Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Szkoła zdalna, ale gotowa na patriotyczny zryw
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata.
    Resort edukacji czeka na zgłoszenia d programu „Szkoła do hymnu”. W tym roku uczniowie mają zaśpiewać hymn o 10 listopada o 11:11 przed ekranami komputerów, ponieważ wszystkie placówki pracują zdalnie. Szkoły można zgłaszać do 9 listopada 2020.

- Chętnie zapoznamy się z relacjami szkół, przedszkoli i placówek oświatowych ze wspólnego śpiewania „Ma...
Międzynarodowy Dzień Jeża
Czytaj całość
Na zdjęciach jeż, mieszkaniec Raciąża Już jutro, 10 listopada, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Nie ma chyba osoby, która nie darzyłaby te urocze zwierzęta uczuciem. Z  tej okazji warto zapoznać się  zagrożeniami, przed jakimi stoją jeże, dlaczego należy je chronić i dlaczego należy im pomagać, aby nie pozostały nam tylko we wspomnieniach, jako ilustracje do książek dla dzieci, z obowiązkowym jabłkiem na grzebiecie z kolcami. Poniżej zamieszczamy linki do ciekawych stron poświęconych tym przemiłym ssakom. https://tenpoznan.pl/10-l...
Kurator bez uprawnień do karania nauczyciela za protest
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Jak zapowiada resort edukacji, nauczyciele biorący udział w obecnych protestach poniosą konsekwencje. Kuratoria ostro wzięły się do pracy i występują do dyrektorów szkół o informacje na ten temat. Tyle, że nie do końca mają prawo tak do żądania takich danych, jak i do wytaczania pedagogom dyscyplinarek.
- Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach ...
Więcej czasu na niektórych zadaniach maturalnych
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata Jest już projekt rozporządzenia określającego zasady przeprowadzania nowej matury - tej, którą będą zdawać uczniowie, którzy uczą się w szkole po reformie edukacji. Pierwszy egzamin na nowych zasadach zdawać będą absolwenci z rocznika 2022/2023.

W związku z wprowadzeniem nowego ustroju szkolnego przyjęto nową podstawę programową kształcenia ogólnego realizowaną w szkole podstawowej oraz szkołach ponadpod...
Dyrektorzy oburzeni groźbami ministra edukacji
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Wielu dyrektorów liceów jest oburzonych próbami zastraszenia ich przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w związku z udziałem uczniów w Strajku Kobiet. Tym bardziej, że trwa nauka zdalna i nauczyciele nie mają prawa kontrolować, co uczeń robi w domu lub poza nim.

Odpowiedzi na pytania kuratoriów bywają bardzo odważne. Z pewnością nie tego spodziewał się minister. Głos zabier...
Ups, coś poszło nie tak, spróbuj ponownie za kilka minut - problem ze zdalnym nauczaniem w podstawówkach
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Choć z potrzebą nauki zdalnej każdy dyrektor szkoły podstawowej liczył się od czerwca, to jednak ogłoszenie rozporządzenia w piątek po południu i pozostawienie jedynie weekendu na przygotowanie szkół do tego wyzwania, wprowadziło niepotrzebny pośpiech, nerwy i zamieszanie. MEN miał czas, żeby przeprowadzić to w sposób przemyślany.

Chodzi o Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 23 października 2020...
Na zastępstwie z religii tylko opieka
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Nauczyciel, który zastępuje katechetę nie prowadzi lekcji ze swojego przedmiotu, tylko organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Choć nauczyciele i tak pomijają tę regułę - zwłaszcza jeżeli katechety nie ma miesiącami, a sami nie mieli czasu zrealizować wszystkich tematów. Ale naruszają wtedy obowiązujące prawo.

- Ucieszyłem się więc, że skoro katecheta jest na zwolnieniu, które się przedłu...
Minister edukacji zadba o powrót chrześcijańskich wartości w edukacji
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   To jest błąd nas wszystkich, nas wszystkich, nie wyciągając z tego również mojej osoby - że w ciągu ostatnich 20 lat siedzieliśmy cicho w sytuacji, gdy nasz światopogląd konserwatywny, chrześcijański, wypływający wprost np. z Katechizmu Kościoła Katolickiego, uwielbianego w Polsce św. Jana Pawła II, został gdzieś ściągnięty do narożnika - uważa minister Przemysław Czarnek.

W ten sposób minister edukac...
Zmiany w nauczycielskich dyscyplinarkach nadal z furtką do karania za błahostki
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Bez ustawowej definicji pojęcia "dobro dziecka" nauczyciel stanie przed komisją dyscyplinarną nawet za drobne przewinienia, wynikające choćby z konfliktu z rodzicem - uważają związkowcy. Zmianami w Karcie Nauczyciela dotyczącymi nauczycielskich dyscyplinarek zajmą się posłowie, na razie jednak nie przewidziano doprecyzowania ustawy w tym zakresie.

W zeszłym roku zaostrzono przepisy dotyczące postępowań dyscyplinarn...
Minister edukacji nie wyklucza zamknięcia wszystkich szkół
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie sie Państwo z częścią artykułu, reszta dostępna jest na stronie: /www.prawo.pl/oswiata   Do 8 listopada szkoły pracują zdalnie - wszystkie oprócz klas I-III. MEN z jednej strony planuje powroty do nauki stacjonarnej, z drugiej minister Przemysław Czarnek nie wyklucza zamknięcia wszystkich szkół. Jak mówi - również przez zagrożenie spowodowane protestami na ulicach.

- Nic nie wykluczamy, być może sytuacja, w której się znajdujemy i zagrożenie potęgowane wydarzeniami, na ulicach mias...
Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|