Dodatkowe dojście do szpitala - może jednak powstanie? - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Dodatkowe dojście do szpitala - może jednak powstanie?

Dojście do szpitala – kolejna odpowiedź na kolejną interpelację

Otrzymałem odpowiedź zarządu powiatu na moją interpelację w sprawie dodatkowego (od strony parkingu przy markecie "Biedronka") dojścia do szpitala, które z uwagi na zamknięte wejście z przodu budynku ułatwi dotarcie do szpitala osobom chorym i niepełnosprawnym.

Na moją rozbudowaną interpelację, która sprowadzała się do zasadniczego, ale w sumie prostego pytania: czy jest sens, aby prywatny inwestor projektował na własnej działce to dojście, skoro nie wiadomo, czy będzie ono realizowane, otrzymałem mniej niż lakoniczna odpowiedź: „Podtrzymujemy pozytywną opinię wyrażoną w piśmie (…) z dnia 19 czerwca 2023 o ewentualnej realizacji zadania”.

W sumie może to i dobrze, bo z tej „krótkiej formy literackiej” odczytuję prawdziwą ochotę do realizacji tego zadania.

Nie ma co prawda odpowiedzi na fundamentalne pytanie, które zadałem w interpelacji, czy równie chętny jest prezes Szpitala Tucholskiego, ale gdybym teraz drążył ten temat, to mogłoby to wyglądać tak, jakbym kwestionował moc sprawczą, autorytet, a w konsekwencji powagę zarządu powiatu, a tego chciałbym uniknąć.

Dlatego nie złożyłem kolejnej interpelacji, tylko z nadzieją czekam na rozwój wypadków.

Obecnie rozpoczynają się prce projektowe, później odpowiednie dokumenty, zgodnie z procedurą, trafią do Starosty Tucholskiego.

Paweł Cieślewicz

Link do poprzednich informacji