Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Powiat - Ponad 16 mln to pożyczka, nie darowizna!
Czytaj całość
Warto tą „oczywistą oczywistość” powtarzać do znudzenia, abyśmy wszyscy razem nie ulegli złudzeniu, że teraz to już może być tylko dobrze, bo tak naprawdę teraz będzie ciężko. Wie to każdy z nas, który choć raz w życiu wziął kredyt i potem musiał go spłacać. Źle się stanie, jeżeli rządzący powiatem nie podejdą do tematu tak, jakby to chodziło o ich osobisty dług, bo za jakiś czas będziemy w jeszcze gorszej sytuacji. Dobrze, że pożyczka została przyznana, bo w przypadku jej braku mogliby ucierpieć Ci, którzy z jego zarządzaniem ...
Puchar Starosty dla ZSLiT w Tucholi
Czytaj całość
VIII edycja konkursu matematycznego "Taktyk-praktyk" odbyła się 22 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

18 uczniów zmagało się z obliczeniami procentowymi i działaniami na liczbach. Uczniowie mieli do rozwiązania sześć zadań, za które można było uzyskać w sumie 20 punktów.  Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Do konkursu przystąpiło 6 szkół ponadgimnazjalnych: ZSLiT z Tucholi, ZSO z Tucholi, ZSL z Tucholi, CKZiU  z Więcbor...
Policjantka z Tucholi mistrzynią Polski
Czytaj całość
Policjantka z Tucholi mistrzynią Polski w fitness. Kinga Szweda na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness zajęła dwa pierwsze miejsca, w  kategorii wzrostowej i   w kategorii open.  Teraz przed Kingą Mistrzostwa Europy w Hiszpanii.

W Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness. W konkursie brała udział policjanta z Tucholi -  Kinga Szweda. Na dwadzieścia startujących w zawodach kobiet, nasza koleżanka zajęła I miejsce w kategorii Fitness sylwetkowe  +168 i  I miejsce w kategorii Fitness sy...
Tucholanki zagrają z Reprezentacją Polski
Czytaj całość
We wtorek 30 kwietnia o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim OSiR w Tucholi odbędzie się atrakcyjny mecz piłkarski między drużynami MLKS Tucholanka Joltex Tuchola i Reprezentacją Polski Kobiet Niesłyszących. Tu należy nadmienić, że Reprezentacja Polski w ostatnich mistrzostwach świata zajęła IV miejsce.

Zgrupowanie Kadry Narodowej w Piłce Nożnej Kobiet przygotowującej się do 22. Letniej Igrzysk Olimpijskich Głuchych „DEAFLYMPICS-SOFIA’2013” odbędzie się w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy w dniach 26.04.- 05.05.2013 r. W związku z tym tren...
Pod wpływem alkoholu naprawiał sieć energetyczną
Czytaj całość
Policjanci z Tucholi zatrzymali 53-letniego tucholanina, który wykonywał obowiązki służbowe pod wpływem alkoholu. Teraz za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie w sądzie. Za czyn taki grozi kara aresztu albo grzywny.

Wczoraj (25.04) dyżurny tucholskich policjantów przyjął zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym pracowniku jednego z tucholskich zakładów pracy. Wysłani na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości osoby zajmującej się naprawą i konserwacją sieci energetycznych. Badanie wykazało, że 53-letni tucholanin mi...
Weekendowe zapowiedzi sportowe
Czytaj całość
Piłka nożna

II Liga kobiet – grupa wielkopolska
28 kwietnia (niedziela)
12.00 Tucholanka Joltex – GOSRiT Luzino, Stadion Miejski OSiR w Tucholi, ul. Warszawska 17.

Klasa A
Kolejka 19 - 27 kwietnia (sobota)
12.00 LKS Dąbrowa Chełmińska - Tor Laskowice
16.00 Wisła Nowe - KS Łochowo
16.00 Sparta Przysiersk - Victoria Koronowo
16.00 Zryw Wielki Lubień - Myśliwiec Gostycyn
17.00 Kamionka-Zjednoczeni Kamień Krajeński - Gwiazda Bydgoszcz
17.00 Tucholanka Hydrotor - Czarn...
Rudzki Most -€“ skutki wandalizmu
Czytaj całość
Około 24 tyś zł będzie kosztowała naprawa zniszczonych tablic przy Pomniku Pomordowanych w Rudzkim Moście. Burmistrz wystąpił o pomoc finansową do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, a sama naprawa, a właściwie ponowny montaż liter ma się odbyć w taki sposób, aby w przyszłości maksymalnie utrudnić podobne akty wandalizmu.

O samym wydarzeniu informowaliśmy 7 marca w artykule: Zdewastowano pomnik ofiar zbrodni hitlerowskich w Rudzkim Moście

(red)
(mat: Bip Tuchola)
(fot. archiwum pk) ...
Powiat -€“ sesja poprawkowa
Czytaj całość
Na poniedziałek, 29 kwietnia 2013 roku zwołano kolejną sesję Rady Powiatu Tucholskiego. Jedyna uchwała, która jest w porządku obrad, ma na celu poprawienie błędu poprzedniej sesji, podczas której dokonano zmiany w składzie komisji rewizyjnej, wybierając w miejsce radnego Marka Bolińskiego (sam zrezygnował) wiceprzewodniczącego rady Zbigniewa Grugela.

Jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami, ponieważ w jej skład nie może wchodzić ani przewodniczący, ani wiceprzewodniczący rady.

Co by nie powiedzieć o Radzie Powiatu, ...
Utrudnienia dla kierowców. Remonty na drogach powiatowych
Czytaj całość
Ze względu na wyjątkowo zły stan dróg po okresie zimowym wcześniej niż zwykle Zarząd Dróg Powiatowych rozpoczął remonty cząstkowe dróg.

Zakres niezbędnych prac jest ogromny. W tym sezonie plan prac przedstawia się następująco:

    Droga 1002C / granica powiatu – Woziwoda/;
    Droga 1003C /odcinek Raciąż – droga wojewódzka  Nr 240/;
    Droga 1005C /odcinek Ul. Świeckiej /od Śliwic do przejazdu kolejowego/;
    Dr...
Po pijaku kierował walcem drogowym
Czytaj całość
Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca walca, którego wczoraj zatrzymali tucholscy policjanci. Mężczyznę czeka rozprawa w sądzie, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.04) policjanci ruchu drogowego na trasie Wymysłowo-Kiełpin zobaczyli walec drogowy, który jedzie całą szerokości jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący maszyną mężczyzna „wytoczył” się z pojazdu. Był to 52-tucholanin. Po sprawdzeniu jego ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  688  689  690  691  692  693  694  695  696  697  698    >  >>  >|