Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
56. Dni Borów Tucholskich z Aleksandrem Dobą (FOTO)
Czytaj całość
Pierwszy weekend 56. Dni Borów Tucholskich obfitował w wiele atrakcji. Kilka imprez odbyło się z udziałem Aleksandra Doby, Podróżnika Roku 2015 National Geographic, który przyjechał do gminy Tuchola na zaproszenie Burmistrza Tadeusza Kowalskiego.

W sobotę (04.07) do południa w Fojtowie odbyła się impreza pn. „Fojutowo na sportowo” zorganizowana przez burmistrza Tucholi. W programie znalazło się wiele ciekawych atrakcji, m.in. nurkowanie zapoznawcze w basenie, konkurencje sportowe i kajakowe na Wielkim Kanale Brdy oraz pokaz i wars...
Festyn Wędkarski LIN 2015 (FOTO)
Czytaj całość
28 czerwca 2015 r. w Lińsku nad jeziorem odbył się Festyn Wędkarski LIN zorganizowany przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Lińsku, Urząd Gminy Śliwice, Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach oraz Radę Sołecką wsi Lińsk.

Wstępem do Festynu były zawody wędkarskie rozegrane w trzech kategoriach: junior, kobiety i seniorzy. Mimo deszczowej aury zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, gości oraz turystów.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
Senior:
1. Waldemar Gwizdała
Folklor z Serbii, Rumunii i Węgier na tucholskim rynku (FOTO)
Czytaj całość
W czwartkowe (2.07) popołudnie na tucholskim rynku odbył się koncert uczestników Bydgoskich Impresji Muzycznych. Na scenie można było zobaczyć zespoły folklorystyczne z Serbii, Rumunii i Węgier.

(red.) ...
XVI Festiwal Orkiestr Dętych im. Leona Landowskiego (FOTO/WIDEO)
Czytaj całość
14 czerwca 2014 r.  w Śliwicach odbył się XVI Festiwal Orkiestr Dętych im. Leona Landowskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., którą uświetnił występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim.

Tuż po mszy św. orkiestry wzięły udział w przemarszu ulicami Śliwic do amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbył się koncert festiwalowy. Występy oceniało jury w składzie: Edward Ceglarek – przewodniczący, Elżbieta Ceglarek – członek komisji oraz Grażyna Kwaśnik - protokolant.
Dzieci ze SP1 na wyjątkowym koncercie z okazji Dnia Dziecka (FOTO)
Czytaj całość
W poniedziałek (1.06) grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi oraz piłkarki tucholskiego klubu sportowego Tucholanka Tuchola, na zaproszenie Senatora RP Andrzeja Kobiaka oraz Prezes Stowarzyszenia "Via Natura" Haliny Janowskiej - Giłki, pojechały do Bydgoszczy na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Dziecka. Na balkonie Święcickiego wystąpił Jacek Wójcicki z repertuarem zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a dla najmłodszych uczestników przygotowane były gry i zabawy, stanowiska z malowankami, konkurencja sportowa, a także konkursy rysunkowe z...
Dzień dziecka w Tucholi (FOTO)
Czytaj całość
W niedzielę (31.05) na tucholskim rynku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Podobnie jak w latach ubiegłych z tej okazji odbył się galowy koncert laureatów Spotkań z Piosenką Dziecięcą. Na najmłodszych mieszkańców Tucholi czekały również liczne atrakcje, dzieci mogły korzystać ze stoiska malowania buziek, rysowania oraz budowania kartonowego miasteczka. Poza tym wystąpił teatr uliczny z Chojnic - Cztery Żywioły.

(red.) ...
Kabaret pod Wyrwigroszem rozbawił tucholską publiczność
Czytaj całość
W miniony piątek 22 maja 2015r. w Tucholskim Ośrodku Kultury nie brakowało śmiechu. Na scenie zaprezentował się Kabaret pod Wyrwigroszem, który do łez rozśmieszał skeczami i piosenkami.

Galeria zdjęć z występu dostepna jest TUTAJ.

(mat. tok.tuchola.pl) ...
Noc w grodzie kasztelańskim w Raciążu (FOTO)
Czytaj całość
Zwiedzanie grodu, pokazy walk rycerskich i dawnego rzemiosła, pokazy tańca średniowiecznego, ognisko, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy (Szkoła Podstawowa w Raciążu i Stacja Archeologiczna w Białych Błotach) na Noc Muzeów w grodzie kasztelańskim w Raciążu. Partnerami projektu było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż oraz Stobno. Imprezę dofinansowano ze środków gminy Tuchola.

(red.) ...
Koncert Kamila Bednarka w Tucholi (FOTO cz.2)
Czytaj całość
Koncert Kamila Bednarka, który odbył się w sobotę 25 kwietnia w Tucholskim Ośrodku Kultury, był niewątpliwie jedną z bardziej wyczekiwanych imprez. Bilety sprzedano bardzo szybko, zachwycona publiczność znakomicie bawiła się pod sceną. Zobacz zdjęcia z koncertu.

Zobacz również: Koncert Kamila Bednarka w Tucholi (FOTO cz.1)

(red.) ...
Koncert Kamila Bednarka w Tucholi (FOTO cz.1)
Czytaj całość
Koncert Kamila Bednarka, który odbył się w sobotę 25 kwietnia w Tucholskim Ośrodku Kultury, był niewątpliwie jedną z bardziej wyczekiwanych imprez. Bilety sprzedano bardzo szybko, zachwycona publiczność znakomicie bawiła się pod sceną. Zobacz zdjęcia z koncertu.

Zobacz również: Koncert Kamila Bednarka w Tucholi (FOTO cz.2)

(red.) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89    >  >>  >|