zgłoszenia nie wrócił i nie nawiązał kontakt...
Myśliwiec zdobył 4 pkt. w dwóch meczach!
Czytaj całość
Piłka nożna – Klasa A

Niespodziewanie dobrze wypadła drużyna Myśliwca Gostycyn w dwóch kolejkach rozegranych w ciągu tygodnia. Najpierw pokonała u siebie Kamionkę Kamień Kraj. gładko 5:0 a następnie urwała punkt faworytowi remisując 3:3 Sparcie Przysiersk (III miejsce).

Natomiast żadnego punktu w dwumeczu nie zdobyła Tucholanka Hydrotor. Po dobrej grze w dwóch ostatnich meczach sympatycy spodziewali się, że także w kolejnych meczach będą punkty. Niestety, najpierw przegrała wysoko w Laskowicach 0:5 a następnie w Tuc...
Matura 2013 rozpoczęta
Czytaj całość
Już dzisiaj absolwenci szkół średnich rozpoczynają maturę. W tym roku egzamin maturalny, zarówno w części ustnej, jak i części pisemnej, będzie przeprowadzany od 7 do 28 maja.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia!

(red.)
(fot. archiwum prywatne - pk) ...
Sztuka Ludowa z Kujaw
Czytaj całość
Starosta Tucholski Dorota Gromowska i Prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddziału Bydgosko - Toruńskiego zapraszają do oglądania w Muzeum Borów Tucholskich wystawy czasowej pn. "Kujawska Sztuka Ludowa"

Na wystawie prezentowanej w Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi zobaczyć można sztukę ludową Kujaw.  Jest to wystawa prac wykonanych przez współcześnie tworzących kontynuatorów tradycji ludowego rękodzieła. Jest więc wiele haftów związanych z kobiecym strojem ludowym – białe czepki ti...
Tragiczny finał zaginięcia
Czytaj całość
Tucholscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 53-letniego mężczyzny. Jego ciało zostało w niedzielę wyłowione z Jeziora Okierskiego. Mężczyzna od 12 kwietnia był poszukiwany przez funkcjonariuszy.

W niedzielę (5.05.13) dyżurny tucholskich policjantów został powiadomiony o tym, że Jeziorze Okierskim znaleziono ciało mężczyzny. Wysłani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że jest to ciało poszukiwanego 53-letniego mieszkańca gminy, którego zaginięcie zgłosiła rodzina 12 kwietnia. Wstępnie wykluczono udz...
Podsumowanie długiego majowego weekendu
Czytaj całość
Zakończył się chyba najdłuższy w tym roku wolny weekend. Przez cały ten czas kujawsko-pomorscy policjanci w ramach działań „Bezpieczny weekend” czuwali na drogach nad bezpieczeństwem podróżujących. Od wtorku do niedzieli w naszym regionie doszło do 14 wypadków, w których zginęły 3 osoby.

Z tej racji, że wydłużone weekendy, bez względu na pogodę, sprzyjają wyjazdom i tym razem można było spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego w różnych miejscach nie tylko naszego regionu, ale i całego kraju pojaw...
To były biało - czerwone święta
Czytaj całość
Za nami długi majowy weekend, początek tego miesiąca to okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w naszej historii. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dzień później Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 222. rocznica uchwalenia, jednego z najstarszych na świecie, dokumentu regulującego ustrój prawny państwa.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W naszym mieście 2 maja nie był obchodzony hucznie i z "fajerwerkami", był to...
IMAGINE - seans filmowy w Książnicy Tucholskiej
Czytaj całość
10 maja 2013 roku o godz. 18.30 w Książnicy Tucholskiej (sala multimedialna) odbędzie się seans filmowy "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego ("Sztuczki", "Zmruż oczy") - zorganizowany przy współpracy Powiatu Tucholskiego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Nasze miasto znalazło sie na trasie "Polski Świałoczułej" - projektu Doroty Kędzierzawskiej ("Pora umierać", "Jutro będzie lepiej") i Artura Reinharda (autora zdjęć m.in. do "Tristana i Izoldy" Kevina Rey...
Pierwsze przymiarki do zawodów
Czytaj całość
Drużyna Inzu Drift we wczorajsze (5.05) niedzielne popołudnie rozpoczęła pierwsze przymiarki do nadchodzących wielkimi krokami zawodów w Koszalinie. Kibice mogli przez chwile zobaczyć umiejętności Michała Kłosowskiego, którego driftowóz (BMW E36) został poddany próbie po ubiegłorocznym sezonie.

Dużą niespodzianką są tegoroczne nowe barwy teamu, które wczoraj można było zobaczyć podczas treningu.


fot. pk. BMW E36 w nowych bawrach

Nie obyło się bez strat, podczas ostatniego prze...
Wybierz stronę: |<  <<  <  620  621  622  623  624  625  626  627  628  629  630    >  >>  >|