Gmina Tuchola: uczestnicy corocznej wyprawy pieszo-rowerowej nie zawiedli - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola: uczestnicy corocznej wyprawy pieszo-rowerowej nie zawiedli

 

 

 

Choć doskwierał upał, uczestnicy corocznej wyprawy pieszo-rowerowej nie zawiedli

185 osób wzięło udział w VIII Wyprawie Pieszo-Rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą” zorganizowanej przez burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego.

W sobotnie popołudnie (9.06) do amfiteatru leśnego w Tucholi Rudzkim Moście przybyli zwolennicy aktywnego wypoczynku – rowerzyści i pasjonaci nordic walking.

Przyjechali również zaprzyjaźnieni z gminą Tuchola cykliści z Klubu Turystyki Rowerowej „Wrześnianie” z Wrześni w Wielkopolsce na czele z Mieczysławem Koczorowskim. To osoba, która pięć lat temu pokonała dystans ponad 950 km, jadąc samotnie na rowerze z Zakopanego na Hel, by zebrać środki na leczenie chorej dziewczynki. Trasa przebiegała również przez Tucholę.

„W tym mieście zostałem najżyczliwiej przyjęty. Borowiacka gościnność zostanie w mojej pamięci na zawsze. Od tamtej pory co jakiś czas odwiedzam Tucholę. Bardzo lubię tu przyjeżdżać” – mówił podczas sobotniej imprezy Mieczysław Koczorowski.

Grupa wrześnian liczyła 13 osób. Trudno było ich nie zauważyć, bo przyjechali w swoich klubowych żółtych strojach.

„Pan Mieczysław był jedną z pierwszych osób, która ruszyła z pomocą dla poszkodowanych w ubiegłorocznej nawałnicy. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni. Cieszymy się, że we Wrześni mamy takich przyjaciół” – podkreślił burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

W programie sobotniej imprezy, oprócz stałych punktów, czyli wyprawy pieszej i rowerowej, smacznego poczęstunku i konkursu z atrakcyjnymi nagrodami, znalazła się po raz pierwszy część artystyczna – wystąpił Kabaret „Sanatorium” działający przy Uniwersytecie III Wieku w Tucholi.

Ku uciesze widowni, jego członkowie zaprezentowali specjalny program poświęcony tematyce rowerowej. Salwom śmiechu nie było końca. Wszyscy wyśmienicie bawili się podczas występu tucholskiego kabaretu. „Sanatorium” otrzymało gromkie brawa.

Po części artystycznej odbył się konkurs, w którym do wygrania były akcesoria rowerowe, kijki nordic walking oraz nagrody główne - dwa rowery. Te ostatnie trafiły do szczęśliwców, którymi okazali się: Oliwier Filipiak i Anna Kiełpińska.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom – i tym, którzy wygrali rowery i tym, do których trafiły pozostałe nagrody!!!

Specjalne podziękowania kierujemy też do:

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi – za zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym;

Strażaków z OSP Raciąż – za opiekę medyczną;

Pani Justyny Zawiszewskiej, mistrzyni Polski nordic walking – za przewodniczenie grupie pieszej;

Pana Mariusza Fryckowskiego – za przewodniczenie grupie rowerowej;

Członków Kabaretu „Sanatorium” w Tucholi – za uświetnienie imprezy pełnym dobrego humoru występem artystycznym.

Wielkie podziękowania składamy też wszystkim uczestnikom VIII Wyprawy Pieszo-Rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”. Bez Państwa udziału nawet najlepiej przygotowana impreza nie miałaby sensu. Zatem serdecznie Państwu DZIĘKUJEMY za przybycie i już teraz zapraszamy na kolejną wyprawę w przyszłym roku. Do zobaczenia na szlaku!!!

A tymczasem polecamy obejrzeć galerię zdjęć.

Materiał: tuchola.pl