Konkurs Współczesnej Sztuki Ludowej w Borach Tucholskich - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Konkurs Współczesnej Sztuki Ludowej w Borach Tucholskich

Materiał: Facebook Maria Olick
 
Uprzejmie informuję Państwa, że ruszyły zapisy do Konkursu Współczesnej Sztuki Ludowej w Borach Tucholskich. Konkurs ma bogatą historię, która zapoczątkowana została w latach 60. ubiegłego wieku. Organizowany niemal przez cztery dekady przez tucholskie środowisko kultury, pobudzał i ożywiał krajobraz kulturowy całego regionu.
W zeszłej edycji konkursu udział wzięło 30. twórców ludowych z terenu Borów Tucholskich, m.in. z Tucholi, Chojnic, Czerska, Wierzchucina, Przymuszewa, Kęsowa, Ostrowitego, Bralewnicy oraz Mąkowarska.
Organizatorem tegorocznej edycji jest Tucholski Ośrodek Kultury i Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Tucholi, Tadeusz Kowalski oraz Starosta Tucholski, Michał Mróz.
Patroni medialni: Tygodnik Tucholski, Czas Chojnic, Tucholanin.pl
W tym roku Jury przyzna nagrody pieniężne :
(I miejsce - 300 zł, II miejsce - 200 zł i III miejsce - 150 zł) w sześciu kategoriach: a)rzeźba w drewnie, płaskorzeźba; b) ptaszki, zabawki drewniane; c) haft kaszubski tradycyjny (różne szkoły); d) czepce, strój ludowy; e) plecionka;
f) malarstwo na szkle i drzeworyt.
Nabór zgłoszeń potrwa do 30 lipca 2020 r. Złożenie prac do konkursu osobiście, lub nadesłać pocztą w terminie do 12 października 2020 r. , natomiast rozstrzygnięcie odbędzie się w połowie listopada 2020 r. (o dokładnym terminie
poinformujemy).
Więcej szczegółów oraz kartę zgłoszenia znajdą Państwo w Regulaminie: Konkurs Współczesnej Sztuki Ludowej w BT – regulamin i karta zgłoszenia 2020 na stronie Tucholskiego Ośrodka Kultury w Tucholi (adres: patrz załączona grafika)