Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Recenzja filmowa - „Miłość”
Czytaj całość
„Miłość” w reż. Michaela Haneke opowiada o kochającym się małżeństwie z 50-letnim stażem, którego spokój zakłóca postępująca choroba żony. Ten austriacko, francusko, niemiecki melodramat miał swoje premiery: światową 20 maja a polską 2 listopada 2012 roku.

Poprzednie recenzje filmów: „Życie Pi”, „Sęp”, „Lincoln” „Operacja Argo”, "Niemożliwe" oraz "Nędznicy" znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale Kultura .

Austriacki reży...
Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Borów Tucholskich
Czytaj całość
We wtorek 16 kwietnia w muzeum odbył się wernisaż wystawy pn. „Rodzinne tradycje, hafty, pisanki, kraszanki Haliny, Marii i Marianki."

Autorkami wystawy są trzy Panie hafciarki Halina Sala, Maria Sala i Marianna Weilandt, członkinie klubu haftu „Złotych i Bursztynowych Barw” przy PSS „Społem” w Tucholi.

W wernisażu uczestniczyła najbliższa rodzina, szerokie grono koleżanek hafciarek, twórców ludowych i sympatyków prezentowanej twórczości.

Na wystawie zaprezentowano do...
Wesele łowicko-borowiackie
Czytaj całość
Stowarzyszenie "BUKO" rozpoczęło weselny sezon turystyczny 2013 od mocnego uderzenia. W miniony weekend stowarzyszenie odwiedziła grupa mieszkańców Wilkowic (województwo łudzkie). W trakcie wizyty studyjnej grupa odwiedziła Chlebową i Górniczą Wioskę. Uczestnicy wizyty wzięli udział w warsztatach z pieczenia chleba oraz biesiadzie borowiacko - (jak się później okazało) łowickiej.

W związku z tym, że spora grupa gości należy do zespołu ludowego "Wilkowianie" dotychczasowa biesiada borowiacko-śląska "We...
Recenzja filmowa: Nędznicy
Czytaj całość
Proponujemy Państwu recenzję  musicalu w reż. Toma Hoopera, będącego adaptacją powieści Victora Hugo „Nędznicy”. Jean Valjean, były więzień, zdobywa wysoką pozycję społeczną i zaczyna pomagać biednym i uciśnionym. Wciąż jednak poszukuje go i prześladuje inspektor Javert. Premiera światowa 5 grudnia 2012 rok, w Polsce 25 stycznia 2013 Poprzednie recenzje filmów: „Życie Pi”, „Sęp”, „Lincoln” „Operacja Argo” i "Niemożliwe" znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale Kultura .
...
Finisaż w muzeum
Czytaj całość
Galeria w Muzeum Borów Tucholskich przy ul. Podgórnej zakończyła 4 kwietnia, w miłej atmosferze i kameralnym gronie, wystawę malarstwa Zenona Korytowskiego, Małgorzaty Bratz-Ciemińskiej oraz Andrzeja Ciemińskiego. Prace artystów oglądać można było od marca w MBT.

Poniżej zamieszczany informacje o twórach którzy swoje obrazy zaprezentowali w Muzeum Borów Tucholskich.

Zenon Korytowski ur. 3 stycznia 1935r. w Sompolnie pow. koniński. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, a następnie Akademię Sz...
Recenzja filmowa: Niemożliwe
Czytaj całość
Tym razem proponujemy Państwu recenzję hiszpańskiego filmu „Niemożliwe” w reż. Juan Antonio Bayona. Film opowiada o historii rodziny, która przeżyła tsunami w Tajlandii w 2004 roku. Premiera światowa odbyła się 9 września 2012 roku, w Polsce 25 stycznia 2013 roku.

Poprzednie recenzje filmów: „Życie Pi”, „Sęp”, „Lincoln” i „Operacja Argo” znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale Kultura.

Kino katastroficzne ma długą, przede wszystkim amerykańską tradycję, bo to ...
Koncert Gospel AVE
Czytaj całość
Tucholski  Chór Gospel AVE wystąpi w Kościele, w parafii pw. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście w sobotę, 6 kwietnia 2013 roku, podczas mszy św. o godz. 18.

Muzyka gospel charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański, jest specyficzna pełna radości, ekspresji, niesie z sobą dużo pozytywnych emocji i  wyzwala wzruszenia.

Przypomnijmy, że chór powstał w 2011 roku. Jego założycielką i pomysłodawczynią jest Donata Świerczyńska, a dyrygentem Radosław Meger. Członkowie chóru to o...
Granty na kulturę
Czytaj całość
Samorząd województwa dofinansuje w tym roku organizację blisko setki przedsięwzięć propagujących kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Są wśród nich festiwale, przeglądy, spotkania artystyczne, koncerty i wydawnictwa. Przeznaczono na ten cel ponad milion złotych z budżetu województwa.
 
To wsparcie rozdysponowane przez zarząd województwa w ramach skierowanego do organizacji pozarządowych konkursu na wykonywanie zadań publicznych, związanych z upowszechnianiem i rozwojem kultury oraz ochroną tradycji i dziedzictwa narodowego...
Recenzja filmowa: Operacja Argo
Czytaj całość
Dzisiaj proponujemy Państwu recenzję filmu „Operacja Argo” (reż. Ben Affleck) Film wszedł na ekrany w 2012 roku, obecnie można go obejrzeć również na płytach DVD. W swojej fabule powraca do wydarzeń z 1979 roku, kiedy to podjęto próbę ratowania  sześciu amerykańskich zakładników porwanych w Teheranie.

Ben Affleck kiedyś kolekcjonował Złote Maliny dla Najgorszego Aktora, potem zapuścił brodę (co w hollywoodzkim żargonie oznacza dojrzewanie) i wziął się za reżyserię. I już za trzecim podejściem udało mu się zg...
Recenzja filmowa: Lincoln
Czytaj całość
W tym tygodniu zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu „Lincoln” Stevena Spielberga. Film opowiada o okresie życia  Abrahama Lincolna, kiedy to jako szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych starał się  o uchwalenie poprawki do konstytucji znoszącej niewolnictwo.

Nikt już dzisiaj nie kręci biografii od przecięcia pępowiny do śmierci. Wybiera się ważny moment z życia bohatera i przez ten pryzmat nakreśla sylwetkę. Opowiadając o Abrahamie Lincolnie (w tej roli Daniel Day-Lewis, aktor który gra w filmach średnio raz na ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126    >