Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Burmistrz nagrodził najlepsze prace w konkursie obrony cywilnej
Czytaj całość
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola po raz kolejny przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Obrona Cywilna Wokół Nas – Obrona Cywilna Wczoraj i Dziś”. Na etap gminny konkursu wpłynęło 56 prac.

W konkursowe szranki stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Szkoła Podstawowa w Legbądzie, Gimnazjum nr 1 w Tucholi oraz Gimnazjum nr 2 w Stobnie.

Podsumowanie etapu gminnego konkursu odbyło się 22 kwietnia 2013 r. w Tucholsk...
MEN czeka na wnioski. Rezerwa subwencji oświatowej do 30 kwietnia
Czytaj całość
Na klasę lekcyjną w podstawówce - 10 tys. zł, na salę gimnastyczną - 50 tys. zł. O takie kwoty z rezerwy subwencji oświatowej mogą ubiegać się samorządy. Po raz pierwszy do wniosku trzeba dołączyć oświadczenie.

Do 30 kwietnia Ministerstwo Edukacji Narodowej czeka na wnioski JST o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń do nauki oddanych do użytku w pierwszych trzech kwartałach 2013 r.

Chodzi o sale w obiektach nowo wybudowanych lub pozyskanych w wyn...
Licealiści z "Nowodworka" najlepiej udzielają pierwszej pomocy
Czytaj całość
W sobotę 20 kwietnia 2013 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi odbyły się eliminacje powiatowe XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W tym roku najlepszą drużyną okazał się zespół z Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie szkoły będą reprezentowali nasz region na etapie okręgowym mistrzostw 11 maja w Bydgoszczy.

W mistrzostwach wystartowały pięcioosobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tucholskiego. W trakcie mistrzostw drużyny udzielały pierwszej pomocy przedlekarskiej na specjalnie zaar...
MEN się odcina. Nauka 6-latka jest wynikiem suwerennego wyboru rodziców
Czytaj całość
Podejmowanie w okresie przejściowym decyzji o rozpoczęciu przez 6-latka nauki w szkole lub o pozostawieniu go w przedszkolu jest niezbywalnym prawem rodziców - uważa minister edukacji Krystyna Szumilas.

Jej zdaniem decyzja rodziców nie może być podstawą do ich oceniania.

Napisała tak w oświadczeniu zamieszczonym w środę na stronie internetowej MEN. Szefowa resortu edukacji odniosła się w ten sposób do opublikowanej tego samego dnia przez Instytut Badań Edukacyjnych analizy wyników "Badania jakościowego rodzic&oa...
Drzwi Otwarte w ZSL już w sobotę
Czytaj całość
Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Leśnych w Tucholi w dniu 20 kwietnia 2013 roku.

W programie Drzwi Otwartych przewidziano: przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły oraz zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, zwiedzanie bazy dydaktycznej szkoły i internatu, spotkanie z dyrekcją i nauczycielami oraz uczniami, prezentację ekspozycji izby tradycji myśliwskich, muzeum sygnałów oraz sali wystaw, degustację rarytasów ze szkolnej stołówki oraz leśnego paśnika, mini warsztaty zawodowe i pokazy umiejętności leśnych, pokazy i prezenta...
Dzień Przedsiębiorczości w Starostwie Powiatowym
Czytaj całość
W środę 17.04.2013 roku młodzież z całej Polski próbowała własnych sił na stanowiskach pracy. W Dniu Przedsiębiorczości objętym Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego uczestniczyli także uczniowie ze szkół ZSLiA oraz ZSO w Tucholi.

11 dziewcząt poznawało pracę różnych wydziałów Starostwa Powiatowego w Tucholi. W  Wydziale Budownictwa poznały one formalności związane z uzyskaniem pozwoleń na budowę lub zgłoszeniem budów i robót budowlanych nie wymagających pozw...
Uczniowie ZSL "wystrzelali" złoto
Czytaj całość
W dniach 12-13.04.2013 r. w Starościnie odbyły się III Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Udział w zawodach wzięło sześć szkół. Każda z nich wystawiła pięcioosobową reprezentację.
 
Drużyna ZSL w Tucholi, w składzie- Justyna Łukasiewicz, Hanna Grabowska, Oliwia Wiśniewska, Michał Lenart i Błażej Chabasiński kolejny raz potwierdziła swoje wysokie umiejętności strzeleckie. Zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej walka trwała do samego końca. Ostatni strzał zawodów w wyko...
Rząd nie podjął decyzji o dotacjach dla gmin za przedszkola
Czytaj całość
Od 1 września 2014 r. opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej wyniesie złotówkę; w sprawie dotacji dla gmin rząd ostatecznej decyzji nie podjął - informuje minister edukacji Krystyna Szumilas.

Rada Ministrów zdecydowała, że ministerstwo edukacji ma od nowa napisać projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Tym samym pod znakiem zapytania stanęły plany przekazania do gmin od września tego roku dotacji na przedszkola.

"Od 1 września 2014 r. wszystkie godziny, które są ponad pięciogodzinny bezpł...
Unia dla dzieci. Od lipca samorządy będą mogły ubiegać się o pieniądze
Czytaj całość
200 mln zł z Unii Europejskiej ma być w 2013 r. przeznaczone na modernizację oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. O środki unijne samorządy będą mogły ubiegać się od lipca.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się konsultacje projektu dokumentu "Zasady przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w zakresie modernizacji oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach podstawowych" w ramach Programu Kapitał Ludzki.

W tym tygodniu dokument ten zostanie skierowany pod obrady Kom...
„Moje Gotowanie” - gastronomiczny konkurs w ZSLiT
Czytaj całość
Wewnątrzszkolny konkurs gastronomiczny „Moje Gotowanie” odbył się w trzech etapach, w których uczniowie szkoły zawodowej oraz technikum gastronomicznego prześcigali się w pomysłach i umiejętnościach praktycznych. Jury pod kierownictwem Pani Aleksandry Browarskiej, oceniało prace pod kątem prawidłowości przeprowadzonych procesów technologicznych, higieny produkcji, pomysłowości, dekoracji oraz walorów smakowo zapachowych potraw.

Do ostatniego etapu konkursu przeszły trzy osoby z największą ilością zdobytych punktów, ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51    >