Medal za Zasługi dla Obronności Kraju - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Medal za Zasługi dla Obronności Kraju

Z okazji Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej, Wojewoda Ewa Mes nagrodziła szczególnie wyróżniających się w tej dziedzinie odznaczeniami państwowymi. Medal otrzymała m.in. Starosta Tucholski Dorota Gromowska.

Obchody 40-lecia Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej zorganizowano w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1  im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy.  

Z terenu Powiatu Tucholskiego wyróżnieni zostali:

1) p. Dorota Gromowska - Starosta Tucholski  – medalem brązowym
2) p. Jarosław Piotrowski -  pracownik Starostwa – medalem srebrnym

Obrona cywilna jest ważnym elementem społeczeństwa obywatelskiego, często niestety niedocenianym, wspierającym różne formy aktywności społecznej i zawodowej. Jest także ważnym elementem bezpieczeństwa systemu obronnego państwa, jako całości, odpowiadającej za bezpieczeństwo kraju, województwa, powiatu i gminy, gdzie bez zaangażowania ludzi realizujących w ten sposób swoje pasje i zainteresowania nie można byłoby wszystkich tych zadań wykonywać – powiedziała Wojewoda Ewa Mes.

Obrona cywilna jest systemem ochrony ludności, zakładów pracy i urządzeń użyteczności publicznej, dóbr kultury. W ramach OC ratuje się i udziela pomocy poszkodowanym w czasie wojny oraz współdziała w zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych i katastrof.

(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi)