Mały Festiwal Ty i Ja ponownie w TOK - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Mały Festiwal Ty i Ja ponownie w TOK

Materiał: tok.tuchola.pl
 

Tucholski Ośrodek Kultury po raz kolejny będzie gościć „Mały Festiwal Ty i Ja”. W tym roku odbędzie się on w ramach 19. Europejskiego Festiwalu Filmowego w Koszalinie w dniach 6-10 września 2022r. Hasło festiwalu to „JEDNA CHWILA…”.

W ramach 19 Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja ty i ja”, zapraszamy 8 września 2022 r. /czwartek/ młodzież szkół średnich i  dorosłych na projekcje filmów, które odbędą się w sali widowiskowej TOK według poniższego harmonogramu.                    

Seanse nieodpłatne.    

 

HARMONOGRAM

godz. 9.00 – „Oko boga”

godz. 9.20 – Spojrzenie

godz. 9.40 – „Na krawędzi”

godz. 10.35 – „Ondyna”

godz. 11.10 – „Raj”

 

FILMY

„Oko boga”

reż. Igor Kawecki

Polska 2019, 17 min

Film opowiada o ostatnich mieszkańcach kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Przewodnikiem i głównym narratorem jest żyjący na granicy fantazji i rzeczywistości 25-letni Olaf, który w charakterystyczny dla siebie i subiektywny sposób opowiada o sobie, swojej rodzinie i sąsiadach. Obserwujący stopniową gentryfikację Kazimierza, a także świadomy tego, że jego rodzinny dom wkrótce przestanie istnieć, coraz bardziej ucieka w przeżycia wewnętrzne i fantazje. Jedną z nich jest przekonanie, że kamienica przy ul. Brzozowej w której mieszka, to centralne miejsce świata – oko boga.

 

„Na krawędzi”

reż. Rina Papish

Izrael 2020, 50 min.

Niezwykła historia Avnera, który był mistrzem w skydivingu i base jumpingu. Kiedy miał 28 lat skoczył z mostu w Kalifornii, spadł na ziemię i został sparaliżowany. Dzięki wzruszającym spotkaniom i niezwykłym zdjęciom obserwujemy różnicę między jego życiem przed i po wypadku.

 

„Raj”

reż. Mateo Cabeza

Hiszpania 2020, 29 min.

Ojciec i syn przekraczają Morze Śródziemne, kierując się ważną misją: ratowaniem kruchego życia Taha. Zawieszenie między pamięcią o ojczyźnie, którą pozostawili, a niepewnością związaną z krajem, w którym zostali przyjęci, oboje uczą się przetrwać w szpitalnej sali.

 

„Ondyna”

reż. Tomasz Śliwiński

Polska 2019, 40 min.

Ondyna, nimfa wodna, zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, rzuciła na niego klątwę – będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i zmarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba, zwana Klątwą Ondyny. Cezary nadal mieszka z matką i jest zakochany w Emilii, wokalistce rockowej. Skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.

 

„Spojrzenie”

reż. Wonjin Kim

Korea Południowa 2020, reż. 15 min.

Gdy niewidomy żebrak wchodzi do spóźnionego pociągu metra, osiem osób obojętnie odwraca się od niego. Po jego przejściu przez wagon dziecko wskazuje na leżący na podłodze 50-dolarowy banknot i napięcie wzrasta. Wszyscy skaczą po pieniądze, a po długiej walce banknot zdobywa sprzedawca. Ale potem żebrak wraca.