Bezpieczne Bory 2013 - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Bezpieczne Bory 2013

Symulatory dachowania i zderzeń, alkogoogle, pokazy sprzętu i  psów policyjnych  można było zobaczyć podczas imprezy „Bezpieczne Bory”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie ze Strażą Gminną w Kęsowie w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi wspólnie ze strażnikami gminnymi z Kęsowa zorganizowali dwudniową imprezę profilaktyczną „Bezpieczne Bory”.  Działania prowadzone były w Kęsowie i Gostycynie.  Honorowym patronatem imprezę objęli Europoseł Tadeusz Zwiefka, Poseł na Sejm Jarosław Katulski i Senator RP Andrzej Kobiak. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.


Fot. KPP Tuchola. Mieszkańcy mogli w praktyce przekonać się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa

W imprezie promującej bezpieczne poruszanie się po drogach zaprezentowane zostały symulatory zderzeń i dachowania. Z urządzeń tych chętnie korzystały osoby przybyłe na festyn. Mieszkańcy mogli w praktyce przekonać się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci w fotelikach. Można było też przejechać się samochodem w alkogooglach. W okularach tych kierujący mogli doświadczyć tego co dzieje się z kierowcą, który usiadł za kierownicą auta pod wpływem alkoholu czyli podwójne widzenie, zniekształcenie obrazu i zmiany w ocenie odległości.


Fot. KPP Tuchola. Dużym zainteresowaniem cieszył się  pokaz zorganizowany przez  przewodników psów.

Podczas imprezy przeprowadzony został konkurs z dziedziny ruchu drogowego. Zwycięzcy konkursu – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymali nagrody. Dużym zainteresowaniem cieszył się  pokaz zorganizowany przez  przewodników psów. Wielu uczestników imprezy skorzystało też z oznakowania swojego roweru.

Mamy nadzieję, że osoby, które przybyły na imprezę i  skorzystały ze sprowadzonych urządzeń wyciągną wnioski i zrobią wszystko, żeby takich chwil nie przeżywać za kierownicą swojego samochodu. Uczestnictwo w festynie miało uświadomić kierowcom, że wypadek jest często konsekwencją ich decyzji. Często bywa tak, że wystarczy tylko usiąść trzeźwym za kierownicę, zdjąć nogę z gazu, czy zapiąć pasy bezpieczeństwa, a uniknęłoby się tragedii na drodze.

(asp. Brygida Zimnoch)
(mat. KPP Tuchola)