Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Via Natura - dyplomy dla stypendystów
Czytaj całość
W minioną sobotę ( 18 stycznia ) odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów studentom, którzy w roku akademickim 2013/2014 otrzymują stypendia, przyznane przez Stowarzyszenie Via Natura. W tym roku takie stypendium otrzymało czworo absolwentów szkół średnich z powiatu tucholskiego, którzy podjęli naukę na pierwszym roku studiów, na uczelniach państwowych. Troje z nich wybrało kierunki na Uniwersytecie Gdańskim (Automatyka i Robotyka, Gospodarka Przestrzenna i Informatyka), czwarty wybrał Budownictwo na Politechnice Kosza...
Studniówki 2014: Tak bawili się uczniowie ZSLiT (FOTOGALERIA)
Czytaj całość
Rozpoczęły się studniówki 2014 w Tucholi. Pierwsi w sobotę, 18 stycznia, bawili się uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Bal studniówkowy odbył się tradycyjnie w Tucholskim Ośrodku Kultury. Więcej zdjęć dostępnych jest na stronie internetowej szkoły: TUTAJ.


(red.)
(fot. zslit-tuchola.pl) ...
Lekarze czytali dzieciom w tucholskiej bibliotece (FOTO)
Czytaj całość
W ramach 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dziś (10.01) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi odbyło się spotkanie  przybliżające dzieciom, ze szkoły podstawowej nr 3, cel i misję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zaproszenie MBP przybyli lekarze, Halina Matuszelańska oraz Artur Nagórka, którzy czytali dzieciom fragmenty książek Erica-Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża” oraz Beaty Waniek „Majowy weekend”.

(red.) ...
Kolejne tablice interaktywne trafią do szkół
Czytaj całość
W drugiej edycji projektu wyposażania szkół podstawowych w nowoczesne tablice interaktywne, w ramach przedsięwzięcia realizowanego wspólnie przez samorząd województwa i samorządy lokalne do 17 placówek z powiatu tucholskiego trafią w sumie 62 urządzenia.

W skład każdego zestawu wejdzie tablica, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. W ramach projektu powstanie także system dystrybucji treści interaktywnych czyli internetowy portal dla szkół uczestniczących w projekcie. W ich przygotowanie włączą się wszystkie szkoły, do...
Szkoła w Legbądzie ma swojego patrona
Czytaj całość
Imię Jana Pawła II będzie nosiła Szkoła Podstawowa w Legbądzie. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęli podczas ostatniej sesji (20.12.2013 r. ) radni Rady Miejskiej w Tucholi. Decyzja zapadła jednogłośnie.

„Społeczność Szkoły Podstawowej w Legbądzie bardzo się cieszy z jednogłośnego przyjęcia przez Radę Miejską w Tucholi uchwały w sprawie nadania szkole imienia Jana Pawła II. Podjęta uchwała wyraża pełną akceptację wyboru dokonanego przez społeczność szkolną” – mówiła podczas sesji Barbara Drewczyńska, dyrektor S...
ZSLiA - sukces młodych bankowców
Czytaj całość
Uczniowie klasy II Technikum Agrobiznesu Jarosław Warmbier, Przemysław Piesik, Tomasz Dammer, Filip Pstrąg i Kacper Belt zajęli 2 MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie „Fair Play Bank/Geneza” organizowanym przez Bank Spółdzielczy i wygrali 15.000 zł, a 18 grudnia br. w auli szkoły odbyła się uroczystość wręczenia nagrody.

W spotkaniu uczestniczyła m. in.  pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Lucyna Karnowska, pani dyrektor Banku Spółdzielczego Bogumiła Bełdzikowska, pani dyrektor ZSLiA Regina Wrębel, rodzice ...
"Noc odkrywców" w Klonowie (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W nocy z 19 na 20 grudnia grupa 13 studentów z bydgoskiego oddziału PROJEKTORA – wolontariatu studenckiego zawitała do Klonowa, by tam przeprowadzić Noc Odkrywców. Koordynatorem całego przedsięwzięcia był Paweł Marchel, który we współpracy z koordynatorką PROJEKTORA – wolontariatu studenckiego w Bydgoszczy Niną Woderską zorganizował całe wydarzenie.

Noc Odkrywców to jeden z rodzajów projektów realizowanych w ramach programu PROJEKTOR – wolontariat studencki. Polega na prowadzeniu zajęć przez s...
Otwarcie Sali Tradycji Łowieckiej
Czytaj całość
Dnia 17 grudnia 2013 r. w Technikum Leśnym im. Adama Loreta w Tucholi odbyło się kameralne otwarcie Sali Tradycji Łowieckiej.

Dzięki staraniom Pani Anieli Czyżyk Dyrektora Technikum Leśnego oraz Pana Piotra Grzywacza nauczyciela szkoły wyremontowano pomieszczenie Sali Tradycji Łowieckiej.

W otwarciu sali „po remoncie” wzięli udział Pani Dorota Gromowska Starosta Tucholski, Pani Lucyna Karnowska Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia, Pani Aniela Czyżyk Dyrektor Technikum Leśnego, Pani Magdalena Ast pracownik Muzeum Bor&oacut...
Michał Folega o konferencji naukowej w Poznaniu
Czytaj całość
12 grudnia 2013 roku w Colegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego  w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa pt.: „ Rola ziemiaństwa wielkopolskiego w historii polskiej gospodarki leśnej i łowieckiej”. Na uroczystość przybyło wielu myśliwych z całej Polski oraz badaczy rodzin szlacheckich.


Zobacz również:
Michał Folega o promocji książki
Uwaga wywiad: dzisiaj Michał Folega

Otwarcia konferencji dokonał prof. Lesław Łabudzki – przewodniczący Wielkopolskiego Sejmiku Łowieckiego, kt&oac...
Uroczystość wręczenia dyplomów Absolwentom WSZŚ (FOTO)
Czytaj całość
14 grudnia 2013 r. (sobota) o godz. 13.00 w sali multimedialnej Książnicy Tucholskiej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Absolwentom Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi z roku 2013.

To święto było uwieńczeniem kilkuletniej, ciężkiej pracy  władz uczelni, kadry naukowej, a przede wszystkim samych Absolwentów. Podczas uroczystości odśpiewano hymn państwowy, wręczono dyplomy oraz wyróżnienia dla najlepszych absolwentów szkoły.

(red.)

  ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53    >  >>  >|