Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Roch Siciński zaprasza do lektury najnowszego JazzPRESS
Czytaj całość
Redaktor naczelny JazzPRESS zaprasza do lektury najnowszego numeru tego Magazynu.

Ależ ta branża jest złożona. Chociaż jest relatywnie niewielka, to aż iskrzy swoją różnorodnością! Nie mam na myśli muzyki – choć i ona w pojemnym jazzowym worku mieni się wszelkimi możliwymi kolorami. Myślę o środowisku
osób orbitujących wokół zjawiska zwanego jazzem.

Zwykle jednym z naszych założeń jest dać dojść do głosu muzykom oraz raz na miesiąc wybranej osobie z tzw. „Backstage’u” (grono prom...
Recenzja książki: „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” - Piotr Milewski
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po b...
"Kolektyw" zaprezentowany w TOK (FOTO)
Czytaj całość
W czwartek 12 czerwca na scenie Tucholskiego Ośrodka Kultury mogliśmy obejrzeć kolejny spektakl w wykonaniu Kabaretu Sanatorium. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystąpili z premierą pt. `Kolektyw`.(mat. tok.tuchola.pl)
(fot. reporter-24.pl / tok.tuchola.pl) ...
Recenzja filmowa: Na skraju jutra
Czytaj całość
W tym tygodniu proponujemy Państwu recenzję filmu Sci-Fi „Na skraju Jutra”. Film miał swoją premierę 28 maja 2014 roku, w polskich kinach zadebiutował 6 czerwca 2014 roku.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln, Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia, Drugie oblicze, Światła wielkiego miasta, Atlas chmur, Kac Vegas 3, Projekt X, Iluzja, Eli...
Recenzja książki: „Zapach miasta po burzy"€“ - Olgierd Świerzewski
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”

Brawurowy...
„Duch Niespokojny” - film o Aleksandrze Janta -€“ Połczyńskim
Czytaj całość
Jak już mieliśmy okazję informować, w ramach cyklu programów "Kujawsko - Pomorski Wehikuł Czasu", w telewizji bydgoskiej, mogliśmy obejrzeć najnowszy film o Aleksandrze Janta Połczyńskim. Film nieco inny. Nie był to sztampowy dokument z narracją, ale wartko poprowadzona opowieść o człowieku niezwykłym. Mam wrażenie, że po tym krótkim, niespełna 13 minutowym filmie, telewidzowie zapamiętają wszystko to, co było najważniejsze w jego życiu.

Odcinek "Kujawsko - Pomorski Wehikuł Czasu" o Aleksandrze Janta -€“ Połczyńsk...
Wojciech Ziółkowski: Rocznica
Czytaj całość
Dzisiaj przypada 25 rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Z tej okazji pan Wojciech Ziółkowski przesłał nam wiersz "Rocznica". Autorowi serdecznie dziękujemy.
 

 
Wszystko zaczęło się
4 czerwca 1989r.
Ruszyliśmy na lekcję wolności
Z nadzieją że coś się zmieni
Biało - czerwone róże
Koiły zapachem nowego jutra
Dotykającym spragnione kolorów
Życie
Przez niedomknięte drzwi
Wydostało się światło
Recenzja filmowa: Powstanie Warszawskie
Czytaj całość
Dzisiaj proponujemy Państwu recenzję niezwykłego filmu, którego premiera odbyła się 9 maja 2014 roku.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln, Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia, Drugie oblicze, Światła wielkiego miasta, Atlas chmur, Kac Vegas 3, Projekt X, Iluzja, Elizjum, Tysiąc lat po ziemi, Dary Anioła: Miasto Kości, Hobbit: Niezwykła ...
Recenzja książki: „Przywróceni” - Jason Mott
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”
, „Wiatr”

Nie tylko raz się żyje
<...
Milion złotych na kulturę
Czytaj całość
Samorząd województwa dofinansuje w tym roku organizację 86 przedsięwzięć propagujących kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Są wśród nich festiwale, przeglądy, spotkania artystyczne, koncerty i wydawnictwa. Przeznaczono na ten cel ponad milion złotych z budżetu województwa.
 
- Urząd Marszałkowski konsekwentnie wspiera organizację szeregu imprez kulturalnych w naszym regionie. Dotacje na organizację tego typu przedsięwzięć kierujemy między innymi do organizacji pozarządowych – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Wybierz stronę: |<  <<  <  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117    >  >>  >|