Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Kolejna fala upałów przejdzie przez nasz region
Czytaj całość
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejną falą upałów w naszym regionie. Jeśli nie musimy wychodzić z domu, ograniczmy spacery. Dotyczy to głównie osób starszych i schorowanych. Każdy z nas powinien pamiętać o spożywaniu dużej ilości płynów i nakryciu głowy.

Od soboty termometry pokażą od 30°C do 35°C - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według długoterminowej prognozy pogody ochłodzić ma się dopiero w piątek 9 sierpnia.

(red.)...
Koncert na trąbkę i organy już w najbliższą niedziele
Czytaj całość
Zapraszamy Państwa na kolejny koncert w ramach III Letniego Festiwalu Organowego Tuchola 2013. Tym razem w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi 4 sierpnia (niedziela) o godzinie 19:00 wystąpią Błażej Musiałczyk (organy) oraz Paweł Hulisz (trąbka).


Paweł Hulisz

Jest absolwentem gdańskiej uczelni, w klasie prof. Szymona Pawłowskiego. Już w czasie studiów rozpoczął praktykę wykonawczą,  podejmując pracę  w  Cappella Gedanensis, z którym współpracuje do dziś jako kameralista, a także jako soli...
Trwa licytacja gadżetów zebranych przez rowerzystę z Wrześni
Czytaj całość
Przejechał ponad 950 km, by pomóc chorej Darii. Mieczysław Koczorowski z Wrześni po zakończonej charytatywnej wyprawie rowerowej uruchomił licytację zebranych w poszczególnych miastach gadżetów. Wśród nich są także upominki, które otrzymał od Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego.

Przypomnijmy, Pan Mieczysław pokonał na rowerze trasę z Zakopanego na Hel, by pomóc chorej na dziecięce porażenie mózgowe 14-letniej Darii Ptaszyńskiej z Budziłowa, gmina Kołaczkowo. Wyprawa nosiła hasło „Jadę dla Darii...
Urzędy pracy będą skuteczniejsze?
Czytaj całość
Projekt ustawy o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej został skierowany do konsultacji międzyresortowych i społecznych.

Istotą planowanych zmian jest zwiększenie dostępności, adekwatności, a co za tym idzie skuteczności działań, podejmowanych przez urzędy pracy. Nowelizacja zakłada promowanie efektywności działań urzędów pracy tak aby nagradzać te urzędy i te rozwiązania, które najskuteczniej wprowadzają bezrobotnyc...
Policjanci uczyli seniorów samoobrony
Czytaj całość
Wójt Gminy Lubiewo przekazał podziękowania dla dwóch tucholskich policjantów. Starszy sierżant Paweł Karpus i sierżant sztabowy Mariusz Kulczyk przygotowali pokaz dla seniorów gminy jak zachować się w przypadku ataku na osobę i obronić przed napastnikiem.

Tucholscy policjanci w ciągu całego roku spotykają się ze społeczeństwem. Podczas tych spotkań funkcjonariusze między innymi udzielają mieszkańcom porad jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Przeważnie są to wskazówki teoretyczne. Jednak w ubiegłym miesiącu dw&o...
Spalił się samochód dostawczy (FOTO)
Czytaj całość
Trzy zastępy straży pożarnej gasiło dziś (31.07) w godzinach porannych samochód dostawczy na trasie Pruszcz-Motyl (Droga wojewódzka 237). Na miejscu zdarzenia jako pierwsi pojawili się strażacy z Gostycyna zastając praktycznie całe auto w płomieniach. Po kilku minutach dotrał zastęp z OSP Pruszcz, na następnie zastęp JRG z Tucholi.

Przyczyną pożaru dostawczego IVECO najprawdopodobniej było zwarcie instalacji elektrycznej. Po około godzinie udało się ugasić pożar. Szczegóły zdarzenia ustala teraz tucholska policja.

...
Festyn Kasztelański w Raciążu
Czytaj całość
Wkrótce w Raciążu po raz kolejny będziemy mogli dać się ponieść wirowi historii a przy tym świetnie się bawić. Festyn Kasztelański pośród braw i tańców, pośród rozlicznych straganików, muzyki w Raciążu, jak i w Grodzie Kasztelania historia rozpocznie się na nowo.

Zaistnieją niepowtarzalne okazje zmierzyć się w konkursach z epoki rycerzy. Zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Będzie zabawnie, ale nie obejdzie się bez małego dreszczyku. Rycerze na pewno nie poskąpią szkoły fechtunku dla ...
Wraca obowiązek naklejania "zielonych listków"
Czytaj całość
Od stycznia 2016 roku zielone listki powrócą na szyby samochodów. Przed kilkoma laty młodzi kierowcy również byli zobowiązani do przyklejania naklejek z zielonymi listkami. Podpisana już ustawa o kierujących pojazdami wprowadza nowe zasady według których każdy świeży kierowca będzie musiał oznakować przednią oraz tylną szybę pojazdu naklejką z zielonym listkiem. Po zmianie przepisów przez pierwsze dwa lata kierowcą będziemy tylko "na próbę".

Zielony liść klonu na białym tle znów ma być symbol...
Kopalnia Open Day
Czytaj całość
Interesujesz się historią lokalną? Nie masz pomysłu na najbliższy weekend? Chciałbyś przypomnieć sobie jak toczyć felgę i strzelać z procy? A może Twoje dzieci lub wnuczęta nie wiedzą jak się bawić w "Borach Tucholskich"? W dniach 3-4 sierpnia we wsi tematycznej "Górnicza Wioska" w Pile, gmina Gostycyn moc wrażeń i atrakcji. Wszystkie rodem z XIX i XX wieku.

 W programie między innymi:

- zwiedzanie ścieżki dydaktycznej i pozostałości kopalni "Montania" z audioprzewodnikiem,
- toczenie ...
Muzyczny "KOCIOŁ" w Cekcynie (FOTO)
Czytaj całość
W ostatni weekend lipca 2013 w Cekcynie odbył się festiwal muzyczny "KOCIOŁ" w którym obowiązywała bardzo otwarta forma - taki był ten festiwal nie kierunkowy ale multi-muzyczny nie nastawiony na jeden rodzaj muzyki i nie trzymający się żadnych ram muzycznych prócz jednej wysokiego poziomu jej wykonywania oraz wkładanego w nią serca.

Jak zwykle organizatorzy przygotowali dla gości ciekawą propozycję muzyczną, wymieszanie rożnych stylów i wrażeń muzycznych. W piątek (26.07) w Cekcynie zaprezentowały się cztery zespoły: Rid...
Wybierz stronę: |<  <<  <  641  642  643  644  645  646  647  648  649  650  651    >  >>  >|