Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Przedszkola: reanimacja. 1 września dotacje trafią do gmin
Czytaj całość
Od 1 września 2013 r. opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej wyniesie złotówkę, a do gmin trafią dotacje. - Dobrze, że projekt został utrzymany przy życiu - komentuje Marek Olszewski ze ZGW RP.
  - Mogę dzisiaj zakomunikować, że jest decyzja ostateczna, że program przedszkolny już od września 2013 r. będzie obejmował tym projektem „złotówka za godzinę" wszystkie (dodatkowe-PAP) godziny pobytu dziecka w przedszkolu - powiedział w piątek premier Donald Tusk. Szef rządu wyjaśnił, że propozycja ta ma uchro...
Piesza pielgrzymka do Wiela. Trwają zapisy
Czytaj całość
Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Wiela. Będą prowadzone do 5 maja, w biurze parafii Bożego Ciała lub u Ks. Mariusza Skrzypka (tel. 603 298 818) Koszt 15 zł. od osoby.
Program pielgrzymki pieszej do Wiela:

Piątek 10 maja 2013 r.:
7.00 - Msza św. z błogosławieństwem
9.30 Woziwoda - posiłek w Nadleśnictwie
12.00 Legbąd - Anioł Pański w kościele, odpoczynek
14.00 Postój nad jeziorem
15.30 Czersk - koronka do Bożego Miłosierdzia
17.30 Mokre: rozparcelowan...
Sześciolatki w szkołach w dwóch etapach
Czytaj całość
W 2014 r. do szkoły powinny obowiązkowo pójść sześciolatki urodzone między styczniem a lipcem 2008 r. - powiedział premier Donald Tusk. Zapowiedział też, że od 1 września 2013 r. opłata za każdą dodatkową godzinę przedszkola wyniesie nie więcej niż złotówkę.
  - Będziemy proponowali, aby w 2014 r. do szkoły obowiązkowo poszły sześciolatki, które urodziły się między styczniem a lipcem, natomiast ta druga połówka sześciolatków (urodzonych od lipca do grudnia 2008 r. - będzie miała ten obowiązek w 2015 r. - za...
Drzwi otwarte w Zespole Szkół Leśnych
Czytaj całość
20 kwietnia 2013 r. w Technikum Leśnym im. Adama Loreta w Tucholi odbyły się „Drzwi otwarte”. Impreza, która tradycyjnie odbywa się wiosenną porą, przyciągnęła rzesze adeptów leśnictwa i ich rodziców.

Wspólne spotkanie otworzyła dyrektor szkoły Aniela Czyżyk. Podczas niego kierownictwo technikum przedstawiło ofertę edukacyjną szkoły, podkreślając szczególną rolę harmonijnego połączenia kształcenia ogólnego i zawodowego oraz przedstawiając szeroki wachlarz możliwości rozwijania różnoraki...
Na widok radiowozu uciekł z roweru
Czytaj całość
Tucholscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jeden miał ponad 3, drugi 0,77 promila alkoholu w organizmie. Obaj staną przed sądem i odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.

Na drogach można spotkać coraz więcej rowerzystów. Niestety, niektórzy z nich wsiadają na rower po alkoholu. W czwartek w ciągu godziny prowadzonych kontroli na trasie Tuchola-Legbąd, policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców jednośladów. Pierwszy z zatrzymanych , 4...
Wirtualny spacer po Tucholi
Czytaj całość
Od 2007 r. samochody Street View przejechały łącznie ponad 8 milionów kilometrów, uwieczniając na fotografiach ponad 3 tysiące miast. W Tucholi specjalny pojazd google pojawił się w lipcu 2012 roku. Zdjęcia naszego miasta oglądać można na stronie: www.maps.google.pl.

Jak korzystać ze Street View?

Street View jest "najwyższym stopniem" przybliżenia Map Google - należy więc zbliżyć mapę w danym miejscu do najwyższego poziomu. Innym sposobem jest przeciągnięcie ikonki ludzika - Pegmana na Mapę Google.

Senator Andrzej Kobiak pomaga odtworzyć zniszczony las
Czytaj całość
W piątek (26 kwietnia) w Nadleśnictwie Osie odbyło się uroczyste podpisanie umowy darowizny Senatora Andrzeja Kobiaka na pokrycie kosztów produkcji 50 tys. sadzonek przeznaczonych na likwidację skutków przejścia trąby powietrznej. Wydarzenie stanowiło element obchodzonych uroczystości Święta lasu.

Na początku sierpnia ubiegłego roku Senator Andrzej Kobiak spotkał się z Januszem Kaczmarkiem, Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Toruniu i poruszył sprawę szkód wywołanych przez lipcowe wichury w naszym wojew&...
Spalone zwłoki po pożarze w Małej Kloni
Czytaj całość
Wczoraj około godziny 17:30 OSP w Gostycynie zostało zaalarmowane do pożaru drewnianego budynku gospodarczego w Małej Kloni. Na miejscu zdarzenia działał już zastęp z OSP Mała Klonia. W momencie przybycia strażaków z Gostycyna ogień był już opanowany. W działaniach brał również udział zastęp z JRG w Tucholi. Strażacy ochotnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Jak donosi internetowe wydanie "Gazety Pomorskiej", strażacy znaleźli zwęglone ciało.

(mat. fot. OSP Gostycyn) ...
Recenzja filmowa: Intruz
Czytaj całość
Proponujemy Państwu recenzję filmu produkcji USA, z pogranicza thrillera, romansu i Sci-Fi. "Intruz" (reż. Andrew Niccol) opowiada o Duszach, które opanowały ludzkie ciała i umysły. Film miał światową premierę 22 marca 2013 roku, a na ekranach polskich kin zagościł 5 kwietnia 2013 roku.

Poprzednie recenzje filmów: „Życie Pi”, „Sęp”, „Lincoln” „Operacja Argo”, "Niemożliwe",  "Nędznicy" oraz „Miłość” znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale Ku...
Janusz Strobel - wirtuoz gitary
Czytaj całość
Dzięki uprzejmości senatora Andrzeja Kobiaka udało nam się skontaktować z Januszem Stroblem, dla wielu osób mistrzem, wirtuozem, a może nawet geniuszem gitary klasycznej. Jest realna szansa, że w najbliższym czasie na naszej stronie ukaże się wywiad z panem Januszem, na razie za pośrednictwem pana senatora prosił o przekazanie pozdrowień naszym czytelnikom, co niniejszym, z wielką przyjemnością czynimy.

Okazją do spotkania z Januszem Stroblem był wieczór muzyczno – literacki zorganizowany w senacie przez Kaszubski Zespół Parlame...
Wybierz stronę: |<  <<  <  630  631  632  633  634  635  636  637  638  639  640    >  >>  >|