Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Okrojone wymagania egzaminacyjne wkrótce do konsultacji
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata Za kilkanaście dni do konsultacji trafi efekt prac nad nowymi wymaganiami egzaminacyjnymi - zapowiada resort edukacji. To skutek dostosowywania programów do warunków zdalnego nauczania w szkołach. Jak przyznał w październiku premier Mateusz Morawiecki, jest ono mniej efektywne niż nauczanie tradycyjne.

- Potwierdzam, że działamy zgodnie z przyjętym harmonogramem prac. W październiku poznaliśmy szczegółowe wyniki t...
Minister zapowiada zmianę kanonu lektur i więcej treści patriotycznych w szkołach
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Zdjęcie: www.gov.pl Trzeba zwiększyć wysiłki, żeby w polskich szkołach było więcej treści patriotycznych, np. poprzez zmianę kanonu lektur - zapowiedział w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Sugerował też prace zmierzające do nowego spojrzenia na podręczniki, zwłaszcza podręczniki do historii najnowszej.

Minister w Polskim Radiu 24 mówił o ty, co można zrobić, by treści patriotyczne,...
Ruszają szkolenia on-line dla nauczycieli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przygotowała drugi cykl darmowych szkoleń on-line dla nauczycieli, które mają formę webinarów. Pierwsza część odbędzie się w czwartek 12 listopada o godz. 20. Wszystkie informacje i linki do szkoleń dostępne są na Facebooku, można się tam też zapisać na webinar.

- Zachęcamy nauczycieli do udziału w darmowych szkoleniach on-line dotyczących zdalnego nauczania i ...
Subwencja oświatowa wyższa w 2021, ale budżet bez kolejnych podwyżek dla nauczycieli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Budżet państwa wyłoży 57 mld 077 mln 534 tys. zł. na oświatę w 2021 r. - wynika z projektu ustawy budżetowej. Subwencja wzrośnie tak, by pokryć wzrost wynagrodzeń nauczycieli od września 2020 r., jednak kwota bazowa, na podstawie której wyliczane są pensje pedagogów nie ulegnie podwyższeniu.

Sejmowe Komisje: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej pozytywnie zaopi...
Nauczycielskie 500+ dla oszczędnych i zapobiegliwych
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Nauczyciele dostaną po 500 złotych na zakup sprzętu komputerowego - o bon będą mogli postarać się w szkole, w której pracują. Możliwe będzie odzyskanie wcześniej wydanych pieniędzy, choć nie będzie to takie proste - chyba że ktoś przewidział przyszłość i zrobił zakupy "na fakturę".

– Jeszcze w listopadzie na rachunki wszystkich organów prowadzących będzie przekazane 100 proc. środk&oacu...
Prof. Śliwerski: Zmiany w podstawie programowej będą ideologiczne
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata Podstawa przygotowana przez ekipę Anny Zalewskiej to są zmarnowane publiczne pieniądze. A nowy minister Czarnek będzie – jak już zapowiedział - zmieniał treści kształcenia, ale nie z matematyki, fizyki, chemii, tylko z nauk mających charakter normatywny, aksjologiczny, ideowo, światopoglądowo znaczący dla formacji rządzącej - mówi prof. Bogusław Śliwerski.

Rozmowa z profesorem Bogusławem Śliwerskim, wieloletnim pr...
Szkoła zdalna, ale gotowa na patriotyczny zryw
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata.
    Resort edukacji czeka na zgłoszenia d programu „Szkoła do hymnu”. W tym roku uczniowie mają zaśpiewać hymn o 10 listopada o 11:11 przed ekranami komputerów, ponieważ wszystkie placówki pracują zdalnie. Szkoły można zgłaszać do 9 listopada 2020.

- Chętnie zapoznamy się z relacjami szkół, przedszkoli i placówek oświatowych ze wspólnego śpiewania „Ma...
Międzynarodowy Dzień Jeża
Czytaj całość
Na zdjęciach jeż, mieszkaniec Raciąża Już jutro, 10 listopada, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Nie ma chyba osoby, która nie darzyłaby te urocze zwierzęta uczuciem. Z  tej okazji warto zapoznać się  zagrożeniami, przed jakimi stoją jeże, dlaczego należy je chronić i dlaczego należy im pomagać, aby nie pozostały nam tylko we wspomnieniach, jako ilustracje do książek dla dzieci, z obowiązkowym jabłkiem na grzebiecie z kolcami. Poniżej zamieszczamy linki do ciekawych stron poświęconych tym przemiłym ssakom. https://tenpoznan.pl/10-l...
Kurator bez uprawnień do karania nauczyciela za protest
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Jak zapowiada resort edukacji, nauczyciele biorący udział w obecnych protestach poniosą konsekwencje. Kuratoria ostro wzięły się do pracy i występują do dyrektorów szkół o informacje na ten temat. Tyle, że nie do końca mają prawo tak do żądania takich danych, jak i do wytaczania pedagogom dyscyplinarek.
- Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach ...
Więcej czasu na niektórych zadaniach maturalnych
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata Jest już projekt rozporządzenia określającego zasady przeprowadzania nowej matury - tej, którą będą zdawać uczniowie, którzy uczą się w szkole po reformie edukacji. Pierwszy egzamin na nowych zasadach zdawać będą absolwenci z rocznika 2022/2023.

W związku z wprowadzeniem nowego ustroju szkolnego przyjęto nową podstawę programową kształcenia ogólnego realizowaną w szkole podstawowej oraz szkołach ponadpod...
Wybierz stronę: |<  <<  <  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17    >  >>  >|