Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Kursy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy
Czytaj całość
Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tucholi organizuje kursy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, zgodnie z wymogami opisanymi w ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym i na podstawie zatwierdzonego przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego, ramowego programu kursu.

Szkolenie prowadzą doświadczeni lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni z długoletnim doświadczeniem w zakresie medycyny ratunkowej, z odpowiednim przygotowaniem dydaktycznym. PODN zapewnia najwyższe standardy w zakresie środków kształcenia i organizacji zajęć.
...
Senat przyjął wydłużone urlopy dla rodziców
Czytaj całość
Od 17 czerwca rodzicom wszystkich dzieci, urodzonych po 31 grudnia 2012 r., będzie przysługiwać nowy, wydłużony wymiar urlopów. Będzie się na niego składać: 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, sześć tygodni urlopu dodatkowego i 26 tygodni urlopu rodzicielskiego.

Najważniejsza ze zmian to wprowadzenie nowego urlopu – 26. tygodniowego urlopu rodzicielskiego – bez względu na liczbę dzieci urodzonych przy jednym porodzie. Takie zróżnicowanie pozostaje jednak w przypadku urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Będz...
Ustawa "sześciolatkowa" przyjęta przez Komitet Rady Ministrów
Czytaj całość
W czwartek (6 czerwca) Komitet Rady Ministrów przyjął i skierował pod obrady Rady Ministrów, projekt ustawy o systemie oświaty zawierający pakiet rozwiązań dotyczących obniżenia wieku spełniania obowiązku szkolnego.

Zgodnie z zapowiedzią, datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków pozostaje 1 września 2014 r.

Jednocześnie proponuje się aby:
a) od września 2014 roku klasy 1-wsze liczyły do 25 uczniów. Taki przepis ma obowiązywać od września 2014 roku i docelowo będzie dotyczył klas 1-3 (we w...
Eliminacje Mistrzostw Europy na Tucholskim Stadionie
Czytaj całość
4 czerwca Burmistrz Tucholi, Tadeusz Kowalski wraz z Dyr. OSiR Januszem Zawadzinskim  gościli na rozmowach w Urzędzie Miasta, przedstawicieli Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej: Wiceprezesa Michała Dołożenko, Członka Zarządu Januariusza Stodolnego, Członka Rady Trenerów Jerzego Sojkę.

Na tym bez wątpienia, historycznym spotkaniu podjęto decyzję o przyznaniu Tucholi organizację dwóch meczów piłkarskich, rozgrywanych w październiku Eliminacji do Mistrzostw Europy U – 19. Wraz z POLSKĄ grupę eliminacyjną tworz...
Nowe tablice przy Pomniku Pomordowanych
Czytaj całość
Trwa odnowa 24 pamiątkowych epitafiów znajdujących się przy Pomniku Pomordowanych w Tucholi Rudzkim Moście. Prace polegają na zastąpieniu czoła epitafiów, gdzie do tej pory znajdowały się rzędy metalowych liter, granitowymi płytami z wygrawerowanymi nazwiskami osób pomordowanych.

Przypomnijmy, 7 marca dyżurny tucholskich policjantów został powiadomiony o kradzieży mosiężnych liter, które zostały zerwane z Pomnika Pomordowanych w Rudzkim Moście. Pokrzywdzony Urząd Miejski w Tucholi straty powstałe w wyniku kradzieży wst...
Premiera kabaretu Sanatorium: "Służba na Zdrowie"
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury, Uniwersytet III Wieku oraz Tucholskie Studio Artystyczne zapraszają 13 czerwca br. na premierę kabaretu Sanatorium pt. "Służba na Zdrowie". Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Scenariusz, piosenki i reżyseria:
Wojciech Ziółkowski

Obsada:
Felicja Pozorska
Krystyna Felska
Teresa Chabowska
Nina Paul
Arleta Nowka
Małgorzata Pstrąg
Wiesława Alichniewicz
Mirosława Kęs...
Hokejowy wynik w derbach powiatu
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa A

Tucholanka Hydrotor - Myśliwiec Gostycyn 5:4 (3:4)
Wojciech Selka (7, 31), Patryk Kaszczyszyn (13, 77), Lech Skonieczny (80) – Paweł Bloch (25, 42), Karol Wiśniewski (23) , Patryk Tybura (40). Sędziował Kosiak z Bydgoszczy.

Spotkania derbowe mają to do siebie, że mają swoje prawa i są emocjonujące a wynik jest zawsze otwarty. Mecz bardzo wyrównany a oba zespoły dały popis umiejętności strzeleckich. Po 13 minutach prowadziła Tucholanka Hydrotor 2:0. Po 23 minutach był remis 2:2. Do końca pie...
Dług powiatu cd...
Czytaj całość
W odpowiedzi na artykuł, który ukazał się na naszej stronie („Były starosta odpowiada”)  zareagowały władze powiatu, zamieszczając na swojej oficjalnej stronie internetowej informację, zawierającą pismo Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie zadłużenia powiatu tucholskiego na koniec 2010 roku, czyli na początku obecnej kadencji www.powiat.tuchola.pl/news/informacja.

Przedstawione pismo z dnia 20 maja 2013 roku potwierdza wersję o ponad 60 % (dokładnie 62.1%) zadłużeniu powiatu, przedstawioną przez starostę Dorotę Gromowską, pod...
Sygnaliści walczyli o "róg Wojskiego"
Czytaj całość
75 zespołów z całej Polski uczestniczyło  w  XVIII Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w Niepołomicach i Krakowie. Reprezentacja Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi zajęła czwarte miejsce w klasie mistrzowskiej „A”. W składzie zespołu „Jenot” tym razem wystąpili: Tomasz Prabucki, Piotr Habułyk, Amadeusz Żmijewski, Mateusz Kuśmierski i opiekun Piotr Grzywacz.

Poszczególne etapy  imprezy odbywały się: na zamku królewskim w Niepoł...
Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza"
Czytaj całość
W poniedziałek 27 maja 2013 r. odbył się IV Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza" dla gimnazjów zorganizowany przezn Gimnazjum nr 1 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi oraz Miejską Bibliotekę Publiczną - Filię dla Dzieci i Młodzieży w Tucholi.

Jury w składzie: Dorota Kijora – przewodnicząca jury, nauczyciel polonista –Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi, Maria Łukaszewicz – autorka dyktanda, nauczyciel polonista – Gimnazjum nr 1 w Tucholi, Hanna Bronke – Dyrektor MBP ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  630  631  632  633  634  635  636  637  638  639  640    >  >>  >|