OCH - TEATR - wyjazd na spektakl do Opery Nova. - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

OCH - TEATR - wyjazd na spektakl do Opery Nova.

Nawet najbardziej misterny weekendowy plan może wziąć w łeb, jeśli komuś nieopatrznie wymknie się o jedno słowo za dużo.

Clarice postanawia wykorzystać służbowy wyjazd swego męża Rogera i zaprasza na weekend Rodneya, wziętego architekta wnętrz, oraz Roberta, swojego włoskiego kochanka. Rodney ma urządzić na nowo jej dom, czemu raczej nie sprzyjałby nadzór niechętnego zmianom gospodarza, zaś Robert? Cóż, w jego wypadku obecność małżonka byłaby jeszcze bardziej niepożądana. Sęk w tym, że interesy Rogera to również jedynie przykrywka dla schadzki, którą zaplanował z najlepszą przyjaciółką Clarice, Daisie. I wszystko byłoby dobrze, gdyby Clarice nie usłyszała przypadkiem strzępu rozmowy telefonicznej Daisie z Rogerem i nie wymogła na przyjaciółce wizyty, nieświadomie zmuszając męża do odwołania wyjazdu? Precyzyjny plan rozpada się niczym domek z kart, co wywołuje istną lawinę nieporozumień i komplikacji.

Czy bohaterom uda się utrzymać status quo i nadal cieszyć się zarówno urokami spokojnego małżeńskiego pożycia, jak i namiętnością, od której aż kipi w ich burzliwych romansach? Odpowiedź na to pytanie zyskają widzowie "Weekendu z R.", farsy Robina Hawdona (Wieczór kawalerski, Lewe interesy), napisanej przez autora specjalnie dla Krystyny Jandy!

Robin Hawdon, jeden z najpopularniejszych autorów angielskich komedii i fars, napisał `Weekend z R.` specjalnie dla Och-teatru i Krystyny Jandy. Umieścił pod napisanym tekstem dedykację W hołdzie Georges Feydeau czyli dedykowane ojcu francuskiej farsy.

Szalona komedia charakterów i sytuacji, mamy nadzieję, zrealizowana w niekonwencjonalnej interpretacji.

Wyjazd organizowany przez stowarzyszenie Via Natura i Tucholski Ośrodek Kultury

Czas trwania spektaklu 110 minut, jedna przerwa

(A Surfeit of Lovers)
w hołdzie Georgesowi Feydeau
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Krystyna Janda
Scenografia: Maciej Maria Putowski
Kostiumy: Tomasz Ossoliński
Światło: Dariusz Kuc
Producent wykonawczy: Alicja Przerazińska

Obsada: Krystyna Janda, Katarzyna Gniewkowska / Aleksandra Justa, Piotr Borowski, Lech Łotocki / Cezary Żak, Piotr Machalica, Jacek Poniedziałek / Rafał Mohr

Serdecznie zapraszamy!

Cena biletu 50 zł.
Wyjazd 18. 03. 2013
Szczegóły w TOK
Wyjazd dofinansowany ze środków Gminy Tuchola

Liczba miejsc ograniczona

[mat. TOK Tuchola]