Europejskie Nagrody Filmowe dla Bękarta i animacji Pies i Robot! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Europejskie Nagrody Filmowe dla Bękarta i animacji Pies i Robot!

Materiały promocyjne Best Film
 
Z wielką radością informujemy, że w sobotni wieczór, 9 grudnia, kapituła Europejskich Nagród Filmowych przyznała nagrodę dla Najlepszego aktora europejskiego Madsowi Mikkelsenowi za rolę w filmie „Bękart” oraz nagrodę dla Najlepszej europejskiej animacji dla filmu „Pies i Robot”!

„Bękart” otrzymał również nagrody w kategoriach najlepsze zdjęcia (Rasmus Videbæk) oraz najlepsze kostiumy (Kicki Ilander).

To trzecia po „Na rauszu” i nagrodzie za wybitne osiągnięcia w światowym kinie w 2011 roku, Europejska Nagroda Filmowa dla Madsa Mikkelsena. „Bękart” to kolejna współpraca wybitnego duńskiego aktora z reżyserem „Kochanka królowej” Nikolajem Arcelem. Autorami scenariusza „Bękarta” są Arcel i Anders Thomas Jensen („Jeźdźcy sprawiedliwości”).

„Bękart” to porywający dramat o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, miłości i potępieniu. To historia o dumnym i nieulegającym przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.
„Bękart” w kinach od 12 kwietnia.

Wypełniona wielkim sercem animacja „Pies i Robot” nie zatrzymuje się w pochodzie po nagrody! Europejska Nagroda Filmowa to kolejne wyróżnienie po nagrodzie Grand Prix
w sekcji Contrechamp na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, nagrodzie dla najlepszego filmu w Stiges, zwycięstwie na Octopus Film Festiwal czy nagrodzie Jury w Konkursie filmowych odkryć na festiwalu Młode Horyzonty. Film jest również nominowany do 4. Nagród Goya.

Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.

Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni. Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z morską wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego. Jak się skończy ta przygoda?

„Pies i Robot” w kinach od 19 stycznia.

Download images