Gmina Tuchola: Bezpłatne szczepienia mieszkanek przeciw wirusowi HPV - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola: Bezpłatne szczepienia mieszkanek przeciw wirusowi HPV

10 kwietnia br. Burmistrz Tucholi ogłosił konkurs ofert na realizatora szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV. Program dotyczy bezpłatnych i dobrowolnych szczepień profilaktycznych dziewcząt z rocznika 2006 zameldowanych na pobyt stały na terenie gminy Tuchola.

Szczepienia przeciwko HPV są zalecane przez Ministerstwo Zdrowia i wpisane do programu szczepień ochronnych.

Czym jest ludzki wirus brodawczaka (HPV)? Jest to wirus, który odgrywa istotną rolę w powstawaniu raka szyjki macicy. Wirus atakuje głównie przez tkankę skórną i odbytowo-płciową. Wywołuje infekcję u średnio 15% narażonych osób w różnym stopniu w zależności od wieku i innych demograficznych uwarunkowań.

Celem programu jest zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy poprzez wdrożenie profilaktyki polegającej na przeprowadzeniu edukacji zdrowotnej oraz szczepieniach ochronnych przeciwko wirusowi HPV w określonej populacji uczennic uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy Tuchola.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rodziców tym szczepieniem do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, które można otrzymać w Miejskim Centrum Lekarskim, w Ośrodku Zdrowia w Raciążu i Legbądzie oraz w Urzędzie Miejskim w Tucholi.

Materiał: tuchola.pl


Bezpłatne szczepienia mieszkanek gminy Tuchola z rocznika 2006 przeciw wirusowi HPV