Mogło być lepiej, ale zabrakło skuteczności (ZDJĘCIA)

Materiał: alejasportowa.pl

Piłka nożna – IV Liga okręgowa młodzików

• Tucholanka Bór Tuchola – Sportis GKS Bukowiec 1:2 (1:1)
  • Wiktoria Szymańska (22) – Łukasz Jaśniewski (39), Maciej Marczak (69). Sędziował Gierwatowski ze Śliwic.

• Piłkarki MLKS Tucholanki Bór w ostatniej kolejce rundy jesiennej grały na własnym boisku z trzecią drużyną ligi Sportisem GKS Bukowiec. Faworytem spotkania zapewne była drużyna z Bukowca. Jednak tucholskie piłkarki pokazały w tym meczu, że potrafią grać z chłopcami i postawiły wysoko poprzeczkę. Od początku spotkania gra była wyrównana i oba zespoły stworzyły wiele sytuacji podbramkowych. Jednak na prowadzenie wyszły gospodynie, które po znakomicie rozegrane akcji i celnym uderzeniem na dalszy słupek Wiktorii Szymańskiej objęły prowadzenie. W 30 minucie znowu tucholanki rozegrały świetnie akcje i Wiktoria mogła podwyższyć na 2:0, ale uderzyła tym razem w stronę pustej bramki na bliższy słupek i niestety piłka odbiła się od słupka i wyszła w aut. Niestety, ta sytuacja zemściła się 9 minut później, bowiem w akcji na bramkę piłkarzy z Bukowca przewróciła się zawodniczka Tucholanki a obok obracając się tyłem zawodnik Sportisu zahaczył o nią i się przewrócił. Sędzia spotkania był w tym czasie na połowie boiska, bo nie zdążył za akcją i wskazał na rzut karny. Przy protestach wśród zawodniczek, kibiców i szkoleniowców sędzia był niewzruszony. Takim oto sposobem goście wyrównali postrzale Łukasza Jaśniewskiego na 1:1.
  • Po zmianie stron gra była równorzędna i oba zespoły stwarzały akcje podbramkowe. Jednak w 69 minucie przy błędzie tucholskiej obrony piłkę otrzymał Maciej Marczak i w sytuacji sam na sam strzelił na 1:2 dla Sportisu. Niestety, już do końcowego gwizdka nie udało się skutecznie zagrozić bramce Bukowca i mecz zakończył się przegraną 1:2 (1:1) dla Sportisu Bukowiec.
  • Mimo przegranej należy stwierdzić, że piłkarki zagrały bardzo dobry mecz i pokazały swój potencjał na boisku. Miejmy nadzieję, że wiosną zagrają bardziej skutecznie i zdobędą wyższą lokatę. Ostatecznie piłkarki Tucholanki Bór zajęły wśród chłopców 6 miejsce w lidze