Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Powiat Tucholski na kanale youtube
Czytaj całość
18 marca 2016 roku po raz pierwszy można obejrzeć skrót powiatowych wiadomości w formie filmu umieszczonego na YouTube. W ten sposób chcemy dotrzeć do odbiorców, dla których słowo mówione oraz obrazy są ciekawsze niż tradycyjny przekaz pisany. Pierwszy powiatowy flesz można obejrzeć tutaj Zapraszamy do śledzenia kanału "Powiat Tucholski" na youtube.com, na którym w każdy piątek planowany jest nowy zestaw wiadomości. Wydział Rozwoju LiFE mat: tucholski.pl     ...
Jak wygodnie bez kolejek złożyć wniosek o 500plus w gminie Tuchola
Czytaj całość
Szanowni Państwo! Jeżeli chcecie szybko i sprawnie złożyć wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego na dziecko, uniknąć wielogodzinnego stania w kolejkach, zwalniania się z pracy i innych utrudnień, prosimy zastosować się do poniższej krótkiej instrukcji. Wnioski mogą być składane na dwa sposoby: 1. Wniosek składany drogą elektroniczną: Wszystkich Państwa zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną. a) Najprostszym sposobem jest złożenie wniosku za pośrednictwem dostępu elektronicznego do swojego konta w banku. Udzia...
Gmina Tuchola na Facebook’u
Czytaj całość
Na portalu społecznościowym Facebook ruszył oficjalny profil gminy Tuchola.

Zapraszamy Was do śledzenia naszych wpisów. Dzięki temu będziecie jako pierwsi wiedzieli, co w gminie „piszczy”. Zachęcamy również do napisania do nas w każdej ważnej dla Was sprawie. Jesteśmy tu dla WAS!

Kliknij w baner, aby przejść do profilu gminy Tuchola.źródło: tuchola.pl ...
Morsowanie dla Tomka - podsumowanie akcji
Czytaj całość
7.264,09 zł, 25 euro, 5 koron norweskich - tyle zebrano podczas akcji "Morsujemy i gramy dla Tomka". Złotówki zliczyć łatwo - pozytywnej energii już nie sposób!

W Starostwie Powiatowym w Tucholi odbyło się spotkanię podsumowujące zbiórkę publiczną, w którym udział wzięli rodzice Tomka Kozłowskiego: pani Krystyna Kozłowska - Radtke oraz pan Arkadiusz Radtke. Na ich ręce przekazno list dla Tomka oraz potwierdzenie przelewu zebranej kwoty na konto fundacji. W jednej z puszek znalazło sie także 5 koron norewskich, któ...
Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Tucholi oficjalnie otwarta!
Czytaj całość
20 listopada br. (piątek) o godz. 11 przy ul. Dworcowej w Tucholi uroczyście otwarto nową siedzibę Policji. Realizacja budowy tej nowoczesnej jednostki kosztowała prawie 15 mln złotych.   W uroczystości wzięło udział wielu gości m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Komendant Wojewódzkiej Policji nadinsp. Krzysztof Zgłobicki oraz dyrektor tucholskiego przedsiębiorstwa "Łuczniczka" Halina Janowska- Giłka, która wręczyła gratulacje także w imieniu Senatora RP Andrzeja Kobiaka. Nie zabrakło  przedstawicieli lokalnych władz oraz ...
Quiz samorządowy
Czytaj całość
Na stronie internetowej samorzad.pap.pl odszukaliśmy Quiz samorządowy, z którym może zmierzyć się każdy chętny. Zapraszamy do zabawy.
 

żródło: samorzad.pap.pl ...
Gmina Tuchola domaga się remontu 240-tki
Czytaj całość
Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu „Kujawsko-pomorskiego planu spójności komunikacji drogowej i kolejowej”. Gmina Tuchola domagać się będzie remontu drogi wojewódzkiej nr 240, ponieważ ostatecznie nie została ona umieszczona w projekcie planu.

W planie znalazła się natomiast modernizacja drogi nr 241 oraz I etap budowy obwodnicy Tucholi o wartości szacunkowej 78 mln zł.

Z projektem „Kujawsko-pomorski plan spójności komunikacji drogowej i kolejowej” można zapoznać się w załączniku.
Gmina Tuchola zwycięzcą konkursu „ODKRYWCA”. To już drugi taki tytuł
Czytaj całość
Organizowana przez Burmistrza Tucholi „Wyprawa pieszo-rowerowa pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą” została zwycięzcą ósmej edycji konkursu „ODKRYWCA 2015” organizowanego przez Urząd Marszałkowski w kategorii „Działalność na rzecz popularyzacji turystyki i krajoznawstwa”.

Wyróżnienie odebrał Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się 9 października br. w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że t...
Porozumienie Samorządowe wybrało swoje władze
Czytaj całość
We wtorek, 6 października 2015 roku, odbyło się Walne Zebranie "Porozumienia Samorządowego", podczas którego wybrano władze na kolejną, dwuletnią kadencję. Prezesem Stowarzyszenia ponownie został Paweł Cieślewicz, a w skład zarządu weszli: Waldemar Kierzkowski, Kazimierz Kłodziński, Jerzy Kowalik, Stanisław Łangowski i Karolina Redlarska.

Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe" zostało utworzone w 2003 roku, a w śród celów działalności są min. propagowanie idei samorządności, krzewienie kultury politycznej w...
W Tucholi gościli przedstawiciele Archiwum Senatu
Czytaj całość
Robert Kubaś, kierownik Archiwum Senatu i Justyna Orysiak – Kalbarczyk specjalista z Biura Analiz i Dokumentacji, Archiwum Senatu gościli w Tucholi. Wizyta odbyła się 24 września  br. i była związana z realizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP projektem o nazwie „Archiwa Przełomu 1989–1991”.

Zobacz również: 25 lecie Komitetu Obywatelskiego „Solidarność„ w Tucholi

Z gośćmi spotkał się przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi Paweł Cieślewicz, który wcześniej otrzymał pismo od ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48    >  >>  >|