Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Pod wpływem alkoholu naprawiał sieć energetyczną
Czytaj całość
Policjanci z Tucholi zatrzymali 53-letniego tucholanina, który wykonywał obowiązki służbowe pod wpływem alkoholu. Teraz za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie w sądzie. Za czyn taki grozi kara aresztu albo grzywny.

Wczoraj (25.04) dyżurny tucholskich policjantów przyjął zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym pracowniku jednego z tucholskich zakładów pracy. Wysłani na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości osoby zajmującej się naprawą i konserwacją sieci energetycznych. Badanie wykazało, że 53-letni tucholanin mi...
Weekendowe zapowiedzi sportowe
Czytaj całość
Piłka nożna

II Liga kobiet – grupa wielkopolska
28 kwietnia (niedziela)
12.00 Tucholanka Joltex – GOSRiT Luzino, Stadion Miejski OSiR w Tucholi, ul. Warszawska 17.

Klasa A
Kolejka 19 - 27 kwietnia (sobota)
12.00 LKS Dąbrowa Chełmińska - Tor Laskowice
16.00 Wisła Nowe - KS Łochowo
16.00 Sparta Przysiersk - Victoria Koronowo
16.00 Zryw Wielki Lubień - Myśliwiec Gostycyn
17.00 Kamionka-Zjednoczeni Kamień Krajeński - Gwiazda Bydgoszcz
17.00 Tucholanka Hydrotor - Czarn...
Rudzki Most -€“ skutki wandalizmu
Czytaj całość
Około 24 tyś zł będzie kosztowała naprawa zniszczonych tablic przy Pomniku Pomordowanych w Rudzkim Moście. Burmistrz wystąpił o pomoc finansową do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, a sama naprawa, a właściwie ponowny montaż liter ma się odbyć w taki sposób, aby w przyszłości maksymalnie utrudnić podobne akty wandalizmu.

O samym wydarzeniu informowaliśmy 7 marca w artykule: Zdewastowano pomnik ofiar zbrodni hitlerowskich w Rudzkim Moście

(red)
(mat: Bip Tuchola)
(fot. archiwum pk) ...
Powiat -€“ sesja poprawkowa
Czytaj całość
Na poniedziałek, 29 kwietnia 2013 roku zwołano kolejną sesję Rady Powiatu Tucholskiego. Jedyna uchwała, która jest w porządku obrad, ma na celu poprawienie błędu poprzedniej sesji, podczas której dokonano zmiany w składzie komisji rewizyjnej, wybierając w miejsce radnego Marka Bolińskiego (sam zrezygnował) wiceprzewodniczącego rady Zbigniewa Grugela.

Jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami, ponieważ w jej skład nie może wchodzić ani przewodniczący, ani wiceprzewodniczący rady.

Co by nie powiedzieć o Radzie Powiatu, ...
Utrudnienia dla kierowców. Remonty na drogach powiatowych
Czytaj całość
Ze względu na wyjątkowo zły stan dróg po okresie zimowym wcześniej niż zwykle Zarząd Dróg Powiatowych rozpoczął remonty cząstkowe dróg.

Zakres niezbędnych prac jest ogromny. W tym sezonie plan prac przedstawia się następująco:

    Droga 1002C / granica powiatu – Woziwoda/;
    Droga 1003C /odcinek Raciąż – droga wojewódzka  Nr 240/;
    Droga 1005C /odcinek Ul. Świeckiej /od Śliwic do przejazdu kolejowego/;
    Dr...
Po pijaku kierował walcem drogowym
Czytaj całość
Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca walca, którego wczoraj zatrzymali tucholscy policjanci. Mężczyznę czeka rozprawa w sądzie, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.04) policjanci ruchu drogowego na trasie Wymysłowo-Kiełpin zobaczyli walec drogowy, który jedzie całą szerokości jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący maszyną mężczyzna „wytoczył” się z pojazdu. Był to 52-tucholanin. Po sprawdzeniu jego ...
Planowane inwestycje Gminy Tuchola
Czytaj całość
Spośród tegorocznych inwestycji w Gminie Tuchola na plan pierwszy wybija się min budowa siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej, w miejscu gdzie teraz stoi budynek byłej przychodni lekarskiej u wylotu ul. Karasiewicza w ul. Świecką. Ta duża inwestycja powinna poprawić także komunikację w tym rejonie miasta, ponieważ rozważa się możliwość wprowadzenia dwukierunkowego ruchu na całej długości ul. Karasiewicza. Ciekawie zapowiada się również budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi, gdzie istnieje szansa na 30 % dofinansowanie z budżetu Marszałka...
Radni zajmą się bezdomnymi zwierzętami
Czytaj całość
Na najbliższej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w piątek 26 kwietnia, radni głosować będą m.in. nad uchwałą w sprawie przyjęcia rocznego „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt”.

Priorytetowymi celami Program Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi oraz Zapobiegania Bezdomności Zwierząt jest między innymi zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, opieka nad wolno żyjącymi kotami wyłapywaniem bezdomnych zwierząt pozostawionych bez opieki, do których nie istnieje możliwoś...
Majówka z TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców miasta i okolic w dniu 3.05.2013r. (tj. piątek) w godz. 16.00-22.00 na tradycyjny festyn kulturalno-rekreacyjny `Majówkę z TOK`, która odbędzie się w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi.

W programie występy artystyczne w wykonaniu
- zespołu `Alababki`,
- chóru `Radosna jesień`
- dzieci z Przedszkola Nr 1 w Tucholi
- Tucholskiego Chóru GOSPEL
oraz solistów:
- Bianki Jutrowskiej, Jagody Mówińskiej, Dominiki Drzazgi...
Zdzisław Pruss – Człowiek Instytucja
Czytaj całość
„Niewątpliwie jest Zdzisław Pruss dla Bydgoszczy tym, kim był Piotr Skrzynecki dla Krakowa. Gdy bowiem spojrzymy na jego opus vitae, to porównanie wydaje się jak najbardziej zasłużone” - napisał senator Andrzej Kobiak w przedmowie do książki wydanej z okazji 50 lecia pracy twórczej Jubilata. Książka nosi nieco prowokacyjny tytuł „Zboczeniec i inni. Piosenki kabaretowe (i nie tylko)” i zgodnie z tytułem zawiera spory zbiór jego tekstów kabaretowych.

W minioną sobotę odbył się w Bydgoszczy benefis Zdzisława...
Wybierz stronę: |<  <<  <  663  664  665  666  667  668  669  670  671  672  673    >  >>  >|