Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Niecodzienna lekcja historii (FOTO)
Czytaj całość
13 grudnia, w 32 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, w sali multimedialnej Książnicy Tucholskiej odbyła się wyjątkowa lekcja historii. W tym niezwykłym spotkaniu wzięła udział uczestniczka strajku w Stoczni Gdańskiej, sygnatariuszka porozumień sierpniowych - Henryka Krzywonos-Strycharska. Spotkanie prowadziła Halina Janowska Giłka, prezes Stowarzyszenia "Via Natra", które to spotkanie zorganizowało

Zobacz również:
Wojciech Ziółkowski: Poranek
Msza św. za Ojczyznę i NSZZ Solidarność

Ta nie...
Wielka akcja charytatywna uczniów ZSLiA
Czytaj całość
Mikołajki to taki wyjątkowy, ciepły i świąteczny dzień, w którym otwierają się wszystkie serca na drugiego człowieka.
    

Tego dnia Samorząd Uczniowski ZSLiA postanowił sprawić radość najmłodszym pacjentom tucholskiego szpitala. W przebraniu Św. Mikołaja i śnieżynek samorząd wybrał się wraz z opiekunem SU na oddział dziecięcy szpitala ze słodkimi niespodziankami oraz pluszowymi maskotkami, które zostały zebrane w szkole z okazji Dnia Misia 25 listopada. Uczniowie ZSLiA zebrali aż 3 duże worki maskotek i poczuc...
Uczniowie Technikum Agrobiznesu zgarnęli wielką kasę
Czytaj całość
Uczniowie klasy II Technikum Agrobiznesu: Jarosław Warmbier, Przemysław Piesik, Tomasz Dammer, Filip Pstrąg i Kacper Belt zajęli 2 MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie „Fair Play Bank/Geneza” organizowanym przez Bank Spółdzielczy i tym samym otrzymali do podziału kwotę 15.000 zł. Każdy z finalistów wzbogacił się więc o 3.000 zł.

W grze uczestniczyło ponad 2700 zespołów. Uczniowie tworząc team o wymownie brzmiącej nazwie „Pirates of Money” już w drugim tygodniu byli w najlepszej dwudziestce. Z wielką pasją r...
„Via Natura”: przyznano stypendia
Czytaj całość
Stowarzyszenie „Via Natura” przyznało kolejne cztery stypendia na rok akademicki 2013/2014. Troje absolwentów szkól średnich, wybrało kierunki na Uniwersytecie Gdańskim (Automatyka i Robotyka, Gospodarka Przestrzenna i Informatyka), czwarty wybrał Budownictwo na Politechnice Koszalińskiej.

W sumie w swojej kilkuletniej działalności Stowarzyszenie przyznało już 33 stypendia. Pieniądze pochodzą z dobrowolnych składek osób życzliwych tej akcji przy wsparciu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Stypendium(obecn...
Mali ekolodzy nagrodzeni - rozstrzygnięcie konkursu w Raciążu
Czytaj całość
9 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Raciążu odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego. Dzieci zbierały puszki, makulaturę i butelki plastikowe.
W akcji wzięło udział 106 małych ekologów, a 70 z nich otrzymało nagrody rzeczowe ufundowane przez Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi. Były to m.in. piłki, gry edukacyjne, zabawki. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane gwiazdorowi, który podaruje dzieciom słodycze na święta.

(mat. Urząd Miasta w Tucholi)
  ...
Zbierali zabawki dla potrzebujących
Czytaj całość
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5 w Rudzkim Moście, pod opieką pani Iwony Okonek, zorganizował zbiórkę zabawek pod hasłem "Podzielmy się..."Społeczność szkolna odpowiedziała na apel entuzjastycznie. Odzew przerósł oczekiwania organizatorów. Zebrane zabawki, gry oraz książeczki przekazano do Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucholi i rozdano dzieciom.

(red.) ...
Zaproszenie na lekcję historii: Nie byliśmy bohaterami…
Czytaj całość
W 32. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego odbędzie się niezwykła lekcja historii, którą poprowadzi Henryka Krzywonos-Strycharska- uczestniczka strajku w Stoczni Gdańskiej, sygnatariuszka porozumień sierpniowych.

Spotkanie, zorganizowane przez Stowarzyszenie "Via Natura",  w piątek 13 grudnia o godzinie 11.30 w sali multimedialnej tucholskiej biblioteki, rozpocznie projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Andrzeja Wajdy „Nie byliśmy bohaterami. Strajk oczami kobiet”.

W spotkaniu wezmą udział m.in. uczniowie szk...
O maturach w procentach
Czytaj całość
W zeszłym tygdniu w Społecznym Liceum Ogólnokształcacym odbyło się spotkanie dyrektora placówki Stanisława Łangowskiego z rodzicami. Na zebraniu m.in. poruszono temat zdawalności matury w szkole.

Zdawalność matury w woj. kujawsko-pomorskim w maju 2013 roku we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych wyniosła 80,1%. W liceach ogólnokształcących woj. kujawsko-pomorskiego było lepiej, gdyż wynik ogólnowojewódzki wyniósł 85,6%. W szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tucholskiego zdawalność matury w maju 2013 roku wynios...
Mobilne planetarium w "piątce"
Czytaj całość
W środę 4 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Rudzkim Moście uczestniczyli w niecodziennych zajęciach dydaktycznych. Szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium ANTARES.

Ogromny przenośny namiot sferyczny, który rozłożony został na "sali gimnastycznej" dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”. Wykwalifikowana kadra zaprezentowała uczniom projekt edukacyjny, dzięki któremu dzieci mogły zgłębiać swoją wiedzę na temat układu słonecznego, gwiazd, zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie.
...
Najlepsi z najlepszych otrzymali gratulacje Starosty Tucholskiego
Czytaj całość
3 grudnia w Starostwie Powiatowym w Tucholi odbyło się spotkanie z okazji otrzymania przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Tucholskiego stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pani Dorota Gromowska Starosta Tucholi wręczyła wyróżnionym uczniom gratulacje i podziękowała za godne reprezentowanie Powiatu Tucholskiego.

Starosta podziękowała również dyrektorom i gronu pedagogicznemu szkół za rzetelną, z pasją wykonywaną pracę kształ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54    >  >>  >|