Obrazy tucholskiej malarki na wystawie w bibliotece - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Obrazy tucholskiej malarki na wystawie w bibliotece

Materiały: tuchola.pl
„Fantasmagorie” – pod takim tytułem prezentowana będzie wystawa malarstwa autorstwa Brygidy Wolańskiej. Na wernisaż zaprasza 6 marca br. (środa) o godz. 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego. 

Brygida Wolańska – kilka słów o artystce

Malarstwem zainteresowała się na lekcjach wychowania plastycznego w tucholskim liceum. W trakcie studiów pedagogicznych uczęszczała na dodatkowe zajęcia i kursy z zakresu technik plastycznych oraz historii sztuki. Mieszkała i pracowała w Koronowie. Do Tucholi wróciła w 2007 roku. W swojej pracy terapeutycznej z młodzieżą techniki plastyczne wykorzystywała jako element terapii. 

Jest wiceprezesem Borowiackiego Towarzystwa Kultury. Należy do Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi.

Lubi eksperymentować z nowymi technikami. Po trudnym i przygnębiającym okresie pandemii zapanował w jej twórczości kolor jako swoista forma chromoterapii.

Nowym medium stał się tusz alkoholowy, którym to wykonane są prezentowane na wystawie prace.
W dalszym ciągu pociąga ją malarstwo feeryczne z pogranicza jawy i snu. Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych.