Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Projekty stowarzyszenia BUKO nagrodzone
Czytaj całość
Rada Decyzyjna Lokalnej Grupy Działania "Bory Tucholskie" oceniła projekty złożone w konkursie w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Z przyjemnościa informujemy, że projekty złożone przez Stowarzyszenie BUKO zajeły 1., 2. i 13. miejsce. W ramach konkursu złożono 72 wnioski. Dofinansowanie uzyskało 41 z nich.

Projekty Stowarzyszenie BUKO, które wybrane zostały do realizacji to:
1) "Kuźnia produktów lokalnych - budowa budynku kuźni...
Finał Miejski „Czwartków LA” (ZDJĘCIA)
Czytaj całość
Lekkoatletyka – Finał Miejski „Czwartków LA”

W ubiegły poniedziałek 27 maja Finałem Miejskim zakończyła się XIX edycja „Czwartków Lekkoatletycznych” pod patronatem Mariana Woronina. W Finałach Miejskich wystartowali najlepsi z pięciu „Czwartków LA”. Zwycięzcy w poniedziałkowe popołudnie otrzymali pamiątkowe dyplomy i czekolady, które wręczali burmistrz Tadeusz Kowalski i dyrektor OSiR Janusz Zawadzinski.

Za niecały miesiąc reprezentacja powiatu tucholskiego wyjedzie do Ło...
Pierwsza runda Mistrzostw Polski za nami
Czytaj całość
Niestety w strugach deszczu, na Głęboczku odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Polski Modeli Pływających. Mistrzostwa  rozgrywane są w klasach: Mini ECO std, Mini ECO exp, ECO exp, ECO std, Hydro I, Hydro II, Mono I, Mono II, FSR-E, mMono, Hydro.

Kilkunastu zawodników z całej Polski prezentowało swoje modele, które z zawrotną prędkością pokonywały kolejne okrążenia na wyznaczonej bojkami trasie. O kolejności miejsc decydowała ilość okrążeń wykonanych w wyznaczonym przez komisję sędziowską czasie....
„Czyste powietrze wokół nas” - akcja tucholskich przedszkolaków
Czytaj całość
Dzieci z Przedszkola nr 2 przy ul. Piastowskiej w Tucholi wzięły udział w akcji pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas” zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tucholi 28 maja (wtorek) przeszły ulicami Tucholi, niosąc plakaty, transparenty i ulotki.

Na trasie pochodu znalazł się także Urząd Miejski w Tucholi. Uczestników akcji powitał Burmistrz Tadeusz Kowalski, który przyznał, że jest przeciwnikiem palenia tytoniu. Dzieci wręczyły Burmistrzowi specjalną petycję.


Na ko...
Czwarte zwycięstwo pod rząd Tucholanki Hydrotor
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa A

Gwiazda Bydgoszcz - Tucholanka Hydrotor 0:3 (0:1)
Patryk Kaszczyszyn 2, Mirosław Ostrowski.
Tucholanka Hydrotor: Piotr Wojciechowski - Jarosław Ostrowski, Dariusz Szulc, Bartosz Babiński, Tomasz Donczyk (60 Maciej Landmesser), Lech Skonieczny - 1 asysta, Mirosław Ostrowski 1 asysta, Patryk Łepek, Jakub Orłowski (70 Mateusz Wamka - 1 asysta, Mateusz Renkiewicz (55 Mateusz Grabowski), Patryk Kaszczyszyn. Trener Dariusz Szulc, kierownik drużyny Zdzisław Edwarczyk.
    
Wynik 0:3 (0:1) to najni...
Wyprawka szkolna 2013
Czytaj całość
W 2013 roku na dofinansowanie kosztów zakupu podręczników przez rodziców rząd chce przeznaczyć blisko 180  milionów złotych. To aż o 52 mln złotych więcej niż w zeszłym roku (2012 rok - 128 mln zł, 2011 rok - 115 mln zł, 2010 rok - 103 mln zł). Dodatkowo dla rodziców uczniów klas pierwszych szkół podstawowych utrzymano zwiększony do 539 zł próg dochodów na członka rodziny pozwalający na otrzymanie zwrotu kosztów zakupu podręczników.

Projekt Rządowego program pomocy uczniom ...
Były starosta odpowiada
Czytaj całość
Poprosiliśmy byłego Starostę Tucholskiego – Piotra Mówińskiego o komentarz do wypowiedzi starosty Doroty Gromowskiej, podczas konferencji prasowej, po otrzymaniu informacji o przyznaniu powiatowi pożyczki w wysokości pomad 16 mln zł. Artykuł na ten temat, wraz z wypowiedzią starosty można przeczytać Tutaj.

Przypomnijmy, że w swojej wypowiedzi, pani starosta kolejny raz winą za dramatyczną sytuację finansową obarczyła poprzednie władze powiatu, twierdząc min, że przejęła zarządzanie tą jednostką, już zadłużoną w wysokości 62%. Stano...
Kradł prąd. Grozi mu do 5 lat więzienia
Czytaj całość
Tucholscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży prądu. Funkcjonariusze ustalają jak długo 46-letni tucholanin korzystał z darmowej energii i jakie straty z tego tytułu poniósł zakład energetyczny. Za kradzież prądu grozi do 5 lat więzienia.

W miniony piątek (24.05.13) tucholscy policjanci, wspólnie z pracownikami zakładu energetycznego, zapukali do jednego z mieszkań przy ulicy Nowodworskiego w mieście. Z uzyskanej wcześniej informacji wynikało, że mieszkający tam 46-latek nielegalnie pobiera prąd. Po sprawdzeniu okazało s...
Dzień Dziecka pełen atrakcji – zaprasza TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 15.00 na tucholskim rynku. Program festynu obfituje w wiele atrakcji dla naszych milusińskich.W programie:
- przedstawienie pt. „Dziecięce marzenia” w wykonaniu Teatru „Nic wspólnego” (rodziców z Przedszkola nr 1 w Tucholi);
- koncert galowy laureatów 35. Jubileuszowych Spotkań z Piosenką Dziecięcą;
- występ Cyrku „Cool Kids” z Wojewódzki...
Dzień Samorządu Terytorialnego w RP
Czytaj całość
Dzisiaj (27.05.2013) mija 23 rocznica pierwszych wolnych wyborów samorządowych, po przemianach ustrojowych w 1989 roku. Na pamiątkę tych wyborów, na mocy uchwały Sejmu RP od 2000 r. dzień ten obchodzony jest jako Dzień Samorządu Terytorialnego w RP. 23 lata temu wybieraliśmy w całej Polsce tylko rady gmin (na rady powiatowe i wojewódzkie nadszedł czas w 1998 roku)

Przypomnijmy, że w 27 maja 1990 roku w Tucholi wybraliśmy 24 radnych w 24 jednomandatowych okręgach wyborczych. Oto ich  nazwiska: Edwin Brachowski, Leonard Chylewski, Antoni...
Wybierz stronę: |<  <<  <  641  642  643  644  645  646  647  648  649  650  651    >  >>  >|