Faworyt po trudnym meczu w Tucholi wygrywa z borowiaczkami (ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Faworyt po trudnym meczu w Tucholi wygrywa z borowiaczkami (ZDJĘCIA)

Materiał: alejasportowa.pl

Tucholanka-Bór Tuchola – UKS Tęcza Bydgoszcz 0:4 (0:1)

Magdalena Bulczak 2 (2, 35), Nina Piasecka (59), Julia Buszka (60). Sędziował Bartosz Gierwatowski – Śliwice.

Zapewne zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół UKS Tęcza Bydgoszcz, w której grają wyselekcjonowane dziewczęta z województwa i są kadrowiczkami w rozgrywkach międzywojewódzkich. Jednak tucholanki, mimo straconej bramki już na początku meczu w 2 minucie sprawiły wiele kłopotów faworytkom. Grały jak równy z równym i zagrażały bramce rywalek. W tucholskim zespole doskonale broniła Oliwia Radziejewska i uchroniła zespól od straty bramek. Mimo sporej przewagi w wyszkoleniu piłkarek Tęczy, tucholanki wspaniale grały na ofsajd i w tej dziedzinie okazało się, że było 16 do zera. Wynik 0:1 utrzymał się do końca pierwszej polowy. W drugiej części gry znowu na początek tucholanki straciły bramkę a była to 35 minuta, gdzie zawodniczka Tęczy Magdalena Bulczak wykorzystała błędne wybicie piłki w obronie i umieściła ją w bramce gospodyń. Po stracie drugiej bramki tucholanki miały kilka doskonałych okazji, by trafić do bramki, ale skuteczność zawodziła. Dopiero pod koniec spotkania po wprowadzeniu trzech rezerwowych zawodniczek rywalki strzeliły dwie kolejne bramki w 59 i 60 minucie i mecz zakończył się wynikiem 0:4.

Po meczu szkoleniowiec Tucholanki-Bór Marek Zienkiewicz powiedział – Nie udało nam się „ugasić Tęczy”, mimo iż dzielnie dziewczyny walczyły. Następnym razem rywalki będą ostrożniejsze, bo wiedzą że jesteśmy gotowi na dobrą walkę. Tak naprawdę to dziewczyny przegrały z kadrą wojewódzką. Brawo drużyna. Zebrałyście sporo braw i słów uznania nawet od rodziców przyjezdnych.

Składy drużyn:(DALEJ)