Najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego: Uśmiech losu” -od 1 maja na VOD (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego: Uśmiech losu” -od 1 maja na VOD (ZWIASTUN)

Materiał: Kino Świat
 
Mateusz Kościukiewicz w pełnym uroku i czułego humoru najnowszym filmie Andrzeja Jakimowskiego - autora nagradzanych filmów „Imagine”, „Sztuczki” i „Zmruż oczy”
 
Pokazywany na Warszawskim Festiwalu Filmowym UŚMIECH LOSU od 1 maja na VOD
 
***
Uśmiech losu © fot. Jacek Hamela, prod. Studio Filmowe Jakimowski, dystr. Kino Świat 2024
 
 
Skąpana w słońcu grecka wyspa, piękna kobieta, rodzinna tajemnica i prawda czekająca na odkrycie. Wszystko to w najnowszym filmie ulubieńca polskiej publiczności – Andrzeja Jakimowskiego, autora obsypanych nagrodami dzieł: „Imagine”, „Sztuczki” i „Zmruż oczy”. W obsadzie produkcji, w roli głównej, zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł – Mateusz Kościukiewicz, któremu na srebrnym ekranie partnerują: jeden z najwybitniejszych greckich aktorów – Themis Pannou oraz wschodząca gwiazda helleńskiego kina – Ifigeneia Tzola.
 
Luźno oparta na motywach życia i twórczości fotografa Jacka Przybyłowskiego „Uśmiech losu” to rozgrywająca się w malowniczych, śródziemnomorskich plenerach opowieść o poszukiwaniach szczęścia, miłości i własnego miejsca na Ziemi. Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, filmowa podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników „Greka Zorby”, ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego „Maga” pióra Johna Fowlesa.
 
Andrzej (Mateusz Kościukiewicz), fotografik ze Śląska, przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że ten zapisał mu w testamencie kamienny szałas oraz położone w cieniu wulkanu pole. Rozczarowany spadkiem Andrzej postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan i decyzje, które dotychczas wydawały się oczywiste, komplikują się, kiedy Andrzej poznaje Lenę (Ifigeneia Tzola). Piękna Greczynka kompletnie zawróci chłopakowi w głowie, a to, co wydarzy się wkrótce, zmieni jego spojrzenie na świat i zmusi do zadania pytania – co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze?
 
Od 1 maja film będzie można obejrzeć na platformach: Premiery CANAL+, Player, Polsat Box Go, Rakuten, TVP VOD, PLAY, Orange, Vectra, Multimedia Polska, Megogo, Toya, E-kino pod Baranami