Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
180 mln zł na program "Wyprawka szkolna" w 2013 roku
Czytaj całość
Prawie 180 mln zł przeznaczy w tym roku rząd na dofinansowanie kosztów zakupu podręczników przez rodziców. To aż o 52 mln złotych więcej niż w zeszłym roku, co pozwoli objąć pomocą ponad 575 tys. uczniów. 18 lipca wszedł w życie Rządowy program pomocy uczniom w 2013 r. „Wyprawka szkolna".

W tym roku programem objęci są uczniowie rozpoczynający we wrześniu edukację szkolną w klasach I-III i klasie V szkoły podstawowej i ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie II szkoły ponadgimnazjalnej, klas...
Podium coraz bliżej (AKTUALIZACJA FOTO)
Czytaj całość
Trzecia runda Driftingowego Pucharu Bałtyku w Koszalinie była tym razem pechowa dla Michała Kłosowskiego i Darka Imbiorowicza, tucholskich kierowców z Inzu Drift Team. Surowe oceny sędziów i kolizja jednego z teamowych aut, spowodowały, że drifterzy z Tucholi nie stanęli na podium, a to jest coraz bardziej realne.

Pierwszego dnia rywalizacji, pomimo surowych ocen sędziów udało się zakwalifikować do kolejnego, niedzielnego etapu zawodów. Po zaciętej walce na koszalińskim torze, Dariusz Imbiorowicz uplasował się na siódmej po...
Promocja Młodych Talentów - III Letni Festiwal Organowy
Czytaj całość
Już w najbliższą niedziele 21 lipca o godzinie 19:00 w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi odbędzie się kolejny koncert w ramach III Letniego Festiwalu Organowego.

Tym razem po nabożeństwie wystąpią młode talenty: Patryk Podwojski (organy) oraz Szkoła Muzyczna II st. Im. Fryderyka Chopina w Gdańsku - Wrzeszczu.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Organizator i pomysłodawca: Parafia Bożego Ciała w Tucholi.
Współorganizator: Tucholski Ośrodek Kultury.
Dyrektor artystyczny: Błażej Musiałczyk.
Kościelni złodzieje wpadli w dwie godziny od zgłoszenia
Czytaj całość
Nie minęły dwie godziny od zgłoszenia kradzieży w kościele jak tucholscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. Okazali się nimi mieszkańcy Tucholi. Funkcjonariusze odzyskali część łupów. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Dzisiaj (19.07.13) przed 8.00 rano dyżurny tucholskich policjantów został powiadomiony o kradzieży. Do przestępstwa doszło wczoraj (18.07.13) w jednym z kościołów na terenie miasta, skąd nieznani sprawcy skradli dwie mosiężne kropielnice, a także pieniąd...
Fotoradary należące do gmin nielegalne?
Czytaj całość
Jak dowiedziało się RMF FM, Prokuratura Generalna uważa, że na podstawie zdjęć ze stacjonarnych fotoradarów straż miejska czy gmina nie może karać kierowców mandatami. W jej opinii urządzenia takie ustawiane przez gminy działają bez podstawy prawnej.

Każdy, kto dostanie mandat na podstawie zdjęcia ze stacjonarnego fotoradaru należącego do gminy, może z powodzeniem wygrać sprawę w sądzie - informuje RMF FM. Fotoradary stacjonarne, montowane przez gminy na stojących przy drogach masztach działają bowiem bez odpowiedniej podstawy prawnej.
Zapraszamy na Dzień Folkloru Borowiackiego
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza na festyn plenerowy pn. „Dzień Folkloru Borowiackiego” w ramach 54. Dni Borów Tucholskich. Impreza odbędzie się 20 lipca (sobota) o godz. 12 w parku przy placu Zamkowym. Organizatorzy, jak co roku, przygotowali mnóstwo atrakcji.

W programie występy zespołów folklorystycznych:
„Kaszebe, „Kościerzyna”, „Bysławskie Frantówki”, Kapela „Purtki” oraz widowisko kabaretowe „Na swojską nutę” w wykonaniu Wandy i Eugeniusza Rzyskich.
...
Minister Michał Boni na terenie poklęskowym
Czytaj całość
Niemal w równą rocznicę po przejściu katastrofalnej w skutkach trąby powietrznej przez Nadleśnictwo Trzebciny, uporządkowany teren oglądał Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni.

17 lipca 2013 r. podczas terenowej konferencji prasowej zorganizowanej w Szarłacie z ministrem Bonim spotkali się członkowie Zespołu Antykryzysowego, powołanego do walki ze skutkami żywiołu z 14 lipca ubiegłego roku. Wśród obecnych osób była wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes, dyrektor generalny Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Byd...
Uroczyste wprowadzenie Pierwszego Zastępcy
Czytaj całość
Na mocy rozkazu personalnego, podpisanego przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, inspektora Krzysztofa Zgłobickiego, w poniedziałek komisarz Wiesław Gapa, został oficjalnie powołany na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi. W uroczystości wzięła udział Dorota Gromowska Starosta Tucholski.

W poniedziałek (15.07) w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi, odbyło się uroczyste wprowadzenie Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji. Stanowisko to objął komisarz Wiesław Gapa, który od 20 maja ...
Nowe informatory maturalne
Czytaj całość
W pracach nad nową formułą matury MEN postawiło na jakość egzaminu, współpracę ze światem akademickim oraz rozwijanie tych umiejętności absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, które są niezbędne w dalszej edukacji, a w efekcie w pracy zawodowej.

- Nowe informatory maturalne to kolejny krok związany z przygotowaniem egzaminu maturalnego według nowej formuły od 2015 roku. Oddajemy je przed początkiem roku szkolnego, żeby nauczyciele i uczniowie mogli już od września 2013 roku spokojnie przygotowywać się do zmodyfikowanej matury...
Dni otwarte Ośrodka Edukacji Przyrodniczo Leśnej
Czytaj całość
Tradycyjnie już w ramach Dni Borów Tucholskich Nadleśnictwo Woziwoda w dniach 13-14.07.2013r. zorganizowało dni otwarte Ośrodka Edukacji Przyrodniczo Leśnej. W ramach tej imprezy poza zwiedzaniem ośrodka oraz ścieżki edukacyjnej odbyła się w pierwszy dzień w Woziwodzie wystawa samochodów zabytkowych. Jej uczestnicy w ramach tucholskiej motoparady zawitali do nadleśnictwa także na krótkie zajęcia edukacyjne. Sami także zaprezentowali i opowiedzieli o swoich autach.

W drugim dniu imprezą towarzyszącą dniom otwartym był finał Międzynar...
Wybierz stronę: |<  <<  <  750  751  752  753  754  755  756  757  758  759  760    >  >>  >|