Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
BEZPRAWNE TEMATY. Rekrutujący mogą pytać o wiek, nie mogą o pytać o dzieci
Czytaj całość
Co piąty pracodawca przed zatrudnieniem chce znać plany macierzyńskie kobiet, niektórzy sondują wyznanie i poglądy polityczne kandydatów.

Część pytań, które padają na rozmowie o pracę, jest niezgodna z prawem – alarmują naukowcy z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W badaniu przeprowadzonym w ramach raportu "Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia", osoby, które w ciągu ostatnich dziesięciu lat ubiegały się o pracę, wskazywały na pytania, zadawane przez pracodawc&o...
Rusza nabór dzieci do przedszkoli w gminie Tuchola
Czytaj całość
BURMISTRZ TUCHOLI
ogłasza:
Nabór dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2013/2014.

1. Nabór rozpoczyna się z dniem 11 marca 2013 r. i kończy się z dniem 12 kwietnia 2013 r.

2. Nabór prowadzą:

    Przedszkole nr 1 w Tucholi ul. Bydgoska 13a
-   do oddziałów ponad 5-godzinnych dla dzieci w wieku 3-6 lat.

    Przedszkole nr 2 w Tucholi ul. Piastowska 32
- &n...
Medal za Zasługi dla Obronności Kraju
Czytaj całość
Z okazji Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej, Wojewoda Ewa Mes nagrodziła szczególnie wyróżniających się w tej dziedzinie odznaczeniami państwowymi. Medal otrzymała m.in. Starosta Tucholski Dorota Gromowska.

Obchody 40-lecia Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej zorganizowano w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1  im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy.  

Z terenu Powiatu Tucholskiego wyróżnieni zostali:

1) p. Dorota Gromowska - Starosta Tucholski  – medalem br...
Trzech po alkoholu i jeden "zakazowiec"
Czytaj całość
Tucholscy funkcjonariusze zatrzymali czterech kierowców, dla których jazda skończy się w sądzie. Trzech z nich odpowie za kierowanie po alkoholu, czwarty za jazdę pomimo sądowego zakazu.   Policjanci apelują o wsiadanie za kierownicę kiedy jest się trzeźwym i wypoczętym.

Od soboty (02.03) na drogach powiatu powiatu tucholskiego policjanci zatrzymali trzech kierujących po alkoholu i jednego, który kierował pomimo sądowego zakazu.   Drugiego marca w Krzywogońcu, 63-letni rowerzysta wsiadł na rower pomimo tego, że do pa...
Specjalna strefa ekonomiczna także w Tucholi
Czytaj całość
Gmina Tuchola podpisała list intencyjny o współpracy z Pomorską Specjalna Strefą Ekonomiczną Sp. z o. o. w Sopocie. Dzięki porozumieniu inwestorzy tworzący nowe miejsca pracy w wybranych lokalizacjach na terenie gminy Tuchola mają szansę włączenia swojej inwestycji w obszar specjalnej strefy ekonomicznej.

Wiąże się to z dużymi ulgami podatkowymi w podatku dochodowym. Więcej informacji o terenach inwestycyjnych na www.invest.tuchola.pl, pod adresem e-mail: invest@tuchola.pl lub pod nr tel.: 52 56 42 541.

Informacje o możliwościach, j...
Mistrzostwa weteranów w tenisa stołowego
Czytaj całość
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi, zaprasza weteranów tenisa stołowego na Otwarte Mistrzostwa w Tenisa Stołowego Weteranów, które odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej w sobotę 9 marca. Początek zawodów o godz. 10.00.

Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch kategoriach wiekowych:35-45 lat oraz 46 i powyżej. Zapisy w dniu zawodów od godz. 9.15 w biurze hali.

(mat. OSiR Tuchola) ...
Złodzieje paliwa zatrzymani
Czytaj całość
Tucholscy kryminalni ustalili i zatrzymali pięciu sprawców kradzieży paliwa. Rabusie dwa razy skradli olej napędowy z samochodów ciężarowych, a raz z zamkniętego garażu. Cała piątka usłyszała już zarzuty. Wobec jednego z podejrzanych prokurator zastosował policyjny dozór.

Tucholscy policjanci od pewnego czasu zbierali informacje o osobach mogących mieć związek z kradzieżami paliwa  na terenie powiatu.  W zainteresowaniu policjantów było pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 32 lat. Zebrane przez policjantów dowody...
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Czytaj całość
Po raz trzeci obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto państwowe. Ma na celu oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia.

1 marca nie został wybrany przypadkowo. Tego dnia w 1951 roku, w  więzieniu UB przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie zostali zamordowani członkowie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość: Łukasz Ciepliński, Mieczysław Kawalec, Józef Batory, Adam Lazarowicz, Franciszek Błażej, Karol Chmiel i Józef Rzepka. Po raz pierwszy Dzień obchodzono w 60. rocznice ic...
Targi Edukacyjne 2013
Czytaj całość
Kilkaset uczniów kończących gimnazja z Powiatu Tucholskiego odwiedziło Targi Edukacyjne, które odbyły się w Książnicy Tucholskiej dnia 1 marca br. Młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Dla niezdecydowanych uczniów, była to niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z szerokimi ofertami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się m.in. o programie nauczania czy kołach zainteresowań. Podczas targów padały również pytania...
Zgłoś imprezę na 54. Dni Borów Tucholskich
Czytaj całość
Masz pomysł na zorganizowanie imprezy w ramach 54. Dni Borów Tucholskich? Pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zgodnie z ustaleniami, jakie zapadły na pierwszym spotkaniu Komitetu Organizacyjnego DBT (26 lutego), termin dostarczania zgłoszeń mija 29 marca br.

Wszystkich organizatorów imprez zapraszamy do składania wypełnionego formularza. Odpowiedni druk znajduje się w załączniku. Podpisane formularze można dostarczyć osobiście do Urzędu Miejskiego w Tucholi (punkt podawczy lub pok. 104), jak również wysłać pocztą na adres:
Wybierz stronę: |<  <<  <  739  740  741  742  743  744  745  746  747  748  749    >