Baby Broker - od jutra w kinach! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Baby Broker - od jutra w kinach! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne BestFilm
 
Już od jutra w kinach „Baby Broker” - najnowsze dzieło Hirokazu Kore-edy, który zdobył w 2018 roku Złotą Palmę na 71. MFF w Cannes, a rok później nominację do Oscara za film „Złodziejaszki”. To pierwszy koreański film tego japońskiego reżysera.

Znany z rewelacyjnego „Parasite” Song Kang-Ho otrzymał za rolę w „Baby Broker” nagrodę dla Najlepszego Aktora na MFF w Cannes 2022. 

Sang-hyun (Song Kang-Ho) i jego przyjaciel Dong-soo (Gang Dong-Won) żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka.

Młoda dziewczyna odkrywa ich plan i chce zgłosić sprawę na policję. Porywacze przekonują ją jednak, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woo-sunga, więc dziewczyna postanawia wyruszyć z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Wkrótce okazuje się, że ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety. Okazuje się, że każdy ma coś na sumieniu…

„Baby Broker” to cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytania o kwestie etyki, wolności wyboru, pieniędzy, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.

W filmie „Baby Broker” spotkali się aktorzy reprezentujący różne pokolenia, począwszy od najbardziej rozpoznawalnych aktorów takich Song Kang Ho, Gang Dong Won i Doona Bae, po wschodzące gwiazdy, czyli Lee Ji Eun i Lee Joo Young.

Po występie w „Parasite”, czyli pierwszym w historii koreańskim filmie, który zdobył Oscara w kategorii najlepszy film oraz osiągnięciu statusu międzynarodowej gwiazdy, Song Kang Ho był członkiem jury podczas 74. Festiwalu Filmowego w Cannes, a teraz powraca na ekrany w roli ludzkiego i zawsze spokojnego obywatela w filmie „Baby Broker”. Graną przez siebie postać o imieniu Sang-hyun, który sam siebie nazywa „łaskawym paserem”, przedstawia w sposób ciepły i przekonujący. Reżyser filmu, tworząc postać Sang-hyun, od początku miał w głowie tego aktora, a Song Kang Ho obdarza swojego bohatera skupioną i wyróżniającą się osobowością, jaką tylko on potrafi wykreować. Ponadto, po 12 latach od ich ostatniego wspólnego projektu pt. „Secret Reunion”, Song Kang Ho ponownie spotkał się na planie z Gang Dong Won. Widać, że aktorzy świetnie się rozumieją. Gang Dong Won pojawia się w roli partnera Sang-hyun – Dong-soo – którego cechuje prostota i empatia. Dong-soo lepiej niż inni rozumie ból bycia porzuconym, a Gang Dong Won przedstawia go z pełnym i szczerym zaangażowaniem, wykorzystując swoje wybitne umiejętności aktorskie oraz ekspresyjne spojrzenie.

Doona Bae, która współpracuje z reżyserem po raz drugi po wcześniejszej „Dmuchanej lali”, w sposób chłodny i racjonalny portretuje detektyw Su-jin. Lee Ji Eun, która otrzymała wiele pochwał za swoją rolę w serialu telewizyjnym „My Mister”, gra rolę So-young. Dzięki zniuansowanej grze aktorskiej pełnej istotnych detali, takich jak gest lub sposób chodzenia, Lee Ji Eun obdarza swoją wyobcowaną postać niesamowitą głębią.Lee Joo Young, która przyciągnęła uwagę dzięki swoim świetnym rolom zarówno w telewizji, jak i w filmie, wciela się w rolę detektyw Lee – młodszej koleżanki Su-jin. Lee Joo Young obdarza graną przez siebie postać niepowtarzalną energią, a między nią a Dooną Bae widać prawdziwą chemię. Niesamowita synergia między aktorami to kolejna mocna strona „Baby Broker”.


                                                            ZWIASTUN
 
Download images