Nauka pływania: Nowa oferta - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Nauka pływania: Nowa oferta

W tym roku w Fojutowie powstał nowy kompleks basenów.  Przed kilkoma dniami Gmina otrzymała ofertę współpracy dotyczącą nauki pływania dla dzieci. Ze wstępnej analizy wynika, że jest atrakcyjniejsza od tej z której Gmina korzysta do tej pory, czyli od Parku Wodego w Chojnicach.


- Na pierwszy "rzut oka" wynika, że oferta którą otrzymaliśmy jest atrakcyjniejsza niż ta z której korzystamy do tej porty - mówił podczas konferencji prasowej Burmistrz Tadeusz Kowaliski. Dodał, że oprócz niższej ceny nie bez znaczenia jest fakt, że dotyczy obiektu położonego na terenie naszej gminy, czyli firmy płacącej tutaj podatki i zatrudniającej ludzi z terenu naszej gmin.


Kryty basen w Fojutowie (Fot. Piotr Kozłowski)

Gmina Tuchola od 10 lat prowadzi projekt nauki pływania dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych w Parku Wodnym w Chojnicach. Program nauki pływania przynosi pozytywne efekty, z analiz wynika, że większość dzieci korzystająca z dodatkowych zajęć nauczyła się pływać.

Do końca roku (kalendarzowego) Gmina jest związana umową z Parkiem Wodnym w Chojnicach. Po analizie i kontrofertach samorząd zadecyduje o wyborze miejsca w którym trzecioklasiści będą uczyć się pływać.


Nauka jazdy na nartach, również w Fojutowie?

Gmina Tuchola chciałaby uruchomić zimą program nauki jazdy na nartach dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Pomysł podsunęli samorządowcy z partnerskiego miasta Kudowa Zdrój.

Gmina chcę postarać się o dofinansowanie środków na ten program z Ministerstwa na zakupu sprzętu, opłacenie instruktora oraz wynajęcie stoku w Fojutowie.

Zobacz fragment wideo z konferencji dotyczący informacji o basenie w Fojutowie oraz nauki jazdy na nartach: 

(red.)