Gmina Tuchola: Ścieżka Bladowo - Tuchola oficjalnie otwarta. - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola: Ścieżka Bladowo - Tuchola oficjalnie otwarta.

Materiał: tuchola.pl

Miniony piątek (23.11.2018) był z pewnością bardzo emocjonujący dla mieszkańców Bladowa. A to z dwóch powodów. Po pierwsze nastąpiło oficjalne otwarcie długo wyczekiwanej ścieżki pieszo-rowerowej z Bladowa do Tucholi. A po drugie, właśnie z tej okazji, przygotowano dla mieszkańców sołectwa niespodziankę w postaci aż 5 rowerów. Ich fundatorem jest wykonawca inwestycji – firma Inżynieria Drogowa z Chełmna. Dwa kółka trafiły do nowych właścicieli w drodze losowania.

W spotkaniu, oprócz mieszkańców sołectwa Bladowo, uczestniczyli również burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, radny Rady Miejskiej Romuald Gierszewski, sołtys Bladowa Jan Babiński, kierownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego UM w Tucholi Agnieszka Kram-Pestka oraz właściciel firmy Inżynieria Drogowa z Chełmna Wojciech Burchardt.

„Zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby doprowadzić do budowy tej ścieżki. Dziś ogromnie się cieszę, że ona jest i tym samym drodzy Państwo możecie w pełni bezpiecznie poruszać się między Bladowem a Tucholą. Zdaję sobie sprawę, że długo czekaliście na tę inwestycję i właśnie za okazaną cierpliwość serdecznie Wam dziękuję” – zwrócił się do mieszkańców burmistrz Tadeusz Kowalski.

Przypomnijmy, że na realizację zadania gmina Tuchola pozyskała dofinansowanie w ramach Osi Priorytetowej 3 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działanie 3.4 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnych, Schemat: budowa i przebudowa ścieżek rowerowych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Wartość inwestycji wyniosła 2.049.506,92 zł brutto, z czego uzyskane dofinansowanie to: 765 769,40 zł.