Gmina Tuchola: Nowy wóz strażacki dla OSP Raciąż (VIDEO) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola: Nowy wóz strażacki dla OSP Raciąż (VIDEO)

Materiał: tuchola.pl

Jest nowy, piękny, a co najważniejsze bardzo potrzebny strażakom. OSP w Raciążu ma nowy samochód

Ogromna radość w Raciążu! Miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała obiecany jeszcze w ubiegłym roku przez burmistrza Tadeusza Kowalskiego nowy wóz bojowy. Poprzednie dwa, wyeksploatowane podczas usuwania skutków ubiegłorocznej nawałnicy, do służby się już nie nadawały. Teraz druhowie z Raciąża cieszą się wspaniałą, nowoczesną maszyną.

„Podczas usuwania skutków ubiegłorocznej nawałnicy w jednostce OSP w Raciążu, która jest w Krajowym Systemie Ratownictwa, dwa samochody zostały wyeksploatowane. Uważałem, że sytuacja dojrzała do takiego momentu, że tej jednostce, która od lat w różny sposób niesie pomoc poszkodowanym, należy się nowy bojowy samochód. I jego zakup obiecałem wówczas druhom OSP. Dzisiaj ten wóz jest już w Raciążu. I zarówno strażacy, jak i mieszkańcy nie kryli ogromnej radości z otrzymania tej maszyny. Mogę śmiało powiedzieć, że ich reakcja przerodziła się w wielką fetę” – podkreśla burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Wóz kosztował 763 tys. zł, a gmina Tuchola zdobyła na jego zakup spore dofinansowanie – aż 600 tys. zł z trzech źródeł. Środki przekazali: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Toruniu oraz Fundacja Enea.

„Bardzo serdecznie dziękujemy tym instytucjom za tak znaczące wsparcie finansowe. Dzięki tej pomocy możemy zapewnić naszym mieszkańcom jeszcze większe bezpieczeństwo” – dodaje burmistrz.

Zobacz: VIDEO