Borowiaczki na 6 z Szóstką Inowrocław(ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Borowiaczki na 6 z Szóstką Inowrocław(ZDJĘCIA)

Materiał: alejasportowa.pl
 

Piłka nożna – Kujawsko-Pomorska Liga Młodziczek U-13

UKS Szóstka Inowrocław – Tucholanka-Bór Tuchola 0:6 (0:2)

Bramki: Dominika Rossek – 2, Patrycja Gwizdała – 2, Laura Włoch i Wiktoria Szymańska – po 1.

Ten mecz miał być tylko potwierdzeniem, że piłkarki Tucholanki-Bór są w znakomitej formie i zwyciężą inowrocławski zespół, co oznaczać będzie awans do strefowych mistrzostw Polski wiosną 2021 roku. Pierwsza polowa meczu zbyt mocno nie zachwyciła szkoleniowców mimo. że prowadziły 2:0. Boisko w Inowrocławiu bardzo szerokie, można powiedzieć, że w kwadracie, co lepiej sprzyjało gospodyniom, które potrafiły kilkakrotnie zagrozić bramce tucholanek. Tu znakomicie spisała się Oliwia Radziejewska, która wybroniła zespół od straty goli. Po przerwie borowiaczki zagrały fantastycznie. Nie dały pograć inowrocławiankom a same strzeliły cztery kolejne gole. Tu należy nadmienić, że w obronie zagrała znakomicie Nikola Rossek, która z obrony wychodziła z kontratakiem i fantastycznie asystowała przy zdobyciu 4 goli. Bardzo dobrze zagrały pozostałe zawodniczki, z których można wyróżnić najmłodszą (9 lat) Zuzię Nowacką. W ostatnim kwadransie znakomicie spisała się między słupkami zastępując Oliwię Radziejewską. Wynik spotkania może zadowolić, chociaż zdobytych bramek mogło być więcej.

Po meczu szkoleniowiec Tucholanki-Bór Marek Zienkiewicz powiedział: w ostatnim meczu sezonu jesiennego dziewczyny potwierdziły bardzo dobrą dyspozycję i formę, co przełożyło się na wynik. Po prostu zagrały na 6 z Szóstką Inowrocław. Brawo dziewczyny.

Tucholanka-Bór Tuchola grała w składzie: Oliwia Radziejewska – Paulina Kamińska, Nikola Rossek, Małgorzata Reichelt, Kamila Podlewska, Patrycja Gwizdała, Laura Włoch , Dominika Rossek.

Na zmiany wchodziły: Zuzanna Nowacka, Paulina Kałużna, Alicja Kłosowska-Szocińska, Amelia Kiżewska, Wiktoria Szymańska , Antonina Gwizdała. Trener Marek Zienkiewicz, kierownik drużyny Sandra Andrearczyk.DALEJ