Miłosny pamiętnik Priscilli Presley – premiera książki 14 lutego! (ZWIASTUN FILMU) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Miłosny pamiętnik Priscilli Presley – premiera książki 14 lutego! (ZWIASTUN FILMU)

Materiał promocyjny Best Film
 
9 lutego do kin wejdzie „Priscilla” w reżyserii Sofii Coppoli. Scenariusz filmu powstał na podstawie wspomnień „Elvis and Me” z 1985 roku autorstwa Priscilli Presley
i Sandry Harmon. Jest mi miło poinformować, że polskim wydawcą pamiętników Priscilli jest Wydawnictwo ZNAK. Premiera książki „Priscilla. Elvis i ja” została zaplanowana na 14 lutego.

W szczerej do bólu książce Priscilla Presley zdradza sekrety związku z królem rock n' rolla. Gdy go poznała był już królem sceny i jednym z najchętniej słuchanych muzyków na świecie. Nastoletnia fanka szybko straciła dla niego głowę. Priscilla. Elivs i ja to porywająca, pełna szczegółów opowieść kobiety, która przeżywa swoją pierwszą, być może największą, miłość. Jak to jest kochać ikonę seksu i żyć w świecie blichtru, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki?
Priscilla zdradza wiele kontrowersji, które przez niemal osiemnaście lat związku były jej codziennością. Mówi o rozwodzie oraz więzi, która łączyła ich aż do tragicznej śmierci Elvisa. A w końcu o emancypacji i wyjściu z cienia legendy.

Z książki:
Z początku byłam całkowicie otwarta na Elvisa i jego bogatą wyobraźnię. Moje życie ograniczało się do tych chwil, które spędzaliśmy we dwójkę. Starałam się unikać słów, które mogłyby wystawić naszą więź na próbę. Spełniałam jego zachcianki, a jego przekonania stawały się moimi.

Sofia Coppola:
Poruszył mnie pamiętnik Priscilli Presley opisujący jej doświadczenia jako młodej kobiety mieszkającej w Gracelandzie. Starałam się uchwycić, czym było wejście w świat Elvisa, aby w końcu odnaleźć własne życie. Jako artystka staram się ukazywać świat widziany oczami moich postaci – bez osądzania ich. Zawsze interesowało mnie zagadnienie tożsamości, sprawczości i transformacji. W tym filmie analizuję, jak Priscilla stała się kimś, kim jest obecnie, co kobiecość oznacza dla niej i dla kolejnych pokoleń. Jej doświadczenia są bardzo podobne do tego, przez co przechodzą wszystkie młode kobiety na drodze do dorosłości, lecz w jej przypadku działo się to w efektownym i niezwykłym środowisku. Historia Priscilli jest równocześnie wyjątkowa i niezwykle uniwersalna.

                                              PRISCILLA – ZWIASTUN

PRISCILLA / scenariusz i reżyseria: Sofia Coppola / zdjęcia: Philippe Le Sourd / montaż: Sarah Flack / obsada: Cailee Spaeny, Jacob Elordi, Dagmara Dominczyk, Ari Cohen / USA 2023 / czas trwania: 113 min

Download images