Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Dyrektor samodzielnie nie zmieni pensum nauczyciela
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Według orzecznictwa Sądu Najwyższego pensum nauczyciela to jego stanowisko pracy. Dyrektor nie może więc zmienić go bez dochowania formalności. Zależy to też od tego, na jakich zasadach pracuje pedagog.  
Nauczycielka szkoły podstawowej od dnia 1 września 2018 r. ma przyznane 19 godzin edukacji wczesnoszkolnej, czyli z pensum 18. Od dnia 10 października ma mieć przyznane dodatkowo 4 godziny w oddziale przedszkolnym, ...
Rzecznik MS: Dużo pedofili wśród nauczycieli. ZNP chce wyjaśnień
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Liczba nauczycieli popełniających przestępstwa seksualne jest z pewnością większa niż liczba księży, którzy takie przestępstwa popełniają - powiedział w TVN24 rzecznik resortu sprawiedliwości Jan Kanthak. Związek Nauczycielstwa Polskiego chce, by ministerstwo wyciągnęło konsekwencje wobec swojego pracownika. Związkowcy zażądali też danych na temat przestępstw seksualnych popełnianych przez przedstawicieli poszczegó...
Nie będzie pieniędzy na podwyżki i odprawy dla nauczycieli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Podwyżka subwencji oświatowej to za mało, by pokryć wydatki na podwyżki i odprawy dla nauczycieli. Samorządy będą musiały też dopłacić za przygotowanie odpowiednich warunków dla podwójnego rocznika uczniów, którzy rozpoczną naukę. W Sejmie trwają prace nad ustawą budżetową.  
Sejm pracuje nad budżetem na przyszły rok,  w tym także nad częścią dotyczącą wydatków...
Szkoły zaoszczędzą na zatrudnianiu nauczycieli dyplomowanych?
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Źródło: iStock Najlepsi nauczyciele dyplomowani będą dostawać dodatek za wyróżniającą pracę. Pojawiły się obawy, że szkoły ograniczą zatrudnianie pedagogów z najwyższym stopniem awansu zawodowego, by zaoszczędzić na wynagrodzeniach. Na razie jednak dyrektorzy nie potwierdzają takich przypadków.  
Jak mówi "Dyrektorowi Szkoły" Marek Pleśniar, dyrektor Ogó...
Rzadsza ocena pracy pozbawi dodatku do pensji
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Resort edukacji postanowił złagodzić przepisy dotyczące oceny nauczycieli. Procedura będzie przeprowadzana rzadziej, ale ustawa będzie zawierała jeden wyjątek od tej reguły. Wiąże się on z dodatkiem za wyróżniającą pracę, który mają dostawać nauczyciele dyplomowani.
MEN chce zmienić Kartę Nauczyciela tak, by nauczyciel oceniany był obowiązkowo raz na pięć lat, a nie - jak od 1 września 2018 r. wy...
Rodzic nie powinien krytykować nauczyciela przy dziecku
Czytaj całość
Źródło: iStock   Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Rodzice nie powinni w obecności dziecka krytykować jego nauczycieli. Może to nadwerężyć autorytet pedagoga i zepsuć jego relację z uczniem - przekonuje dr Marta Majorczyk, pedagog, doradca rodzinny przy Uniwersytecie SWPS. Podkreśla, że rodzice powinni pomóc budować pozytywną relację pomiędzy dzieckiem a nauczycielem.
Analiza pracy nauczyciela, negatywnych opinii wygłaszanyc...
Publikacja grupowego zdjęcia czasem bez dodatkowej zgody
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Aby opublikować w internecie zdjęcia z jakiegoś wydarzenia - czy to ze ślubu, czy z organizowanej przez szkołę imprezy - nie zawsze trzeba uzyskiwać zgodę przedstawionych na nich osób. Zależy, co konkretnie przedstawia fotografia - pisze Piotr Druzgała, prawnik w Kancelarii Adwokackiej Wachowski.
  Przeglądając internet natrafiłem na sugestię, że jeśli jako fotograf chciałbym zrobić zdjęcie na ślubie i nas...
W listopadzie ruszą kontrole monitoringu w szkołach
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Rusza IX edycja ogólnopolskiego programu dla szkół: "Twoje dane - Twoja sprawa". Jego celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problematykę ochrony danych osobowych. Inaugurując program, prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych podała termin rozpoczęcia kontroli stosowania monitoringu w szkołach.
- Celem programu jest podnoszenie kompetencji, wiedzy, kształtowanie świadomości i odpowiedzialnych post...
Nie wzrośnie odpis na fundusz socjalny nauczycieli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Po raz kolejny odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych na jednego nauczyciela w 2019 r. wyniesie 2 879,91 zł. Resort finansów przygotował projekt ustawy okołobudżetowej. To już kolejny rok bez podwyżki tej stawki.  
Według Karty Nauczyciela odpis na zakładowy fundusz socjalny zależy od kwoty bazowej określanej właśnie w ustawie o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budż...
Chorowitego nauczyciela można wysłać do lekarza
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Nauczyciela, który często bierze zwolnienia, można wysłać do lekarza na dodatkowe badania. Taką możliwość dają dyrektorowi szkoły przepisy Karty Nauczyciela. Jeżeli pedagog odmówi można wyciągnąć wobec niego konsekwencje.
Czy dyrektor może wysłać nauczyciela na dodatkowe badania do lekarza laryngologa z powodu częstych zwolnień? Dyrektor może skierować na badania(Dalej)   ...
Wybierz stronę: |<  <  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14    >  >>  >|