ODKRYWCA 2016 - trzymajmy kciuki za Tucholę! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

ODKRYWCA 2016 - trzymajmy kciuki za Tucholę!

ODKRYWCA 2016 - trzymajmy kciuki za Tucholę!

Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych "Dragon" bierze udział w konkursie promocyjnym "ODKRYWCA".
Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski zgłosił Stowarzyszenie "Dragon" za duży wkład w Dni Borów Tucholskich poprzez organizację "Wystawy Pojazdów Zabytkowych".
Jak czytamy w uzasadnieniu:
- Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych „Dragon” jest organizatorem jednej z głównych imprez (Wystawa pojazdów zabytkowych) podczas organizowanych od 1939 roku Dni Borów Tucholskich. Sama impreza od wielu lat skupia tak setki wystawców, jak i wielotysięczny tłum zwiedzających. Podczas wystawy prowadzone są różne konkursy wiedzy regionalnej (dla wystawców organizowana jest specjalna wycieczka po regionie kujawsko – pomorskim), jak również zbiórki charytatywne na rzecz pomocy potrzebującym. W organizację imprezy angażuje się wiele środowisk lokalnych prezentując walory Borów Tucholskich. Sama impreza przez ostatnie lata wyrosła na jedną z głównych imprez organizowanych w ramach Dni Borów Tucholskich.
Stowarzyszenie „Dragon” skupia i integruje osoby o różnych profesjach i zainteresowaniach dla których wspólnym mianownikiem oprócz motoryzacji jest zwiedzanie wspaniałego kujawsko – pomorskiego regionu.
Na szczególną uwagę i docenienie zasługuje też fakt, że przy tak wielkim rozmachu impreza nie generuje wielkich kosztów i jest w głównej mierze dziełem pasjonatów i ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas na jej organizację. W moim przekonaniu to właśnie tym osobom należy się docenienie za ich trud i organizację imprezy na rzecz naszego kujawsko – pomorskiego regionu.

Gmina Tuchola już dwukrotnie była laureatem konkursu "ODKRYWCA".
2012 rok - Zagospodarowanie terenu dawnego grodu Raciąż w gminie Tuchola.
2015 rok - Działalność na rzecz popularyzacji turystyki i krajoznawstwa - "Tucholskie rajdy rowerowe".
Trzymajmy kciuki za "Dragonów"!
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 października br. podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

http://odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/…/Zestawienie_kandyda…


Zobacz też:

http://reporter-24.pl//wiadomosc/wystawa-poazdow-zabytkowych-foto/galeria