Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Utrudnienia dla kierowców. Remonty na drogach powiatowych
Czytaj całość
Ze względu na wyjątkowo zły stan dróg po okresie zimowym wcześniej niż zwykle Zarząd Dróg Powiatowych rozpoczął remonty cząstkowe dróg.

Zakres niezbędnych prac jest ogromny. W tym sezonie plan prac przedstawia się następująco:

    Droga 1002C / granica powiatu – Woziwoda/;
    Droga 1003C /odcinek Raciąż – droga wojewódzka  Nr 240/;
    Droga 1005C /odcinek Ul. Świeckiej /od Śliwic do przejazdu kolejowego/;
    Dr...
Po pijaku kierował walcem drogowym
Czytaj całość
Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca walca, którego wczoraj zatrzymali tucholscy policjanci. Mężczyznę czeka rozprawa w sądzie, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.04) policjanci ruchu drogowego na trasie Wymysłowo-Kiełpin zobaczyli walec drogowy, który jedzie całą szerokości jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący maszyną mężczyzna „wytoczył” się z pojazdu. Był to 52-tucholanin. Po sprawdzeniu jego ...
Planowane inwestycje Gminy Tuchola
Czytaj całość
Spośród tegorocznych inwestycji w Gminie Tuchola na plan pierwszy wybija się min budowa siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej, w miejscu gdzie teraz stoi budynek byłej przychodni lekarskiej u wylotu ul. Karasiewicza w ul. Świecką. Ta duża inwestycja powinna poprawić także komunikację w tym rejonie miasta, ponieważ rozważa się możliwość wprowadzenia dwukierunkowego ruchu na całej długości ul. Karasiewicza. Ciekawie zapowiada się również budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi, gdzie istnieje szansa na 30 % dofinansowanie z budżetu Marszałka...
Radni zajmą się bezdomnymi zwierzętami
Czytaj całość
Na najbliższej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w piątek 26 kwietnia, radni głosować będą m.in. nad uchwałą w sprawie przyjęcia rocznego „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt”.

Priorytetowymi celami Program Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi oraz Zapobiegania Bezdomności Zwierząt jest między innymi zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, opieka nad wolno żyjącymi kotami wyłapywaniem bezdomnych zwierząt pozostawionych bez opieki, do których nie istnieje możliwoś...
Majówka z TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców miasta i okolic w dniu 3.05.2013r. (tj. piątek) w godz. 16.00-22.00 na tradycyjny festyn kulturalno-rekreacyjny `Majówkę z TOK`, która odbędzie się w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi.

W programie występy artystyczne w wykonaniu
- zespołu `Alababki`,
- chóru `Radosna jesień`
- dzieci z Przedszkola Nr 1 w Tucholi
- Tucholskiego Chóru GOSPEL
oraz solistów:
- Bianki Jutrowskiej, Jagody Mówińskiej, Dominiki Drzazgi...
Zdzisław Pruss – Człowiek Instytucja
Czytaj całość
„Niewątpliwie jest Zdzisław Pruss dla Bydgoszczy tym, kim był Piotr Skrzynecki dla Krakowa. Gdy bowiem spojrzymy na jego opus vitae, to porównanie wydaje się jak najbardziej zasłużone” - napisał senator Andrzej Kobiak w przedmowie do książki wydanej z okazji 50 lecia pracy twórczej Jubilata. Książka nosi nieco prowokacyjny tytuł „Zboczeniec i inni. Piosenki kabaretowe (i nie tylko)” i zgodnie z tytułem zawiera spory zbiór jego tekstów kabaretowych.

W minioną sobotę odbył się w Bydgoszczy benefis Zdzisława...
Po dwóch remisach zwycięstwo TKP
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa B
Tucholski KP Tuchola - Fuks Wielowicz 3:1 (1:1)

Tomasz Czaja (35, 80), Mariusz Donczyk (50-karny) dla TKP.

Tucholski KP: Ostrowski – Rembisz, Głomski, Michalak, J. Biegański, Jeziorski, Niziński, Donczyk (80 min Lipinski), T. Biegański (50 min Glazik), Czaja  (80 min Ginter), Jarski (50 min Główczewski).

Z meczu na mecz gra piłkarzy Tucholskiego KP zaczyna przynosić efekty. W poprzednich dwóch meczach tucholscy piłkarze zremisowali z dwoma wyżej notowanymi drużynami. T...
Trzydniowy maraton gimnazjalistów. Ruszyły egzaminy
Czytaj całość
Dziś (23.04) o godzinie 9.00 rozpoczął się pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych 2013. Gimnazjaliści którzy przystąpili dziś do testów rozwiązywali zadania z historii oraz wiedzy o społeczeństwie, a po godzinnej przerwie zmagali się z językiem polskim.

Egzaminy odbędą się również jutro i w czwartek. W środę matematyka i przyroda, a w ostatnim dniu testów język obcy.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję...
Burmistrz nagrodził najlepsze prace w konkursie obrony cywilnej
Czytaj całość
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola po raz kolejny przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Obrona Cywilna Wokół Nas – Obrona Cywilna Wczoraj i Dziś”. Na etap gminny konkursu wpłynęło 56 prac.

W konkursowe szranki stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Szkoła Podstawowa w Legbądzie, Gimnazjum nr 1 w Tucholi oraz Gimnazjum nr 2 w Stobnie.

Podsumowanie etapu gminnego konkursu odbyło się 22 kwietnia 2013 r. w Tuchols...
2,7 promila za kierownicą peugeota
Czytaj całość
Dwa zarzuty w sądzie usłyszy 46-letni tucholanin, którego w sobotnią noc zatrzymali miejscowi policjanci. Mężczyzna kierował peugeotem mając w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu i nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, za brak dokumentów kara grzywny albo nagany.

W nocy z soboty na niedzielę na ulicy Świeckiej w Tucholi policjanci zauważyli peugeota. Sposób w jaki pojazd poruszał się po głównej arterii miasta wskazywał, że kierujący może być po alkoholu. Po zat...
Wybierz stronę: |<  <<  <  680  681  682  683  684  685  686  687  688  689  690    >  >>  >|