Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Dzień Folkloru i Festyn Kasztelański
Czytaj całość
20 VII w Tucholi, 17 VIII w Raciążu

Któż z nas Słowian, a tym bardziej Borowiaków, nie kocha swoich korzeni, historii nie tej wielkiej, ale tej najbliższej, intymnej, codziennej. Wkrótce w Tucholi po raz kolejny będziemy mogli dać się ponieść wirowi historii a przy tym świetnie się bawić, podczas Dnia Folkloru Borowiackiego.

Jak zwykle KGW w Karczmie Borowiackiej zaserwuje najznakomitsze, nie rzadko nagradzane, potrawy ze starych zapisków naszych prababek. Wokół placu zamkowego rozciągną się mnogo wyrobni...
Ruszają zapisy do IV Biegu św. Huberta
Czytaj całość
Ruszyły zapisy do IV Biegu św. Huberta i IV Rajdu Nordic Walking. W tym roku z okazji 90 lecia Polskiego Związku Łowieckiego odbędą się również w ramach Biegu św. Huberta I Mistrzostwa Myśliwych na dystansie 15 km.

Czeka nas zatem spora dawka emocji tym bardziej, że z roku na rok zwiększa się ilość uczestniczących w zawodach biegaczy. Do Tucholi co roku przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju a dwóch ostatnich edycjach odnotowaliśmy również udział zawodników zagranicznych.

Większość miast w Polsce, promuje...
XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej
Czytaj całość
W ostatni weekend (13 - 14 lipca) w ramach 54. Dni Borów Tucholskich w Tucholi odbył się XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej. Impreza została podzielona na dwie części. W sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe, natomiast w niedzielę koncert galowy laureatów.

Nagrodę Burmistrza Tucholi zdobyła Schola „Aniołki” działająca przy Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi Rudzkim Moście. Z kolei Nagrodę Grand Prix i puchar przechodni festiwalu zdobył Zespół wokalno-instrumentalny „Etta” z Rumi.
...
Marta Krawczyńska i Dawid Klaybor triumfatorami I Mili Tucholskiej
Czytaj całość
Brązowi Medaliści Mistrzostw Polski wygrali w swoich kategoriach biegi główne reaktywowanej po 4 latach Mili Tucholskiej.

Marta Krawczyńska z Malborka, brązowa medalistka w przełajach z 2011 i reprezentantka Polski w tej konkurencji nie miała sobie równych na bieżni stadionu Tucholskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od początku dystansu, nie zagrożona, powiększając z każdym okrążeniem przewagę, jako pierwsza przecięła linię mety uzyskując czas 5.08.98. Jako druga zameldowała się reprezentująca LUKS Serock, Patrycja Kuta, która o k...
Aqua-Impex Cup: Puchar dla PTZN Bydgoszcz (FOTO)
Czytaj całość
W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tucholi rozegrano trzecią już edycję Turnieju Piłki Nożnej Ulicznej "Aqua-Impex Cup". W rozgrywkach wzięło udział dziesięć drużyn z całego kraju, wśród nich także reprezentacje Polski w Piłce Nożnej Ulicznej.

Oto szczegółowe wyniki turnieju:
I miejsce (po rzutach karnych) PTZN Bydgoszcz
II miejsce Serce Warszawa
II miejsce Hetmania
IV miejsce Aqua Imprex
V miejsce Reprezentacja Polski "B"
VI miejsce Ramiel Bydgoszcz
VII miejsce Reprezent...
Grzegorz Stasiak rozśmieszał w Tucholi
Czytaj całość
W sobotę (14.07) w restauracji Kuźnia wystąpił kabareciarz Grzegorz Stasiak znany między innymi z programów i seriali TV - Nauka jazdy, Święta wojna.

Śląski kabareciarz przez ponad trzy godziny bawił tucholską publiczność. Pomimo iż artysta na scenie mówi gwarą śląską, nikt nie miał problemu ze zrozumieniem skeczy.

Zobacz fragment występu:


(red.)
(fot. / wideo: Piotr Kozłowski) ...
Wystawa Pojazdów Zabytkowych (FOTO)
Czytaj całość
Zakończyła się już XII Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Tucholi. Impreza w Miejskim Parku Rozrywki i Wypoczynku "Małpi Gaj" przyciągnęła setki widzów z całego regionu i nie tylko.

Wystawa rozpoczęła się już w sobotę moto paradą po Borach Tucholskich. Odwiedzający wystawę mieli okazję zobaczyć ponad 200 pojazdów różnej marki. Na publiczność czekało wiele atrakcji, konkursy dla dzieci, przejażdżki zabytkowymi ciągnikami i niektórymi samochodami.

Organizatorem wystawy było stowarzyszenie &q...
Stand-up Bez Cenzury w Tucholi
Czytaj całość
Stand-up Bez Cenzury to wspólny projekt trójki dobrych kumpli, czyli Abelarda Gizy, Katarzyny Piaseckiej i Kacpra Rucińskiego. Od listopada 2010 roku występują razem w klubach całego kraju, tworząc rasowe wieczory stand-up.

Stand-up comedy to znana na całym świecie forma rozrywki. W Polsce coraz bardziej popularna i rozpoznawalna. Zasada stand-upu jest prosta: brak tematów tabu. Można mówić o wszystkich, nie rzadko poruszając tematy ostre, czy ważne. Do grupy najlepszych przedstawicieli polskiej sceny stand-upu z pewnością należy tr...
Dzieci z gminy Tuchola wyjechały na letni wypoczynek do Ustki
Czytaj całość
27-osobowa grupa dzieci z gminy Tuchola wyjechała w piątek (12 lipca) na kolonie letnie do Ustki. Wyjazd został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Krajoznawcze z Zielonej Góry i dofinansowany ze środków gminy Tuchola w ramach otwartego konkursu ofert.

Uczestnikom wycieczki wielu wspaniałych przeżyć życzył Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Kolonie potrwają 10 dni. W programie m.in. wyprawa nad morze – latarnia morska w Ustce, wycieczki do Słupska, Darłowa, „Krainy Słowińców” i Słowińskiego Parku N...
Uwaga wywiad: dzisiaj Tomasz Gąssowski – producent muzyczny i filmowy, muzyk i kompozytor
Czytaj całość


"Dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć osób nie pomoże, ty jednak musisz szukać tej tysięcznej"

Roch Siciński: Mamy dużo tematów do rozmowy… Jesteś kompozytorem, producentem muzyczny i filmowym oraz muzykiem. Masz 8/10 gwiazdek na portalu Filmweb, a dla całej twórczosci 7/10, masa nagród, sporo filmów, płyt czy ogólnie rzecz biorąc produkcji. Ty jednak w jednym z wywiadow powiedziałeś, że wolisz być pozytywnym siódmoligowym trenerem piłki nożnej, niż niepozytywnym prez...
Wybierz stronę: |<  <<  <  775  776  777  778  779  780  781  782  783  784  785    >  >>  >|