Borowiaczki ograły Sportis Kobiecy KP Bydgoszcz (ZDJĘCIA)

Materiał: alejasportowa.pl

Piłka nożna – Liga wojewódzka młodziczek U13

Tucholanka-Bór Tuchola – Sportis Kobiecy KP Bydgoszcz 4:0 (2:0)

Bramki dla tucholskiego zespołu zdobyły: Dominika Rossek 2 (29, 45), Laura Włoch (3) i Patrycja Gwizdała (46).

Tucholanka-Bór grała w składzie: Oliwia Radziejewska – Paulina Kamińska, Małgorzata Reichelt, Patrycja Gwizdała, Antonina Gwizdała, Laura Włoch, Patrycja Borucka, Kamila Podlewska, Dominika Rossek, Alicja Klosowska-Szocińska, Amelia Kiżewska, Wiktoria Szymańska. Trener Marek Zienkiewicz.

Odbyła się pierwsza kolejka rozgrywek Ligi wojewódzkiej młodziczek U13, w której uczestniczą cztery drużyny: Sportis Kobiecy KP Bydgoszcz, UKS Szóstka Inowrocław, UKS Tęcza Bydgoszcz i Tucholanka-Bór Tuchola. Po zakończeniu rozgrywek wiosną dwa pierwsze zespoły awansują do rozgrywek strefowych Mistrzostw Polski.

W pierwszym meczu, który odbył się już 19 września UKS Tęcza Bydgoszcz wygrała wysoko 9:0 z UKS Szóstką Inowrocław. Trzeba zaznaczyć, że faworytem w tych rozgrywkach jest bydgoska drużyna, która kilkakrotnie awansowała do rozgrywek na szczeblu centralnym. Drugi mecz odbył się w Tucholi 11 października a drużyna MLKS Tucholanka-Bór Tuchola podejmowała Sportis Kobiecy KP Bydgoszcz. Piłkarki Tucholanki-Bór zagrały świetnie i pokonały pewnie bydgoski zespół 4:0 (2:0).

Zdecydowana przewaga tucholanek i już w 3 minucie Laura Włoch umieściła piłkę w bramce bydgoszczanek. Mogły paść kolejne bramki, ale dobrze broniła bramkarka bydgoskiego zespołu. Druga bramka dla borowiaczek padła na minutę przed końcem pierwszej połowy a strzeliła ją bardzo dobrze grająca Dominika Rossek.

Po zmianie boisk nadal przeważały tucholanki. Kilka kolejnych akcji mogło przynieść kolejne gole, ale piłkarki Tucholanki nie mogły pokonać golkiperki Sportis KKP. Dopiero w 45 minucie Dominika Rossek pokazała swoja siłę w ataku i podwyższyła na 3:0. Minutę później Patrycja Gwizdała pokazała jak się strzela bramki i umieściła piłkę w bramce rywalek. Do końca spotkania nadal piłkarki Tucholanki-Bór naciskały i stworzyły kilka kolejnych akcji bramkowych, ale nieskutecznie, bo bramkarka z Bydgoszczy mimo straty czterech goli miała swój dzień i uchroniła swój zespół od wyższej porażki.

Tabela po pierwszej kolejce: (DALEJ)