Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Mistrzostwa weteranów w tenisa stołowego
Czytaj całość
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi, zaprasza weteranów tenisa stołowego na Otwarte Mistrzostwa w Tenisa Stołowego Weteranów, które odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej w sobotę 9 marca. Początek zawodów o godz. 10.00.

Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch kategoriach wiekowych:35-45 lat oraz 46 i powyżej. Zapisy w dniu zawodów od godz. 9.15 w biurze hali.

(mat. OSiR Tuchola) ...
Złodzieje paliwa zatrzymani
Czytaj całość
Tucholscy kryminalni ustalili i zatrzymali pięciu sprawców kradzieży paliwa. Rabusie dwa razy skradli olej napędowy z samochodów ciężarowych, a raz z zamkniętego garażu. Cała piątka usłyszała już zarzuty. Wobec jednego z podejrzanych prokurator zastosował policyjny dozór.

Tucholscy policjanci od pewnego czasu zbierali informacje o osobach mogących mieć związek z kradzieżami paliwa  na terenie powiatu.  W zainteresowaniu policjantów było pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 32 lat. Zebrane przez policjantów dowody...
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Czytaj całość
Po raz trzeci obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto państwowe. Ma na celu oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia.

1 marca nie został wybrany przypadkowo. Tego dnia w 1951 roku, w  więzieniu UB przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie zostali zamordowani członkowie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość: Łukasz Ciepliński, Mieczysław Kawalec, Józef Batory, Adam Lazarowicz, Franciszek Błażej, Karol Chmiel i Józef Rzepka. Po raz pierwszy Dzień obchodzono w 60. rocznice ic...
Targi Edukacyjne 2013
Czytaj całość
Kilkaset uczniów kończących gimnazja z Powiatu Tucholskiego odwiedziło Targi Edukacyjne, które odbyły się w Książnicy Tucholskiej dnia 1 marca br. Młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Dla niezdecydowanych uczniów, była to niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z szerokimi ofertami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się m.in. o programie nauczania czy kołach zainteresowań. Podczas targów padały również pytania...
Zgłoś imprezę na 54. Dni Borów Tucholskich
Czytaj całość
Masz pomysł na zorganizowanie imprezy w ramach 54. Dni Borów Tucholskich? Pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zgodnie z ustaleniami, jakie zapadły na pierwszym spotkaniu Komitetu Organizacyjnego DBT (26 lutego), termin dostarczania zgłoszeń mija 29 marca br.

Wszystkich organizatorów imprez zapraszamy do składania wypełnionego formularza. Odpowiedni druk znajduje się w załączniku. Podpisane formularze można dostarczyć osobiście do Urzędu Miejskiego w Tucholi (punkt podawczy lub pok. 104), jak również wysłać pocztą na adres:
Dotacje dla organizacji pozarządowych z Powiatu Tucholskiego
Czytaj całość
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił wyniki konkursów dla organizacji pozarządowych. W konkursach barały udział także organizacje z terenu powiatu tucholskiego. Gratulujemy zwycięzcom!

W zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego na konkurs wpłynęło 250 wniosków. Z terenu powiatu tucholskiego dotację otrzyma 7 organizacji:   

    Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło", Poligon &qu...
Śmiertelne potrącenie rowerzysty
Czytaj całość
Tucholscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na obrzeżach miasta. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 55-letni mieszkaniec gminy.

Wczoraj (27.02) o godzinie 18 w Tucholi na ulicy Szosa Bydgoska doszło do tragicznego we skutkach wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, jadący w kierunku Gostycyna samochód toyota, potrącił stojącego z rowerem na jezdni nieznanego mężczyznę. W wyniku tego  rowerzysta poniósł śmierć. Kierujący toyotą był ...
Tucholscy policjanci podsumowali ubiegły rok pracy
Czytaj całość
W Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi policjanci podsumowali miniony rok pracy. Omówiono też priorytety policji na kolejne dwa lata. W odprawie uczestniczyli Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy młodszy inspektor Maciej Załucki oraz zaproszeni goście.

W poniedziałek (25.02) w tucholskiej komendzie policji odbyła roczna odprawa,w której uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy młodszy inspektor Maciej Załucki. Na spotkanie przybyły również Panie Zofia Reszke Sekr...
Spotkanie dla przedsiębiorców w TOK
Czytaj całość
15 marca (piątek) w Tucholskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z terenu powiatu tucholskiego pt. „Wsparcie rozwoju firm z terenu powiatu tucholskiego ze środków zewnętrznych”. Początek spotkania o godzinie 11:00.PROGRAM SPOTKANIA:

11:00 - Przywitanie gości – Tadeusz Kowalski, Burmistrz Tucholi;
11:10 - Oferta inwestycyjna gminy Tuchola – Tomasz Stybaniewicz, Zastępca Burmistrza Tucholi;
11:30 - Możliwości realizacji inwestycji w ramac...
Na tle pożaru pozował do zdjęć
Czytaj całość
27-letni mieszkaniec gminy postanowił zrobić sobie zdjęcia na tle wozów straży pożarnej podczas gaszenia pożaru. Kiedy policjanci przerwali mu sesję zdjęciową, 27-latek w bardzo wulgarny sposób wyraził swoje niezadowolenie. Teraz mężczyznę czeka rozprawa w sądzie, a tam będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

Wczoraj (25.02), późnym wieczorem tucholscy policjanci zostali wysłani do Białowieży. Tam w opuszczonym budynku doszło do zaprószenia ognia. Kiedy policjanci zabezpieczali prowadzoną przez strażak&oacut...
Wybierz stronę: |<  <<  <  762  763  764  765  766  767  768  769  770  771  772    >