Civil War - w reżyserii Alexa Garlanda na pierwszym miejscu w box office! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Civil War - w reżyserii Alexa Garlanda na pierwszym miejscu w box office! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne Best Film
 
Recenzja: reporter-24.pl
 
Ponad 40 tysięcy widzów obejrzało „Civil War” w reżyserii Alexa Garlanda, w weekend otwarcia (12-14.04) w polskich kinach! Tym samym film uplasował się na szczycie polskiego weekendowego box office’u. Jest to najlepsze otwarcie filmu Alexa Garlanda w polskich kinach.

„Civil War” miało również najlepsze otwarcie w amerykańskim box office. Film zarobił szacunkowe 25,7 mln $, co jest najwyższym weekendem otwarcia w historii dla filmu
ze studia A24.

Film na całym świecie zbiera świetne recenzje zarówno od krytyków, jak i od widzów (Certified FRESH Rotten Tomatoes):
• „Civil War” to mocny, prowokujący do myślenia film przerywany intensywnymi momentami przemocy i grozy, który powinieneś zobaczyć na jak największym ekranie. / Forbes
• „Civil War” ma porywające momenty, niesamowity występ Kirsten Dunst i zapierające dech w piersiach tempo. / Vogue
• Zdjęcia Roba Hardy'ego i montaż Jake'a Robertsa są doskonałe. Garland nakręcił genialny film. Wolałbym, żeby tego nie zrobił. / Washington City Paper

„Civil War” można oglądać w ponad 240 kinach w całej Polsce, w tym w wersji IMAX® i 4DX.

                                                      ZOBACZ ZWIASTUN  

„Civil War” to napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.

Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona fotoreporterka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.

Garland stworzył nowy rodzaj amerykańskiego filmu wojennego: to nie jest tylko przerażająca wizja jutra, to również szczery do bólu obraz prawdziwej wojny.

W obsadzie filmu obok Kirsten Dunst („Psie pazury”, „Na pokuszenie”) znaleźli się Cailee Spaeny („Priscilla”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) oraz Jesse Plemons („Czas krwawego księżyca”).

Dystrybutorami „Civil War” są Best Film i Monolith Films. Best Film odpowiada za dystrybucję kinową filmu.