Jestem otchłanią - Donato Carrisi (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Jestem otchłanią - Donato Carrisi (ZWIASTUN)

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
 
Materiały promocyjne Best Film
 
W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Donato Carrisi napisał dwanaście światowych bestsellerów, które zostały przetłumaczone
na 30 języków. Za swoją pierwszą opublikowaną w 2009 roku powieść pt. „Zaklinacz” otrzymał we Włoszech nagrodę Premio Bancarella oraz Prix Livre de Poche i Prix Polar
we Francji. 22 marca w Polsce ukazał się „Dom bez wspomnień” – kontynuacja powieści „Dom głosów”, nagrodzonej w 2022 roku statuetką „Złotego Pocisku”.
Jego pierwszy film „Dziewczyna we mgle”, oparty na powieści jego autorstwa pod tym samym tytułem, miał w obsadzie takie gwiazdy jak Toni Servillo i Jean Reno. Film zdobył w 2018 roku nagrodę David di Donatello dla najlepszego debiutującego reżysera. W 2019 roku wyreżyserował swój drugi film oparty na innej powieści własnego autorstwa – „W labiryncie”. Główne role zagrali Toni Servillo i Dustin Hoffman.
„Jestem otchłanią” - najnowszy thriller mistrza kryminałów, będący adaptacją powieści pod tym samym tytułem, wejdzie do kin już 5 maja.
Bohaterem filmu jest Sprzątający mężczyzna. Jego praca to śmieci. Ludzie nie zastanawiają się nad tym, co wyrzucają, ale on wie, że to tam kryją się ludzkie tajemnice. Tak wybiera swoje ofiary.
Aż pewnego dnia do jego sterylnej i samotnej egzystencji wdziera się dziewczyna. Rzuca się w wody jeziora jak niepotrzebna rzecz, a on ją ratuje. Ale jego praca nie polega na ratowaniu ludzi. Więc początkowo ucieka, ale później wraca, aby przyglądać się jej z ukrycia. On widzi to, czego inni nie widzą. Wie, że dziewczyna skrywa tajemnicę i potrzebuje pomocy.
I tak ściąga na siebie uwagę Łowczyni, która nie spocznie, dopóki nie wypełni swojej misji.
I jest coraz bliżej…


                                            ZWIASTUN
 

Download images