Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Kierowcę czeka rozprawa w sądzie, miał ponad 3 promile
Czytaj całość
Pomimo ciągłych apeli i ostrzeżeń  w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc jakie skutki i konsekwencje grożą za jazdę po jednym głębszym.

Wczoraj (06.03) tucholscy policjanci na ulicy Świeckiej zatrzymali do kontroli mercedesa. „Gołym okiem” widać było, że kierujący autem, 34-letni tucholanin jest pijany. Badanie trzeźwości potwierdziło podejrzenia policjantów. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Do tego, jak w trakcie kontroli ustalili policjan...
Andrzej Piaseczny wystąpi w Tucholi na zakończeniu DBT
Czytaj całość
Na zakończenie 54 Dni Borów Tucholskich, na które poczekać musimy jeszcze do wakacji, wystąpi Andrzej Piaseczny. Koncert ma odbyć się na stadionie OSiR w ostatni dzień DBT. Warto dodać, że ostatnia, solowa płyta artysty “To co dobre” osiągnęła już status platynowej płyty.

(red.)
(fot. piasek.art.pl) ...
Najzdolniejsi uczniowie dostali stypendia
Czytaj całość
20 najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z gminy Tuchola otrzymało dziś, z rąk burmistrza stypendia, które zostały przyznane na okres od 1 lutego do 30 czerwca 2013 r. i wynoszą odpowiednio - dla uczniów szkół podstawowych 96,00 zł miesięcznie (kwota całościowa 480 zł), dla gimnazjalistów 160,00 zł miesięcznie (kwota całościowa 800 zł)

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski i przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Renata Madej na dzisiejszej uroczystości w Urzędzie Miasta, wręczyl...
200 PYTAŃ O OŚWIATĘ. W bibliotece szkolnej tylko nauczyciel
Czytaj całość
Moje stanowisko w sprawie bibliotek jest jednoznaczne: uczeń powinien mieć dostęp do biblioteki szkolnej w szkole. W bibliotece szkolnej musi być zatrudniony nauczyciel - podkreślała na czacie w naszej redakcji minister edukacji Krystyna Szumilas.

Za wszystkie nadesłane pytania bardzo Państwu dziękujemy - otrzymaliśmy ich blisko 200. Nie udało się wszystkich przedstawić Pani Minister, ale mamy zapewnienie, że udzieli odpowiedzi na naszej witrynie pod adresem www.samorzad.pap.pl. Wybierzemy więc najciekawsze, najczęściej powtarzające się problemy.
...
Mogło dojść do tragedii - "wystrzeliła" opona
Czytaj całość
W poniedziałek w Bysławiu w  samochodzie fiat cinquecento podczas jazdy „wystrzeliła” opona. 21-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem i jazdę zakończył na betonowym ogrodzeniu. 21-latek był trzeźwy.

W poniedziałek (04.03) w Bysławiu, tragicznie mogła skończyć się jazda dla kierowcy fiata cinquecento. W samochodzie podczas jazdy, na łuku drogi „wystrzeliła” prawa przednia opona. W wyniku tego kierujący autem, 21-letni mieszkaniec gminy stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik po czym uderzył w betonowe ogr...
Godziny otwarcia Orlika przy ul. Pocztowej
Czytaj całość
Poniżej znajduje się harmonogram godzin otwarcia obiektu sportowego "ORLIK 2012" oraz wykaz zajęć animatorów w miesiącu marzec 2013.






  kliknij aby powiększyć

(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi) ...
BEZPRAWNE TEMATY. Rekrutujący mogą pytać o wiek, nie mogą o pytać o dzieci
Czytaj całość
Co piąty pracodawca przed zatrudnieniem chce znać plany macierzyńskie kobiet, niektórzy sondują wyznanie i poglądy polityczne kandydatów.

Część pytań, które padają na rozmowie o pracę, jest niezgodna z prawem – alarmują naukowcy z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W badaniu przeprowadzonym w ramach raportu "Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia", osoby, które w ciągu ostatnich dziesięciu lat ubiegały się o pracę, wskazywały na pytania, zadawane przez pracodawc&o...
Rusza nabór dzieci do przedszkoli w gminie Tuchola
Czytaj całość
BURMISTRZ TUCHOLI
ogłasza:
Nabór dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2013/2014.

1. Nabór rozpoczyna się z dniem 11 marca 2013 r. i kończy się z dniem 12 kwietnia 2013 r.

2. Nabór prowadzą:

    Przedszkole nr 1 w Tucholi ul. Bydgoska 13a
-   do oddziałów ponad 5-godzinnych dla dzieci w wieku 3-6 lat.

    Przedszkole nr 2 w Tucholi ul. Piastowska 32
- &n...
Medal za Zasługi dla Obronności Kraju
Czytaj całość
Z okazji Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej, Wojewoda Ewa Mes nagrodziła szczególnie wyróżniających się w tej dziedzinie odznaczeniami państwowymi. Medal otrzymała m.in. Starosta Tucholski Dorota Gromowska.

Obchody 40-lecia Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej zorganizowano w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1  im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy.  

Z terenu Powiatu Tucholskiego wyróżnieni zostali:

1) p. Dorota Gromowska - Starosta Tucholski  – medalem br...
Trzech po alkoholu i jeden "zakazowiec"
Czytaj całość
Tucholscy funkcjonariusze zatrzymali czterech kierowców, dla których jazda skończy się w sądzie. Trzech z nich odpowie za kierowanie po alkoholu, czwarty za jazdę pomimo sądowego zakazu.   Policjanci apelują o wsiadanie za kierownicę kiedy jest się trzeźwym i wypoczętym.

Od soboty (02.03) na drogach powiatu powiatu tucholskiego policjanci zatrzymali trzech kierujących po alkoholu i jednego, który kierował pomimo sądowego zakazu.   Drugiego marca w Krzywogońcu, 63-letni rowerzysta wsiadł na rower pomimo tego, że do pa...
Wybierz stronę: |<  <<  <  735  736  737  738  739  740  741  742  743  744  745    >