Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Uchwała Senatu odrzucona, szef MEiN swobodnie zdecyduje o finansowaniu swoich programów
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Sejm odrzucił w czwartek uchwałę Senatu odrzucającą nowelizację ustawy o systemie oświaty i o finansowaniu zadań oświatowych, zgodnie z którą minister edukacji i nauki będzie miał prawo ustanawiać programy i przedsięwzięcia finansowane ze środków na oświatę i wychowanie. To oznacza, że ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta. Senat 18 czerwca odrzucił nowelizację ustaw o systemie oświaty i ustawy(DALEJ)

Sprzątanie boiska za szkolny wybryk
Czytaj całość
- MS wraca do pomysłu, a dyrektorzy boją się rodziców
  Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by drobne uczniowskie wybryki nie trafiały do sądów rodzinnych. Wraca więc do pomysłu aby w takich sytuacjach mogli działać dyrektorzy szkół - m.in. poprzez nakazywanie prac porządkowych na terenie placówki. Sceptycznie podchodzą do tego zarówno dyrektorzy - podkreślając, że barierą nie do przejścia...
Będą dalsze prace nad propozycjami dotyczącymi pensum i wynagrodzeń
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Ministerstwo Edukacji i Nauki podtrzymuje swoje plany dotyczące zmian w Karcie Nauczyciela - zniknąć mają niektóre dodatki, wzrosnąć pensum. Nauczyciele mają za to otrzymać podwyżki wynagrodzeń. Zmiany negatywnie oceniają związkowcy, którzy swoją opinię przedstawili podczas środowego spotkania ze stroną rządową.

W Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. wynagrodzeń i czasu pr...
Resort edukacji wykrętnie odpowiada na pytanie o sfinansowanie kontrowersyjnej książki
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Resort edukacji niezbyt chętnie dzieli się informacjami o szczegółach swoich przedsięwzięć - kilka spraw o dostęp do informacji publicznej kończyło się w sądach, tak jak w przypadku odmowy podzielenia się listą nazwisk ekspertów pracujących przy podstawie programowej. Wymijającą odpowiedź otrzymała też posłanka pytająca o koszty wydanej niedawno przez pewną fundację książki.

Do szkół ponadpodst...
W szkole tylko organizacje, na które zgodzi się kurator
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Zewnętrzne organizacje będą mogły przeprowadzić zajęcia na terenie szkół tylko wtedy, gdy kurator wyda w tej kwestii pozytywną opinię. Resort edukacji i nauki tłumaczy, że ma to zapobiegać nieprawidłowościom i wzmocnić prawa rodziców. Tyle że ci ostatni będą mogli wybierać z już ograniczonej oferty.

Resort edukacji zamierza zmienić prawo oświatowe, w tym(DALEJ)

  ...
Ruszył program - Leśna szkoła z klimatem
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   W ramach programu resortów środowiska i edukacji przygotowane zostały zajęcia, podczas których dzieci dowiedzą się m.in. jak mądrze korzystać z lasu, jak się w nim nie zgubić, po co leśnicy wyznaczają szlaki, jakie szlaki są w lasach, czy można w lesie nocować albo które rośliny wolno zrywać.

„Leśna szkoła z klimatem” to program opracowany we współpracy Ministerstwa Klimatu i Środo...
Nauczycielskie pensje z dotacji - związkowcy apelują o wznowienie prac legislacyjnych
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Przygotowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego projekt dotyczący finansowania wynagrodzeń nauczycieli z budżetowej dotacji, a nie jak obecnie z subwencji oświatowej, od ponad roku czeka na rozpatrzenie w komisjach sejmowych. Zmęczeni czekaniem związkowcy zaapelowali do marszałek Sejmu o wznowienie prac nad tym projektem.

Związek Nauczycielstwa Polskiego już od wielu lat apeluje, by finansowanie wynagrodzeń(DALEJ)
&nb...
Ponad 200 mln zł na owoce i przetwory mleczne dla szkół
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Rząd przeznaczy 128,1 mln zł na realizację programów promujących zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów w roku szkolnym 2021/2022. Kolejne ponad 100 mln zł na ten cel mają pochodzić z Unii Europejskiej. Fundusze pozwolą na zakup i dostawę owoców oraz warzyw, a także mleka i przetworów mlecznych do placówek oświatowych.   Rada Ministrów przyjęła(DALEJ)

  ...
Rząd szuka pomysłów na łowienie talentów informatycznych
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Wyłonienie organizacji, które zaproponują działania najlepiej realizujące cele postawione przed rządowym Program Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029 - to cel adresowanego do uczniów i studentów konkursu organizowanego wspólnie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji.

Jak poinformowano, program skierowany jest głównie do uczniów i stu...
Szkolenia dla nauczycieli wyłączone z zakazu zgromadzeń
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Zgromadzenia związane z organizowaniem szkoleń dla nauczycieli prowadzonych na podstawie programów ustanowionych przez ministra edukacji i nauki zostały wyłączone z ograniczeń dotyczących zgromadzeń - przewiduje opublikowane we wtorek rozporządzenie.

W Dzienniku Ustaw opublikowano 25 maja br. zmienione rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w zwi...
Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|