Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Festyn Kasztelański w Raciążu
Czytaj całość
Wkrótce w Raciążu po raz kolejny będziemy mogli dać się ponieść wirowi historii a przy tym świetnie się bawić. Festyn Kasztelański pośród braw i tańców, pośród rozlicznych straganików, muzyki w Raciążu, jak i w Grodzie Kasztelania historia rozpocznie się na nowo.

Zaistnieją niepowtarzalne okazje zmierzyć się w konkursach z epoki rycerzy. Zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Będzie zabawnie, ale nie obejdzie się bez małego dreszczyku. Rycerze na pewno nie poskąpią szkoły fechtunku dla ...
Wraca obowiązek naklejania "zielonych listków"
Czytaj całość
Od stycznia 2016 roku zielone listki powrócą na szyby samochodów. Przed kilkoma laty młodzi kierowcy również byli zobowiązani do przyklejania naklejek z zielonymi listkami. Podpisana już ustawa o kierujących pojazdami wprowadza nowe zasady według których każdy świeży kierowca będzie musiał oznakować przednią oraz tylną szybę pojazdu naklejką z zielonym listkiem. Po zmianie przepisów przez pierwsze dwa lata kierowcą będziemy tylko "na próbę".

Zielony liść klonu na białym tle znów ma być symbol...
Kopalnia Open Day
Czytaj całość
Interesujesz się historią lokalną? Nie masz pomysłu na najbliższy weekend? Chciałbyś przypomnieć sobie jak toczyć felgę i strzelać z procy? A może Twoje dzieci lub wnuczęta nie wiedzą jak się bawić w "Borach Tucholskich"? W dniach 3-4 sierpnia we wsi tematycznej "Górnicza Wioska" w Pile, gmina Gostycyn moc wrażeń i atrakcji. Wszystkie rodem z XIX i XX wieku.

 W programie między innymi:

- zwiedzanie ścieżki dydaktycznej i pozostałości kopalni "Montania" z audioprzewodnikiem,
- toczenie ...
Muzyczny "KOCIOŁ" w Cekcynie (FOTO)
Czytaj całość
W ostatni weekend lipca 2013 w Cekcynie odbył się festiwal muzyczny "KOCIOŁ" w którym obowiązywała bardzo otwarta forma - taki był ten festiwal nie kierunkowy ale multi-muzyczny nie nastawiony na jeden rodzaj muzyki i nie trzymający się żadnych ram muzycznych prócz jednej wysokiego poziomu jej wykonywania oraz wkładanego w nią serca.

Jak zwykle organizatorzy przygotowali dla gości ciekawą propozycję muzyczną, wymieszanie rożnych stylów i wrażeń muzycznych. W piątek (26.07) w Cekcynie zaprezentowały się cztery zespoły: Rid...
XIII Nocne Misteria Nadjeziorne
Czytaj całość
Organizatorzy zapraszają 2 sierpnia 2013 r. w godzinach wieczornych (około 21:30) na trzynastą już edycję Nocnych Misteriów Nadjeziornych do cekcyńskiego amfiteatru.
(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi) ...
Nawałnica nad Tucholą. Obyło się bez interwencji strażaków
Czytaj całość
W nocy z poniedziałku na wtorek (30.07) około godz. 3.00, nad Tucholą przeszła gwałtowna burza z silnymi opadami deszczu oraz wiatrem osiągającym w porywach nawet 110 km/h.

Na szczęście w Tucholi noc minęła spokojnie, strażacy nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń w związku z nawałnicą.

Mieszkańcy regionu mogą chyba spać spokojnie - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na nadchodzące dni nie wydało ostrzeżeń meteorologicznych dla naszego województwa.
Wideo:(red.) ...
Zapomniana stacja na chwile ożyła (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W ostatni lipcowy weekend (27.07) na stacji kolejowej Pruszcz – Bagienica, odbyła się już dziewiąta edycja festynu kolejarskiego „Zapomniana Stacja”.

W programie festynu było m.in. zwiedzanie z przewodnikiem obiektów dworca kolejowego, prezentacje osobliwych pojazdów szynowych z przejażdżkami, wystawa pamiątek kolejarskich, występy grup artystycznych z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie czy wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Na zakończenie odbyła się zabawa przy rampie z zespołem muzycznym PARADO...
Kolejny koncert w ramach III Letniego Festiwalu Organowego
Czytaj całość
Tym razem w ramach  III Letniego Festiwalu Organowego w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi 28 lipca przed publicznością zaprezentowali się Jonas Herzog oraz Gedymin Grubba.

Jonas Herzog, urodzony w 1980 roku w Wettingen, wychował się w Nussbaumen (AG). Pierwsze lekcje gry na organach pobierał u Andreasa Wittwera. Ukończył studia w Zurychu w klasie organów Petera Reicherta (dyplom nauczania) i Stefana Johannesa Bleichera (dyplom solisty), a także dyrygentury chóralnej u Beat Schafera Zajmuje się również budownictwem organów.
Uchwała o bezpłatnych przedszkolach przyjęta
Czytaj całość
Dzisiaj, 29 lipca, odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Tucholi, podczas której podjęto uchwałę, której konsekwencją będą bezpłatne przedszkola w gminie Tuchola. Uchwałę podjęto jednogłośnie.

Poniżej przedstawiamy jej treść.

(red.)

Rada Miejska uchwala, co następuje:

§ 1. Usługi świadczone przez publiczne przedszkola oraz inne formy wychowania
przedszkolnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tuchola w zakresie podstawy
programowej wychowania ...
Uwaga wywiad: dzisiaj Patryk Zakrocki muzyk, improwizator
Czytaj całość
  Jestem już głęboko nienormalny w słuchaniu muzyki Roch Siciński: Wraz z Jackiem Mazurkiewiczem jesteście profesorami pracującymi w Gabinecie Masażu Ucha Wewnętrznego. Powiedz naszym Czytelnikom na czym polega ten masaż? Patryk Zakrocki: Generalnie polega on na doświadczaniu dźwięku w sposób bardzo indywidualny. Każdorazowo na badaniu jest jeden pacjent siedzący w wygodnym fotelu i dwóch profesorów, którzy za pomocą różnych narzędzi dźwiękowych aplikują dźwięki. Prowokujemy kontak...
Wybierz stronę: |<  <<  <  755  756  757  758  759  760  761  762  763  764  765    >  >>  >|