Mistrzowskie stoisko - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Mistrzowskie stoisko

Zespół Szkół Leśnych w Tucholi świetnie zaprezentował się podczas V Świeckich Targów Edukacyjnych i Pracy, które odbyły się 14 marca 2013 r. w Świeciu. Szkoła zdobyła I miejsce w konkursie na najlepiej prezentujące się stoisko w kategorii placówek ponadgimnazjalnych.

Świeckie targi są doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, a także zdobycia informacji o praktykach zawodowych. Tegoroczna edycja imprezy zgromadziła aż 64 wystawców.

ZSL w Tucholi uczestniczy w świeckich targach od początku ich istnienia. Nagroda zdobyta w konkursie cieszy tym bardziej, iż z roku na rok poziom rośnie i wystawcy muszą się sporo napracować, by przyciągnąć  do swoich stoisk jak najwięcej młodych ludzi.

W tym roku „leśnicy” postanowili ugościć odwiedzających pysznościami ze szkolnego paśnika. Opowiadali  o szkole i jej zaletach, częstując gości świeżym chlebem ze smalcem lub żurawinową konfiturą, swojskimi kiszonymi ogórkami oraz wonnymi jabłkami. Oprócz tego wszyscy zainteresowani ofertą edukacyjną szkoły otrzymywali w prezencie oryginalne gadżety, takie jak, m.in., leśne plany lekcji czy przybory do pisania wykonane z ekologicznych materiałów.  

Ekipa uczniów z ZSL, wśród których znaleźli się reprezentanci sekcji sygnalistów i sokolników, z chęcią odpowiadała na wszelkie pytania, dotyczące naboru, przedmiotów, internatu, kół zainteresowań i nauczycieli. Duże zaciekawienie budziły także zgromadzone na stoisku narzędzia związane z pracą leśnika oraz mistrzowski pokaz zmiany łańcucha pilarki.

Warto podkreślić, ze podczas świeckich targów panuje rewelacyjna atmosfera oraz zdrowy sportowy duch konkursowej rywalizacji. Na pewno wrócimy tam za rok!

Alicja Kaczmarek
(mat. nadesłane)