Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Podróż dookoła Polski zakończona (FOTO)
Czytaj całość
Pan Adam Tuszkiewicz z Raciąża swoją podróż dookoła Polski rozpoczął w poniedziałek 17 czerwca, planował przejechać trasę ponad 3 tysięcy kilometrów w maksymalnie 10 dni. Pogarszające się, trudne warunki atmosferyczne na wybrzeżu zmusiły motocyklistę do wcześniejszego, niż wcześniej zakładał, powrotu do domu.

- Podróż do niedzieli była praktycznie bezdeszczowa a przejazdy ok 400 km nie sprawiały problemu, wieczorami miałem jeszcze czas na zwiedzanie okolicy w której się zatrzymałem. Z powodu tragicznej pogody na wybrze...
Przebił opony i porysował dach, grozi mu do 5 lat więzienia
Czytaj całość
Do policyjnej celi trafił 54-letni tucholanin. Policjanci zatrzymali mężczyznę po tym jak przebił trzy opony i uszkodził dach samochodu osobowego. Za uszkodzenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (25.06) tucholscy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu osobowego zaparkowanego przy Szosie Sępoleńskiej. Wysłani na miejsce funkcjonariusze zastali opla, który miał przebite trzy opony i porysowany ostrym narzędziem dach pojazdu. Pokrzywdzony straty wycenił na 400 złotych.


(fot. KPP Tuchola)
<...
Powitanie lata w Myślęcinku. Wystąpi KULT i The Echoes Project!
Czytaj całość
Już w najbliższy piątek, 28 czerwca, w Myślęcinku rozpocznie się wielki trzydniowy koncert: Powitanie Lata: Otwieracz 2013.  Mega Gwiazdą będzie zespół Kult z Kazikiem Staszewskim, który wystąpi na zakończenie, w niedzielę 30 czerwca. My natomiast namawiamy wszystkich do udziału w koncercie również, a może przede wszystkim dlatego, że dzień wcześniej, w sobotę 29 czerwca o godz. 17 wystąpi zaprzyjaźniony z nami zespół The Echoes Project, grający muzykę legendarnej grupy Pink Floyd.

Szczegóły na plakacie poniż...
Bezpieczne wakacje na borowiackich szlakach
Czytaj całość
22.06.2013 r. odbył się festyn sportowo – rekreacyjny na terenie byłego tartaku w Rudzkim Moście. Świetnej zabawy nie popsuły nawet panujące tego dnia upały.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji: mogli oni wykupić pakiet startowy i wziąć udział w biegu, rajdzie nordic walking czy też przejechać trasę rowerem. Czekało na nich wiele nagród, w tym nagroda główna - rower. Większość z nich ufundował Bank Gospodarki Żywnościowej, wsparli też prywatni przedsiębiorcy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły si...
Przegląd funkcjonowania systemu emerytalnego
Czytaj całość
Konieczna jest gruntowna reforma otwartych funduszy emerytalnych - to główny wniosek płynący z przeglądu funkcjonowania systemu emerytalnego, który przedstawili w środę Ministrowie Pracy oraz Finansów.

Przegląd funkcjonowania systemu emerytalnego, pierwszy od startu reformy w 1999 r., przeprowadziło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Finansów. Przeanalizowano skutki reformy dla bezpieczeństwa i wysokości przyszłych emerytur, a także jej wpływ na finanse publiczne, rynek kapitałowy i wzrost gospodarczy.
...
Jacek Wójcicki wystąpi w Śliwicach
Czytaj całość
12 lipca (piątek) o godzinie 20:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach odbędzie się koncert Jacka Wójcickiego. Bilety w przedsprzedaży dostępne w GOK Śliwice, OK Czersk, GOK Osie, TOK Tuchola, GOK Gostycyn oraz GOK Cekcyn w cenie 25 zł. W dniu koncertu 30 zł.(mat. cekcyn.pl) ...
Gimnazjalista z Tucholi wyróżniony w finale wojewódzkim konkursu OC
Czytaj całość
Rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Plastyczny pn. „Obrona Cywilna Wokół Nas – Obrona Cywilna Wczoraj i Dziś”. Wśród finalistów znalazł się uczeń Gimnazjum nr 1 w Tucholi Mikołaj Pieczka, którego praca została nagrodzona w etapie gminnym konkursu. Z kolei w finale wojewódzkim otrzymała wyróżnienie.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Jego celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ochronie ludności oraz pracy służb ratowniczych.


...
Gdzie po bezpłatną poradę prawną?
Czytaj całość
Mapa bezpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego to serwis internetowy, który zawiera informacje o różnego rodzaju instytucjach świadczących nieodpłatnie porady prawne i obywatelskie oraz umożliwia ich wyszukiwanie. Serwis internetowy znajduje się pod adresem: mapaporadnictwa.org

Opracowana została w ramach projektu systemowego „Opracowanie kompleksowych i trwałych mechanizmów wsparcia dla poradnictwa prawnego i obywatelskiego w Polsce” przez Instytut Spraw Publicznych we współpracy z Fundacją Uniwersyteckich Poradni ...
Intensywne opady deszczu - wydano ostrzeżenie
Czytaj całość
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu w woj. kujawsko-pomorskim. Komunikat obowiązuje od godz. 00:00 25.06.2013 r. do godz. 24:00 25.06.2013 r.(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Weź udział w międzynarodowych zawodach kajakowych. Trwają zapisy
Czytaj całość
Serdecznie zapraszmy do udziału w międzynarodowych zawodach kajakowych "O Błękitną Wstęgę Brdy 2013" Zawody rozpoczną się 12 lipca i potrwają do 14 licpa 2013r. Impreza będzie popularyzowała sporty kajakowe, a także promowała tereny rekreacyjno- sportowe województwa kujawsko- pomorskiego i piękno przyrodnicze Borów Tucholskich.

W ciągu 3 dni zawodnicy realizują każdego dnia inny rodzaj sprawności płynąc kajakami.
 
Program zawodów:
Pierwszy dzień to płynięcie precyzyjne na czas. Zawodnicy b...
Wybierz stronę: |<  <<  <  663  664  665  666  667  668  669  670  671  672  673    >  >>  >|