Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Drzwi Otwarte w ZSL już w sobotę
Czytaj całość
Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Leśnych w Tucholi w dniu 20 kwietnia 2013 roku.

W programie Drzwi Otwartych przewidziano: przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły oraz zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, zwiedzanie bazy dydaktycznej szkoły i internatu, spotkanie z dyrekcją i nauczycielami oraz uczniami, prezentację ekspozycji izby tradycji myśliwskich, muzeum sygnałów oraz sali wystaw, degustację rarytasów ze szkolnej stołówki oraz leśnego paśnika, mini warsztaty zawodowe i pokazy umiejętności leśnych, pokazy i prezent...
Powiat Tucholski – sesja
Czytaj całość
Już w najbliższy piątek o godz 9.00 rozpocznie się kolejna sesja Rady Powiatu Tucholskiego. Spośród 23 punktów porządku obrad najwięcej emocji wywoła zapewne pkt 7: „ Podjęcie uchwały w sprawie zlecenia zadania Komisji Rewizyjnej”.

Sprawa dotyczy przetargu na wykonanie i ustawienie 150 polnych kamieni na ważniejszych traktach turystycznych,  które wyposażone w nowoczesną technologię, będą wskazywać drogę turystom. Radni wnioskujący o wprowadzenie takiego punktu do planu pracy komisji rewizyjnej, chcieliby równ...
Dzień Przedsiębiorczości w Starostwie Powiatowym
Czytaj całość
W środę 17.04.2013 roku młodzież z całej Polski próbowała własnych sił na stanowiskach pracy. W Dniu Przedsiębiorczości objętym Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego uczestniczyli także uczniowie ze szkół ZSLiA oraz ZSO w Tucholi.

11 dziewcząt poznawało pracę różnych wydziałów Starostwa Powiatowego w Tucholi. W  Wydziale Budownictwa poznały one formalności związane z uzyskaniem pozwoleń na budowę lub zgłoszeniem budów i robót budowlanych nie wymagających poz...
Diana wróciła do domu - szczęśliwy finał poszukiwań właściciela psa
Czytaj całość
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania właściciela psa, którego znaleziono nad jeziorem Głęboczek w Tucholi. Po emisji ogłoszenia, które Urząd Miasta umieścił na swojej stronie, zgłosił się opiekun Diany i zabrał ją do domu.

Przypomnijmy, psa rasy golden retriever znaleziono w sobotę (13 kwietnia) w godzinach przedpołudniowych na terenie jeziora Głęboczek w Tucholi. Zwierzę dryfowało na lodowej krze, po czym wpadło do wody. Na miejscu przeprowadzono akcję ratowniczą.

Do czasu odnalezienia właściciela, pies znalaz...
Szkolenie pocztów sztandarowych
Czytaj całość
Blisko 40 osób wzięło udział w szkoleniu dla pocztów sztandarowych zorganizowanym przez gminę Tuchola. Zajęcia prowadził Komendant Hufca ZHP w Tucholi Jarosław Słoma.

Uczestnikami byli uczniowie i nauczyciele-opiekunowie pocztów z tucholskich szkół, przedstawiciele OSP oraz grupa radnych Rady Miejskiej w Tucholi.
Podczas szkolenia nie zabrakło zarówno wykładu teoretycznego, jak i ćwiczeń praktycznych.

Szkolenie odbyło się 15 kwietnia w Tucholskim Ośrodku Kultury i zostało sfinansowane ze środk&oac...
Uczniowie ZSL "wystrzelali" złoto
Czytaj całość
W dniach 12-13.04.2013 r. w Starościnie odbyły się III Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Udział w zawodach wzięło sześć szkół. Każda z nich wystawiła pięcioosobową reprezentację.
 
Drużyna ZSL w Tucholi, w składzie- Justyna Łukasiewicz, Hanna Grabowska, Oliwia Wiśniewska, Michał Lenart i Błażej Chabasiński kolejny raz potwierdziła swoje wysokie umiejętności strzeleckie. Zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej walka trwała do samego końca. Ostatni strzał zawodów w wyk...
Pijany tucholanin na rowerze w felietonie Tomasza Olbratowskiego
Czytaj całość
Dziś w porannym programie radia RMF FM "Wstawaj! Szkoda dnia" mieliśmy okazję posłuchać, jak zwykle zabawnego felietonu Tomasza Olbratowskiego. Tym razem satyryk poruszył temat niedawnego zdarzenia, do którego doszło w Tucholi. Mowa była o pijanym rowerzyście, który próbował zasłonić się poselskim immunitetem.

Zobacz także: Pijany "polityk" na rowerze

Felieton można obejrzeć i posłuchać na stronie: Jak udawać posła? - 16 kwietnia 2013

(red.)
(fot. kadr z video - www.rmf.fm...
Tucholanka urywa punkty liderowi!
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa A
Grupa I
Wisła Nowe - Tucholanka Hydrotor 2:2

Bramki dla Tucholanki Hydrotoru: Mateusz Renkiewicz (10), Wojciech Selka (21).

Tucholanka Hydrotor: Mateusz Cykof -  Jarosław Ostrowski, Tomasz Donczyk, Dariusz Szulc, Bartosz Babiński, Bartosz Gromowski, Lech Skonieczny, Patryk Łepek (70 Karol Dąbrowski), Mirosław Ostrowski, Mateusz Renkiewicz (85 Mateusz Grabowski), Wojciech Selka (88 Maciej Landmesser). Trener Dariusz Szulc.    

Drużyna Wisły Nowe, jako lider do tej pory...
Pijani kierowcy jednośladów
Czytaj całość
Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości można spędzić w więzieniu nawet dwa lata. Za jazdę rowerem po pijanemu grozi rok pozbawienia wolności. Kary te jednak nie odstraszają kierowców, którzy pomimo wypitego alkoholu wsiadają na swoje pojazdy. W miniony weekend tucholscy policjanci zatrzymali trzy takie osoby.

Robi się coraz cieplej, dlatego na ulicach widać coraz więcej jednośladów. Niestety, jak wykazują kontrole drogowe, niektórzy kierowcy wsiadają na swoje dwa kółka po wypiciu alkoholu. Wśród skontrolo...
II Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Żalnie
Czytaj całość
Dnia 27.04 (sobota) o godzinie 14:00 odbędzie się II Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Żalnie. Zbiórka uczestników przy restauracji "Na Rozdrożu". O godz. 15:00 odbędzie się msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wraz z poświeceniem motocykli.

Po mszy św. motocykliści udadzą się na paradę ulicami okolic. Po paradzie zapraszamy wszystkich motocyklistów i nie tylko na wspólna imprezę. Podczas imprezy trwać będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego, pokaz straży pożarnej, po...
Wybierz stronę: |<  <<  <  641  642  643  644  645  646  647  648  649  650  651    >  >>  >|