Babyteeth otworzy 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Babyteeth otworzy 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Materiał: BestFilm
 
Już 1 sierpnia rozpocznie się 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Filmem otwarcia Festiwalu będzie „Babyteeth” w reżyserii Shannon Murphy.
Film będzie jednym z prezentowanych w ramach sekcji „Świat pod namiotem”,
w której znajdą się najnowsze produkcje fabularne.

W programie festiwalu znajdzie się również „Pojedynek na głosy” - cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii
i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” - Petera Cattaneo.

Na Dwóch Brzegach 1 sierpnia światową premierę będzie mieć także film dokumentalny „Obłoki śmierci. Bolimów 1915” w reżyserii Ireneusza Skruczaja, którego Best Film jest dystrybutorem. (więcej szczegółów o filmie wkrótce).

Tegoroczny Festiwal Dwa Brzegi odbędzie się w nowej, hybrydowej formule,
w zaplanowanym terminie 1-9 sierpnia 2020. Filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych będą dostępne wirtualnie w specjalnie przygotowanym e-kinie, składającym się z dwóch sal.

Serce Festiwalu pozostaje w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Mobilne studio festiwalowe pozwoli na organizowanie spotkań z twórcami z Polski w różnych przestrzeniach: na Rynku, nad Wisłą, w galeriach, na Kazimierskim Zamku. Spotkania z twórcami zagranicznymi odbywać się będą online i wszystkie te wydarzenia będą transmitowane i dostępne na stronie internetowej i profilu na facebooku.       

Pełen program już niebawem na stronie www.dwabrzegi.pl
 
Download images