Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Dialogi Poetyckie po raz ósmy w tucholskiej bibliotece
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza na VIII spotkanie z cyklu Dialogi Poetyckie.

Spotkanie odbędzie się 1 marca (piątek) o godz. 18.00 w MBP. Zaproszeni poeci: Anna Dwojnych, Izabela Fietkiewicz-Paszek, Teresa Rudowicz (Aneta Kolańczyk).

Wieczór poprowadzą Leszek Żuliński i Kazimierz Żarski.[mat. Urzad Miasta Tuchola] ...
Uwaga! Na drogach i chodnikach może być ślisko
Czytaj całość
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy informuje, iż w okresie od 23 do 26 lutego w porze nocnej mogą występować marznące opady deszczu powodujące gołoledź.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami prognozy (w załączniku)

 Prognoza

[mat. Urząd Miasta Tuchola] ...
OCH - TEATR - wyjazd na spektakl do Opery Nova.
Czytaj całość
Nawet najbardziej misterny weekendowy plan może wziąć w łeb, jeśli komuś nieopatrznie wymknie się o jedno słowo za dużo.

Clarice postanawia wykorzystać służbowy wyjazd swego męża Rogera i zaprasza na weekend Rodneya, wziętego architekta wnętrz, oraz Roberta, swojego włoskiego kochanka. Rodney ma urządzić na nowo jej dom, czemu raczej nie sprzyjałby nadzór niechętnego zmianom gospodarza, zaś Robert? Cóż, w jego wypadku obecność małżonka byłaby jeszcze bardziej niepożądana. Sęk w tym, że interesy Rogera to również jedynie ...
Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kęsowo
Czytaj całość

Straż Gminna w Kęsowie oraz Gmina Kęsowo serdecznie zapraszają na Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kęsowo, który odbędzie się 9 marca 2013 r. od godziny 900 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Kęsowie.

Oprócz emocji sportowych organizatorzy zapewniają także szereg atrakcji takich jak: pokaz udzielania pierwszej pomocy, galeria prac plastycznych uczniów szkoły podstawowej o tematyce bezpieczeństwa na drogach, wypieki i grochówka Koła Gospodyń Wiejskich.

Na turnieju zostani...
Dwa turnieje Grand Prix tenisa stołowego za nami
Czytaj całość
Ponad 100 zawodników w ośmiu kategoriach kontynuowało w ostatnią sobotę rywalizację w XII Edycji Grand Prix Tenisa Stołowego Powiatu Tucholskiego.  Poniżej przedstawiamy komplet wyników we wszystkich kategoriach.

Warto przypomnieć, że do generalnej klasyfikacji liczyć się będą trzy najlepszy wyniki uzyskane przez zawodników.

Następny turniej już w sobotę 23 lutego o godz. 10.00.

KLASYFIKACJA GRAND PRIX.

REGULAMIN GRAND PRIX.

[mat. OSiR Tuchola] ...
Zakochane Piosenki - muzyka filmowa, rewiowa i operetkowa w TOK
Czytaj całość
15 lutego br. w Tucholskim Ośrodku Kultury przy pełnej widowni odbył się koncert „Zakochane piosenki”, który poprowadził Maciej Puto. W programie znalazły się niezapomniane przeboje muzyki filmowej, rewiowej i operetkowej.

W koncercie udział wzięli Grażyna Nita - sopran, Paweł Krasulak - tenor oraz zespół instrumentalny: I skrzypce, II skrzypce, altówka, wiolonczela, fortepian, perkusja.

[mat. Urzad Miasta w Tucholi] ...
Zapraszamy do udziału w III lidze tenisa ziemnego
Czytaj całość
We wtorek 5 marca o godz. 18.30 rozpoczną się pierwsze gry III Halowej Ligi Tenisa Ziemnego. Rozpoczynamy zapisy do tego tradycyjnie już rozgrywanego po piłkarskie lidze turnieju w którym co roku, biorą udział pasjonaci tej niezwykle popularnej dyscypliny sportu. Liczymy, że i ta edycja zgromadzi liczną grupę tenisistów, którzy podejmą rywalizację o przechodni Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi. Poniżej prezentujemy regulamin ligi. Czekamy za zgłoszenia i liczymy, że na trybunach zasiądą również licznie kibice. Zapraszamy
...
„O Pióro Burmistrza” – rozstrzygnięcie konkursu w tucholskiej bibliotece
Czytaj całość
21 lutego br. (czwartek) rozstrzygnięto VI Konkurs Ortograficzny pt. „O Pióro Burmistrza” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tucholi -Filię dla Dzieci i Młodzieży. W konkursowe szranki stanęło 26 uczestników ze szkół podstawowych klas IV- VI z gminy Tuchola.

Nagrodę główną - „Pióro Burmistrza” - zdobyła Natalia Hoppe, uczennica kl. IV SP nr 3 w Tucholi.

Przyznano też trzy wyróżnienia. Otrzymały je:
1. Emilia Mazurkiewicz - kl. VI SP w Legbądzie
...
Konferencja z okazji 15. rocznicy powstania powiatów
Czytaj całość
Starosta Tucholski Dorota Gromowska wzięła udział w ogólnopolskiej konferencji pt. „Od przeszłości do przyszłości ustroju samorządu powiatowego”, która odbyła się 18 lutego 2013r. w gmachu Sejmu.

Organizatorem spotkania, zorganizowanego z okazji 15. rocznicy usamorządowienia wspólnot powiatowych, była sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej przy współudziale Związku Powiatów Polskich. W dyskusji udział wzięli przedstawiciele rządu, tzw. „ojcowie samorządu”, m.in. Jerzy Regu...
XV Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt w Legbądzie
Czytaj całość
W sobotę (02.02.2013 r.) w Szkole Podstawowej w Legbądzie odbyły się XV Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt. Organizatorem zawodów była nauczycielka wychowania fizycznego Karolina Dąbrowska oraz dyrektor szkoły Pani Barbara Drewczyńska.

W turnieju wzięły udział reprezentacje Szkół Podstawowych nr 3 i nr 5 z Tucholi. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym według tabeli Bergera, do dwóch wygranych setów ( do 25 – 2 punkty przewagi, time break do 15). Sędzia główny zawodów Joanna ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  812  813  814  815  816  817  818  819  820  821  822    >