Wiadomości
wszystkie

Młodziczki starsze z awansem!

Materiał ze strony:

W sobotę 5 listopada młodziczki MLKS Tucholanki Tuchola były gospodyniami turnieju - 5 oraz 7 ligi młodziczek. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Tucholi.

Pierwsza drużyna Tucholanki wygrała mecz 2:0 z dziewczętami z Nakła, jak również 2:0 ze Świeciem. Oba mecze w pełni kontrolowały tucholskie siatkarki. Mocna zagrywka Kłosowskiej oraz silne ataki z lewych skrzydeł to był klucz do zwycięstwa. Nasze zawodniczki dzięki wygraniu obu spotkań awansowały do 4 ligi. Dziewczęta dedykują wygrane Wiktorii Pielesiak, która przebywa w sanatorium rehabilitacyjnym. Przeciwnika oraz miejsce turnieju siatkarki poznają dopiero w połowie tygodnia.

Druga drużyna młodziczek również grała w Tucholi, a przeciwniczkami były siatkarki z Torunia. Pierwszy set nasze siatkarki rozpoczęły lekko przestraszone, później punktowe zagrywki pozwoliły na dogonienie przeciwnika, ale niestety, zawodniczki z Torunia były w końcówce lepsze. Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego. Tucholskie siatkarki jednak powoli odrabiały straty i w końcówce seta zrobił się remis po 20. Punktowe zagrywki Budzich ciągle dawały nadzieje na pierwszą wygraną. Niestety, w końcówce wkradły się nerwy i przegrały do 23, a cały mecz 0:2.