Gmina Tuchola: Nowa nawierzchnia jezdni z Raciąża do Woziwody jeszcze w tym roku - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola: Nowa nawierzchnia jezdni z Raciąża do Woziwody jeszcze w tym roku

Kolejna droga w gminie Tuchola, uszkodzona w wyniku ubiegłorocznej nawałnicy, będzie przebudowana. Mowa o gruntowym trakcie z Raciąża do Woziwody. Wartość inwestycji to 2.204.972,37 zł. 80% kosztów pokryje dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Teren budowy został już przekazany wykonawcy – Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu SOLO z Tucholi. Prace mają ruszyć w połowie października i zakończą się jeszcze w tym roku. Ich efektem będzie nowa asfaltowa nawierzchnia wraz ze zjazdami.

„Mogę śmiało powiedzieć, że po nawałnicy staliśmy się jeszcze silniejsi. Uporaliśmy się z wieloma problemami, zdobyliśmy środki zewnętrzne m.in. na nowy sprzęt i wóz bojowy dla strażaków z Raciąża, jak i na remonty dróg uszkodzonych podczas ubiegłorocznego kataklizmu” – podkreśla burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Dodajmy, że w tym roku przebudowane zostaną również: ulice ks. Kreffta, Garbary, Gajowa i Sarnia w Tucholi, Sosnowa w Raciążu oraz drogi relacji: Łosiny – Kurcze (tzw. droga na Koślinkę) oraz Stobno – Borki.

Zobacz też:

Nowe asfaltowe dywaniki będą gotowe jesienią tego roku

Materiał: tuchola.pl