Obchody Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja w Tucholi - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Obchody Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja w Tucholi

Burmistrz Tucholi serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystościach z okazji Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Obchody Święta Flagi odbędą się 2 maja (czwartek) w Kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi. Z kolei 3 maja (piątek) odbędą się uroczystości z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 

Szanowni Państwo,

2 maja po raz kolejny będziemy obchodzić jedno z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ustanowione zostało przez polski parlament w 2004 r. i ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Z kolei 3 maja uczcimy 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Serdecznie zapraszam więc mieszkańców gminy Tuchola do aktywnego włączenia się w świąteczne obchody m.in. poprzez wywieszenie flagi państwowej.

 

Burmistrz Tucholi
Tadeusz Kowalski


2 maja Obchody Święta Flagi. W programie:
17:45 - koncert Harcerskiej Grupy Artystycznej „Północ”;
18:00 - uroczysta Msza św. za Ojczyznę wraz z Nabożeństwem Majowym z artystycznym udziałem Grażyny Nita – sopran oraz Macieja Puto.

3 maja  222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie:
11:15 – odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej postać dra Józefa Gierszewskiego (Tuchola – Miejskie Centrum Lekarskie, ul. Świecka 27);
11:50 – zbiórka delegacji i pocztów sztandarowych w Kościele pw. św. Jakuba Apostoła;
12:00 – Msza św. w intencji Ojczyzny – Kościół pw. św. Jakuba Apostoła;
- po Mszy św. przemarsz na Plac Wolności pod Pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej,
- okolicznościowe przemówienie Burmistrza Tucholi.(mat. Urząd Miasta Tuchola)