Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Dobry statut szkoły daje przewagę w sądzie
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Do końca listopada 2019 roku szkoły ponadpodstawowe muszą napisać i uchwalić nowe statuty. Konieczne jest uczulenie rad pedagogicznych na to, by w sytuacjach ekstremalnych dokumenty te broniły nie tyle autorów, co przede wszystkim szkołę - uważa prof. Antoni Jeżowski. Obok obowiązku prowadzenia działalności zgodnie z przepisami ustawy – Prawo oświatowe oraz ustawy o systemie oświaty i rozporządzeń wydanych na ich ...
Umiejętność argumentacji do poprawki u ósmoklasisty
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Uczniowie mają problem z gramatyką, interpunkcją oraz zadaniami wymagającymi rozumowania i argumentacji - wynika z diagnozy umiejętności ósmoklasistów, której wyniki opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Uczestniczyło w niej 4 770 uczniów z 99 szkół podstawowych w całym kraju.
- To przedsięwzięcie wielowymiarowe i bardzo trudne - mówił Maciej Kopeć wiceminister edukacji -...
10. edycja konkursu ,,O Pióro Starosty" rozstrzygnięta!
Czytaj całość
Za nami wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja X Powiatowego Konkursu Ortograficznego o „Pióro Starosty”. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 21 lutego w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi. Do dyktanda przystąpiło 47 uczniów z Powiatu Tucholskiego. Laureatów wybierano w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.   Laureaci ze szkół podstawowych i gimnazjum: I MIEJSCE - AMELIA POBÓ...
NIK: Matematyka w szkole mocno kuleje
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: nik.gov.pl   Polska szkoła zamiast rozwijać zdolności matematyczne, raczej je zabija - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Sytuacji nie poprawiła także matura z matematyki. Aż 42 proc. uczniów kontrolowanych szkół ponadgimnazjalnych miała na świadectwach z matematyki tylko ocenę dopuszczającą. Źle przeprowadzana jest również matura z matematyki i NIK wnosi o jej zawieszenie do czasu rozwią...
Samorządowcy chcą zmian w wynagrodzeniu nauczycieli
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl   Wynagrodzenia nauczycieli powinny być wyższe i wypłacane w formie dotacji, bo na razie gminy muszą do nich dopłacać - uważają samorządowcy ze Związku Miast Polskich. Samorządowcy wyliczają, że wydatki na oświatę w ciągu dwóch lat wzrosły o 7 mld zł. Samorządowcy apelują o wspólną walkę o odpowiedni poziom finansowania oświaty z budżetu państwa!
- Związek Miast Polskich uważa za słuszne oczekiw...
Kopeć: Nie potrzeba planu b, nauczyciele nie będą strajkować w czasie egzaminów
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: iStock   Trudno sobie wyobrazić, by egzamin ósmoklasisty został odwołany z powodu strajku nauczycieli - mówił wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Zaapelował do nauczycieli, by nie stresowali uczniów oraz wyraził opinię, że plan na wypadek masowego protestu pedagogów jest zbędny.
- Jestem przekonany, że do strajku w trakcie egzaminu nie dojdzie - mówił wiceminister eduka...
O wyborze szkoły powinno decydować oboje rodziców
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Materiał: iStock   Ruszyła rekrutacja do warszawskich podstawówek, pierwszy etap potrwa do 7 marca 2019 r. Wcześniej muszą się zadeklarować osoby, które chcą zapisać dziecko do szkoły muzycznej lub sportowej. Wniosek o przyjęcie do szkoły powinien zostać podpisany przez oboje rodziców.
Przy rekrutacji do szkół podstawowych obowiązuje rejonizacja - w pierwszej kolejności do szkół prz...
Na dodatek motywacyjny nie trzeba pracować pół roku
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl

Nie można uzależniać przyznania nauczycielom dodatku motywacyjnego dla nauczycieli od dodatkowej przesłanki przepracowania w szkole co najmniej sześć miesięcy – stwierdził wojewoda podkarpacki. Uznał, że tak sformułowany zapis regulaminu narusza przepisy Karty Nauczyciela i jest sprzeczny z Konstytucją.

Rady Powiatu Sanockiego podjęła uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość i szcze...
Depresję u nastolatków łatwo pomylić z buntem
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: iStock   Coraz więcej młodych osób zmaga się z depresją. Zdarza się, że nie uzyskują pomocy na czas, bo złość, smutek i wybuchy agresji składane są na karb nastoletniego buntu. Od tego rodzaju błędów i ich czasem tragicznych skutków, ustrzec ma kolejna edycja kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji.
Tylko w 2017 r. na swoje życie targnęło się 730 młodych os&oacu...
Nie tylko związkowcy chcą strajkować
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu. Całość dostępna jest na stronie: oswiata.abc.com.pl Źródło: iStock   Związkowcy zakończyli pierwszy etap wchodzenia w spór zbiorowy. Teraz prowadzą rokowania, a następnie mediacje. Chęć udziału w proteście zgłasza także coraz więcej pedagogów niezrzeszonych w związkach zawodowych.
Coraz więcej nauczycieli wyraża niezadowolenie z polityki płacowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i chce to zamanifestować, biorąc udział w akcji protestacyjnej. Pokaza...
Wybierz stronę: |<  <  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14    >  >>  >|